• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Išsipildymo akcija“: visuomenės švietimas apie įvaikinimą ir jo problemas

Autorius: TV3
2009-11-09 12:01:00

„Išsipildymo akcija“: visuomenės švietimas apie įvaikinimą ir jo problemas
Beveik prieš mėnesį pratęsta graži tradicija – septintą kartą pagalbos ranką vaikų globos namų auklėtiniams tiesianti „Išsipildymo akcija“ baigia pirmąjį etapą ir skelbia antrojo tikslus.


„Nuo spalio 12 iki lapkričio 8 dienos ypač akcentavome „Gelbėkit vaikus“ organizacijos vykdomą programą „Galimybė gyventi geriau“. Pernai pradėtas projektas įrodė, kad vaikams svarbu ne tik materialinė, bet ir moralinė pagalba. Dažnai jie neturi kam atsiverti, su kuo pasišnekėti, nors jų gyvenime yra pasitaikę daug daugiau sunkumų ir išbandymų, nei galime įsivaizduoti. Ši programa – tai specialistų psichologų mokymai, kaip susigyventi su aplinka, išmokti bendrauti, teisingai išlieti emocijas, mokėti apsiginti ir turėti tikslą. Mūsų visų noras – padėti vaikams patikėti šviesesniu rytojumi ir išmokyti juos pačius jį kurti“, – sako „Išsipildymo akcijos“ projekto vadovė Jolita Vitkauskaitė.


Lapkričio 9 dieną TV3 televizijos ir SEB banko inicijuojamas „Išsipildymo akcijos 2009“ projektas pradeda jau antrąjį etapą. Kartu su juo tęsiame kasmetinę įvaikinimo programą.


Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis 2007 metais lietuviai įvaikino 81 vaikų globos namų auklėtinį. Tais pačiais metais užsieniečiai įsivaikino 148 vaikus. 2008-aisiais lietuvių šeimos įvaikino 101 be globos likusį vaiką, o užsieniečiai – 108 vaikus. Šiais metais iki lapkričio mėnėsio 81 šeima Lietuvoje yra įvaikinusi 85 be tėvų globos likusius vaikus ir dar 23 šeimos laukia pasiūlymų. Na, o 72 užsieniečių šeimos yra įsivaikinusios 120 vaikų ir net 286 laukia savo eilės.


„Kasmet prasidėjęs paramos projektas skatina vis labiau atkreipti dėmesį į likimo nuskriaustus vaikus. Tai atsispindi ir skaičiuose. Kuo daugiau informacijos gauna Lietuvos piliečiai, tuo jie labiau įsigilina į problemas ir dažnai savo rūpesčiu nori pasidalinti su kitais. Šeimos nebebijo vaikų, kurie turi problemų. Į mus kreipėsi pora, jau auginanti tris biologinius vaikus. Jų noras buvo atsidėkoti už puikiai susiklosčiusį gyvenimą ir padėti likimo nuskriaustiems. Taip jų šeimoje atsirado 2 metų mergaitė, kurios iki tol nepanoro įsivaikinti net keturios šeimos. Ji turėjo hemangiomas veido ir liemens srityje. Buvo nedrąsi, jai buvo sunku vaikščioti. Nepabūgę iššūkių, jie priglaudė mergaitę. Šiuo metu hemangiomos jai išoperuotos, ji puikiai vaikšto ir bendrauja, jos akys tiesiog spindi.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus