• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Merė Popins ar Freken Bok?

2008-08-17 00:00:00

Merė Popins ar Freken Bok?
"Gamma" nuotr.

Pirmas klausimas, iškylantis po apsisprendimo grįžti į darbą, būna "Kur ieškoti auklės?"

I variantas. Pasiklausti pažįstamų. Taip pat draugų, giminių, kaimynų ir bendradarbių.
Pliusai. Didelė tikimybė, kad kas nors iš jų žinos "labai malonią ir sąžiningą moterį, kuri kaip tik ieško darbo". Arba auklę, užauginusią jų vaikus ir pasirengusią pereiti pas jus kaip "palikimas".
Minusai. Ji gali jums nepatikti. Tai apsukintų jūsų santykius su pažįstamais. Be to, ji gali perdavinėti visą jūsų asmeninę informaciją pažįstamiems ir atvirkščiai.

II variantas. Kreiptis į agentūrą. Tokių agentūrų reklamą lengvai rasite laikraščiuose ar internete.
Pliusai. Jei kreipsitės į žinomą agentūrą su gera reputacija, galite būti tikra, jog visos jums siūlomos kandidatės praėjo griežtą atranką. Jos neteistos, praktiškai sveikos, išlaikiusios psichologinius testus, turi reikiamą išsilavinimą, visi jų dokumentai yra tvarkingi. Agentūros atstovas susisieks su jumis ir bandys surasti jūsų reikalavimus atitinkančią kandidatę. Vadinasi, jie pasirengę pakeisti jums nepatikusią auklę, surasti tokią, kokios jūs norite (mokančią keletą kalbų, grojančią keliais muzikos instrumentais ir t. t.). Žinoma, ne už dyką.
Minusai. Pagrindinis minusas – auklės iš agentūrų kainuoja brangiau, be to, turėsite už jos suradimą sumokėti ir pačiai agentūrai. Agentūroms reikia papildomai mokėti mėnesinį mokestį tol, kol auklė dirbs Jūsų namuose.

III variantas. Ieškoti pagal skelbimą. Skelbimus galite rasti internete, žurnaluose tėvams, netgi ant stulpų autobusų stotelėse. Juose gali skelbtis tiek auklės, ieškančios darbo, tiek tėvai, ieškantys auklės.
Pliusai. Tokiu būdu surasta auklė jums kainuos pigiau nei iš agentūros. Nors paklausa viršija pasiūlą, jūs bet kurio atveju turėsite iš ko rinktis.
Minusai. Visiška nežinomybė. Jūs nepažįstate žmogaus, kurį kviečiate į savo namus. Ką jums pasakys kelios skelbimo eilutės arba pateikta rekomendacija? Kaip jūs patikrinsite, jog potenciali auklė pati ką tik jų neparašė, o moteris, telefonu prisistačiusi kaip buvusi jos darbdavė – ne jos mama? Be to, besiskelbiančios auklės dažnai elgiasi taip pat kaip ir tėvai, ieškantys jų pagal šiuos skelbimus. Jei jūs ketinate išsirinkti keliolika skelbimų ir su visomis auklėmis susitikti pokalbiui, tai būkite tikri, kad ir jūs būsite auklėms ne vienintelis potencialus darbdavys.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus