• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nėštumas: 3 paradoksalūs klausimai, kuriuos jums būtinai užduos

2008-03-02 00:00:00

Nėštumas: 3 paradoksalūs klausimai, kuriuos jums būtinai užduos

Ne veltui nėštumas vadinamas ypatinga padėtimi. Nėščia moteris aplinkiniams kelia sveiką, neapsimestinį ir, kas mūsų visuomenei nėra labai būdinga, gerą ir teigiamą interesą. Aplinkinių patarimai, klausimai, pranašystės ir prisiminimai neleis nėštukei pasijusti vieniša ir visų pamiršta, net jei ji to ir norėtų. Tiesa, jai užduodami klausimai – iki skausmo vienodi. O pagrindiniai – trys, patys paradoksaliausi.


Berniukas ar mergaitė?

Būsimojo kūdikio lytis – bene labiausiai intriguojanti tema, kuri, kaip tikima, nėštukei turėtų būti labai aktuali ir įdomi.

Esama daugybės liaudiškų priemonių, padedančių atspėti, kokios lyties kūdikio laukiatės. Tam prireiks išanalizuoti jūsų bei sutuoktinio gimimo datas, aptarti jūsų odos pokyčius, pilvo formą ir net tai, kokios spalvos jūsų šlapimas.

Tiesa, žinant, kad ne tik liaudiški metodai, bet net ir tyrimas ultragarsu neretai klysta, kartais būsimosios mamytės klausiama ir aptakiau: "Ko laukiate?", "Ko labiau norėtum?", "Ką pranašauja?"

Kalbant apie pirmą ir antrą klausimus, į galvą ateina tik viena mintis: normali, protaujanti nėščioji gali atsakyti tik tai, kad laukia ir tikisi sveiko bei mylimo kūdikio. O trečiasis... tinkamas nebent pokalbiui palaikyti: kokia prasmė dabar dalintis pranašystėmis, jei netrukus po jų veikiausiai vis tiek seks moralas, kodėl viena lytis kažkuo geresnė už kitą? Vargu ar būsimai mamai bus malonu girdėti tokius samprotavimus.

Jums uždavė šį klausimą? Bėgte nuo tiesaus atsakymo:

- Ko laukiate: berniuko ar mergaitės?

- Jeigu jau ruošiate man dovaną, perriškite ją dviem kaspinėliais – ir žydru, ir rausvu!


Kaip jautiesi?

Jei paprastas žmogus, pradedantis išsamiai atsakinėti į klausimą "kaip sekasi?". Laikomas keistuoliu, tai nėščioji, į klausimą "kaip jautiesi?" atsakiusi standartiniu "normaliai", rizikuoja pasirodyti nemandagi. Iš jos kaip tik ir tikimasi nusiskundimų, jog graužia rėmuo, sunku vaikščioti, vargina išsiplėtę kojų venos ar bent jau pykina. Visos šios medicininės ir fiziologinės smulkmenos nelaikomos blogu tonu, jei moteris laukiasi. Mat tokios kalbos sukelia ne tik aplinkinių užuojautą, supratingumą, bet ir patenkina jų poreikį patarti. O juk nuo visų tokių negalavimų – taip pat apstu daugiau ar mažiau mitais apipintų liaudiškų priemonių.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus