• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl tapti tėčiais reikia iki 35-erių  3 

2008-07-10 00:00:00

Kodėl tapti tėčiais reikia iki 35-erių

Vyrams patariama neatidėlioti tėvystės: geriausi tėčiai būna iki 35 metų, rodo tyrimai.

 

Naujausias tyrimas atskleidė, kad nuo 35 metų amžiaus vyrų spermos kokybė ima blogėti. Specialistai pataria vyrams neatidėlioti tėvystės, nes jų partnerėms gresia persileidimai, skelbia britų dienraštis „The Guardian“.

 

Biologinis laikrodis tiksi ne tik moterų, bet ir vyrų organizme, perspėja medikai. Neseniai buvo paskelbti tyrimo rezultatai, atskleidę, kad reprodukcinės vyro savybės maždaug nuo 35 metų amžiaus ima blogėti.

 

Mokslininkų teigimu poroms, kur vyras yra vyresnis nei 40 metų, gresia didesnė persileidimo tikimybė, nes partnerio spermos kokybė tokiame amžiuje būna blogesnė.

 

Tyrėjai išnagrinėjo daugiau nei 12 tūkstančių porų, kurios gydėsi vienoje Paryžiaus nevaisingumo klinikoje, medicinos korteles, ir nustatė, kaip galimybę pastoti veikia moters ir vyro amžius.

 

Paaiškėjo, kad moteris (nepriklausomai nuo jų pačių amžiaus), kurių partneriai buvo vyresni nei 35 metų, persileidimai ištikdavo rečiau, nei tas, kurių partneriai būdavo vyresni. Be to, nustatyta, kad su vyro amžiumi susijęs ir pastojimų dažnumas: po 40-ies šis rodiklis sumažėja.

 

Medikai jau seniai žinojo, kad sulaukus 35 – 40 metų smarkiai sumažėja moterų vaisingumas, tačiau amžiaus poveikis vyrų vaisingumui iki šiol buvo menkai ištirtas, rašo „The Guardian“. Savaiminių abortų skaičius 40 metų ir vyresnių moterų amžiaus grupėje yra dvigubai didesnis, nei 20 metų amžiaus grupėje, ir sudaro 40 proc.

 

Naujasis atradimas tyrėjams kelia susirūpinimą, nes mūsų dienomis vyrai linkę atidėlioti tėvystę, pastebi dienraštis. D. Britanijos Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, 2003 m. vidutinis santuokoje gyvenančių tėvų amžius padidėjo iki 34,1 metų. 1971 m. vidutinis susituokusių ir vaikų turinčių vyrų amžius buvo 29,1 m. Tuo tarpu nesantuokinių vaikų turinčių vyrų vidutinis amžius išliko stabilus ir siekia beveik 30 metų. Vidutinis gimdyvių amžius D. Britanijoje pirmą kartą įveikė 30 metų amžiaus ribą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
jolanta
2008-08-25 11:21:34
tai gerai,kad blogėja,kad pastot bus sunkiau nors galvos nereikia sau kvaišint kaip čia nepastojus
vivi
2008-08-09 19:27:11
tikrai klaida :)
ausra
2008-07-15 15:27:00
Paaiškėjo, kad moteris (nepriklausomai nuo jų pačių amžiaus), kurių partneriai buvo vyresni nei 35 metų, persileidimai ištikdavo rečiau, nei tas, kurių partneriai būdavo vyresni. Be to, nustatyta, kad su vyro amžiumi susijęs ir pastojimų dažnumas: po 40-ies šis rodiklis sumažėja.

Tai kaip cia suprast?????
straipsnis priestarauja pats sau...