• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Prezervatyvai – atsparūs krizei  1 

Autorius: Ramunė Balnionytė
2010-02-22 16:00:00

Prezervatyvai – atsparūs krizei
flickr.com nuotr.

Jei perkamosios galios mažėjimas jau palietė kone visas sritis, tai prezervatyvų gamintojai teigia, kad prezervatyvai yra atsparūs recesijai ir skaičiuoja šios prekės pardavimų augimą. Remiantis tyrimų kompanijos „Informacijos resursai“ duomenimis, 2008 metais prezervatyvų pardavimai augo (+2,3 proc.) ne tokiu mastu kaip, pavyzdžiui, prieš tris metus, tačiau žmonių, galinčių ir perkančių šią prekę šiandien ne tik kad išliko tiek pat, bet dar ir padaugėjo.

Daugiau ir Lietuvoje

Remiantis „Šeimos vaistinės“ duomenimis, lietuviai taip pat nėra išimtis ir prezervatyvų perka vis daugiau.

„Susidomėjimas apsisaugojimo priemonėmis, kitais lytinei sveikatai gerinti skirtais preparatais visose „Šeimos vaistinėse“ ypač padidėja prieš didžiąsias šventes ar tam tikras progas. Galbūt dėl krizės, galbūt dėl didėjančio žmonių sąmoningumo vis daugiau dėmesio skiriama ir apsisaugojimo priemonėms, ir lytinei sveikatai“, - sako Ramunė Balnionytė, „Šeimos vaistinės“ Rinkodaros vadovė.

R. Balnionytės teigimu, prezervatyvų pardavimų augimas Lietuvoje žymus.
„Pavyzdžiui, per praėjusius 2 mėnesius prezervatyvų buvo parduota net 30 procentų daugiau, nei per tą patį laikotarpį prieš metus. Natūralu, kad įvairių apsisaugojimo priemonių, įskaitant prezervatyvus, poreikis didesnis miestuose, kur daugiau jaunimo, studentijos“, - sako R. Balnionytė.

Labiau saugosi, bet daugiau mylisi

Seksualinės medicinos gydytojo Algirdo Šumilos, konsultuojančio įvairiais seksualinio gyvenimo klausimais sveikatos klinikoje „Asmeda“ teigimu, prielaidų, kodėl nuperkama daugiau prezervatyvų netgi tuomet, kai kitų prekių vartojimas yra gerokai sumažėjęs, gali būti kelios.

„Žmonėms reikia pramogų, o seksas, meilės žaidimai tampa puikiu užsiėmimu namuose, padedančiu susikuri malonių prisiminimų, tam neišleidus krūvos pinigų. Antra priežastis, labai susijusi su pirmąja, yra noras atidžiau ir dar labiau kontroliuoti pastojimo galimybę ar netgi lytiškai plintančių ligų tikimybę. Ne viena pora yra pripažinusi sau, kad dabar jokiais būdais negali sau leisti turėti dar vieną vaiką“, - sako seksualinės medicinos gydytojas Algirdas Šumila.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Valdas
2010-02-26 14:32:08
Na tokiai temai tiktu pasiulyti puslapi kur galite nusipirkti Durex, LifeStyle prezervatyvu zymiai pigiau nei parduotuvese. www.prezervatyvai.net