• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nenori turėti vaikų? Tai - normalu.  5 

Autorius: Klaudija, eli.lt
2013-03-18 13:25:00

Nenori turėti vaikų? Tai - normalu.

Vos gimusi, kiekviena iš karto tarsi gavome gyvenimo planą: vaikų darželis – mokykla – universitetas – karjera – vyras – vaikai – pensija – anūkai. Tačiau vieną dieną tu netikėtai supranti, kad... nenori turėti vaikų. 


Visų pirma prisidengi pateisinamomis priežastimis: pabaigsi universitetą, padirbėsiu keletą metų, atsistosi ant kojų... O laikas eina. Mama nerimauja laukdama anūkų... Ir pagaliau tu išsiduodi: "Aš nenoriu turėti vaikų. Niekada!" Nepatikėsi, bet priežasčių tam gali būti visai nemažai!


1. Tu nemyli vaikų. Pamylavusi dviejų mėnesių dukterėčią, tu nejauti širdgėlos, kad tai - ne tavo vaikas. Pažaidusi su draugės sūnumi tu džiaugsmingai skubi namo žinodama, kad ten niekas tavęs neerzins ir neblaškys. Tu sugebi rasti bendrą kalbą ir net bendrus interesus su paaugliais, tačiau tu nenori turėti nuosavo paauglio bei tvarkytis su jo problemomis ir hormonų audromis.


2. Tu nenori būti nėščia, gimdyti, naktimis budėti prie lovytės.


3. Tu nepasirinkai tėvų ir dabar nesi labai patenkinta tuo, kas tau kliuvo. Nemanai, kad būtum puiki mama ir tuo labiau - sugebėtum išauginti šaunų žmogų, tad net nenori to mėginti. Tavo mintyse apie galimus vaikus visuomet egzistuoja mama/vyras/auklė – tie, kurie suteiktų tau galimybę nepaaukoti savęs vien sauskelnių keitimui ir tėvų susirinkimams.


4. Tu prisižiūrėjai į kitus tėvus – šaukiančius, nervingus, nepatenkintus gyvenimu. Į kitus vaikus – su gimdymo trauma, sergančius įgimtomis ligomis, išaugusius chuliganais, itin žiauriais žmonėmis. Tu nenori tokios ateities nei sau, nei savo vaikui. Tu nebandai savęs nuraminti iliuzija, kad "man viskas bus kitaip".


5. Tau jau nebe aštuoniolika. Tu gali atskirti netikras baimes nuo sveiko proto. Tavęs nejaudina aplinkinių nuomonė (o ji dažnai itin negailestinga bevaikėms moterims – jeigu ir ne pasmerks, tai gailės. Menkas malonumas). Tu jau išaugai iš prieštaravimų amžiaus, kai pasielgti priešingai visuomenės priimtoms taisyklėms – subrendimo požymis. Esi įsitikinusi, kad ir po dvidešimties metų tavo nuomonė apie vaikų gimdymą nepasikeis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ba
2013-12-23 20:30:38
tureti netureti vaiku- cia kiekvieno asmeninis reikalas, savo nuomones pirsti nereikia niekam ji neidomi
Altruistė
2013-11-21 16:11:44
Kai dabartinė visuomenė tokia, tai nieko stebėtino, kad tokie dalykai patampa normalūs. Nes dabar pirmoje vietoje patogumai, komfortas, savo norų tenkinimas. Na tiesiog daug egoistų ir tiek.
justina
2013-04-10 15:13:01
Jau tokios nesamonės su tokiais "priežasčių puinktais" dar neesu mačiusi. Juose tik suverčiama kaltė arba ant aplinkinių (pvz tavo pačios tėvų) arba ant pačios moters, tarsi jai visi įvykiai, susiję su motinystę būtų šlykštus.

Nenorėti vaikų yra visiškai normalus reiškinys, vien jau dėl to,kad pati moteris turi teisę spręsti ar ji nori ar nenori palikuonių, Ar jai tai kelia kokius sentimentalius jausmus ar ne...