• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Frazės, erzinančios nėštukę

Autorius: Gerda Z.
2011-12-16 08:20:00

Frazės, erzinančios nėštukę
123rf.com

Kad ir koks būtų nuostabus nėštumo periodas, daugelis nėščiųjų tampa irclios ir nuolat besinervinančios. Apie ką patartina nekalbėti, kad besilaukianti mamytė nesinervintų?

 

Tai laukiesi, ar ne?

 

Šis klausimas itin nervina nėštukes, kurios apie užsimezgusią gyvybę sužinojo vos prieš mėnesį. Artimieji turi būti supratingi ir išlaukti tam tikrą laiką (bent jau pirmuosius tris mėnesius), kol būsimoji mamytė pati apsispręs ir pasakys džiugią naujieną.

 

Draudimai

 

Daugelį nėščiųjų nervina, kai joms draudžia daryti vienus ar kitus darbus. Nėštumas nėra liga, todėl visos besilaukiančios drąsiai gali eiti į parduotuvę, vaikščioti po koncertus, parodas ir teatrus ir nieko nebijoti. Žinoma, ribas justi reikia, tačiau tiek vyras, tiek aplinkiniai turi suprasti, kad nėštumas – džiugus laukimo periodas, bet ne neįgalumas.

 

Liepimai

 

Kai nėščiosioms kiekvieną dieną mama arba anyta aiškina, kad reikia valgyti daugiau daržovių ar ilgiau miegoti, daugelis nėštukių nejuokais supyksta. Kiekviena besilaukianti puikiai supranta ko jai reikia, ji pati geriausiai jaučia savo organizmą bei jo diktuojamus poreikius, todėl turi spręsti pati.

 

Ko laukiesi?

 

Kai būsimoji mamytė artimiesiems patvirtina, kad iš tiesų laukiasi, jie staiga ima klausinėti, kas pilvelyje gyvena –  mergaitė ar berniukas. Leiskite ramiai gyventi, nenervinkite provokuojančiais klausimais. Juk gali būti, kad būsimieji tėveliai iki paskutinės nėštumo dienos nenorės žinoti vaiko lyties. Juk svarbiausia – sveika užgimstanti gyvybė, bet ne vaikelio lytis.

 

Ar pirkti drabužėlius, kol vaikelis dar negimė?

 

Tai XX amžiaus relikvija, pereinanti iš kartos į kartą. Prietaru, kad negalima negimusiam vaikeliui pirkti drabužėliu yra itin senas, tačiau labai paplitęs. Dar dabar kartkartėmis būsimieji tėveliai neperka vaikams drabužėlių, nes bijo, kad tai gali būti blogas ženklas. Tačiau tai yra tik prasimanymas. Jeigu drabužėliai nebus perkami, tai kuo aprengsite naujagimį? Nėštumo periodas ir yra skirtas tam, kad aprūpintumėte būsimąjį stebuklėlį drabužėliais, žaisliukais, vežimėliu, lovele ir kitais būtiniausiais daiktai.

 

Mielieji, jei jūsų šeimos rate yra besilaukianti kūdikėlio mamytė, būkite su ja pakantūs. Gali būti, kad klausimai, kurie jums atrodo įprasti ir normalūs, gali suerzinti būsimąją mamytę.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus