• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Konsultuoja akušeris-ginekologas Mamertas Kukčikaitis  1 

Autorius: eli.lt
2010-10-15 13:00:00

Konsultuoja akušeris-ginekologas Mamertas Kukčikaitis
eli.lt

Šį kartą publikuosime Jums akušerio-ginekologo atsakymus į skaitytojų klausimus, kurie susiję su kontraceptinėmis priemonėmis.

 

Girdėjau, kad kontraceptinis implantas Lietuvoje labai brangus, ar jo nekompensuoja? Ar su siuntimu gydytojo nebūtų pigiau?


Lietuvoje visos kontracepcijos priemonės nekompensuojamos.

Sveiki, baigiau maitinti vaiką ir noriu įsidėti spiralę. Kurią spiralę man rinktis? Kuo jos skiriasi?

Spiralės yra hormoninės ir neturinčios hormoninio poveikio, pagamintos iš įvairių medžiagų. Spiralės nepanaikina ovuliacijos – pastojimas įmanomas. Gydytojas ginekologas spiralę parenka pagal gimdos dydį ir padėtį, gimdos kaklelio būklę ir t.t.


Laba diena, norėjau paklausti, ar veiksmingos kontraceptinės priemonės? Jei pradėjus vartoti, ar man ir teks jas visada vartoti, kad nepastočiau, nors ir su vaikinu ir nesimyliu? Ar reikia vartoti tol, kol myliesi ir kiek laiko po to reikia vartoti?

SKT naujos kartos veiksmingos apsisaugojimo nuo nėštumo priemonės, bet jos turi ir šalutinį poveikį. Jos skiriamos vienam mėnesinių ciklui ir pradėjus jas vartoti reikia visą pakuotę užbaigti, nepriklausomai turėsite lytinius santykius ar neturėsite. Negimdžiusioms, SKT pradėti vartoti prieš tai išsityrus ar turite ovuliacinius mėnesinių ciklus.

Sveiki gerb. gydytojau, norėjau paklausti vieno man neaiškaus klausimėlio. Savaime aišku kad nenorint pastoti naudojamos kontraceptinės priemonės. Draugaujant su vaikinu naudosiu, o kaip paskui būtų, jei išsiskirčiau su vaikinu turėčiau toliau jas vartoti? Ir taip kiekvieną kartą, kol atsiras kitas vaikinas? O jei aš su tuo vaikinu norėsiu vaikų, viską nutrauksiu kontracepciją, nebus taip, kad vaisius bus nuo to kito vaikino? Jei galite atsakykite kuo aiškiau į šį klausimą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ingrida
2010-10-22 14:50:06
Laba diena.
turiu tokia situacija - turejau meiles romana su vyriskiu X. nesenai suzinojau, kad jo zmonai rado LPL Chlamidijas, todel teko gerti antibiotikus tiek jai, tiek jos nuosavam vyrui X. tyrima del chlamidiju pasidariau ir as, nes turejau lytiniu santykiu su vyru X. tyrimas is maksties nuograndu neigiamas. Klausimas - ar Chlamidijos plinta tik lytiniu keliu? gal reikia man atlikti dar kraujo tyrima del chlamidiju? ar realu, kad du bendraujantys ir lytiskai santykiaujantys zmones, kuriu tik vienas turetu chlamidiju?