• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mokyklinis rūbas kurs nuotaiką  2 

Autorius: Deimantė Zailskaitė, respublika.lt
2009-08-24 08:00:00

Mokyklinis rūbas kurs nuotaiką
Jupiterimages nuotr.

Tiems tėvams, kurie rugsėjo 1-ąją vaikus išleis į mokyklą, teks gerokai pasukti galvas, kokiais apdarais visus metus puošti savo mažąsias, o ypač vyresniąsias atžalas...

Dizainerė Eglė ŽIEMYTĖ atkreipė dėmesį, kad Lietuvos moksleivių stilius nėra pilkas, priešingai, kartais galbūt net per daug ryškus ir provokuojantis, susimaišęs su slaviško mentaliteto požiūriu į madą. Tarkim, Skandinavijos šalyse jaunimas mėgsta šiek tiek ramesnių tonų spalvas, mažiau įvairiais raštais, užrašais ir blizgučiais dekoruotus drabužius. Skandinavų jaunimas akcentuoja vieną detalę, pavyzdžiui, ryškius žalios spalvos džinsus ir pilkos spalvos be užrašų palaidinę. O Didžiojoje Britanijoje moksleiviai pamišęs dėl “vintage” stiliaus drabužių, todėl mažose krautuvėlėse perkasi papuošalus, senoviškus akinius, dėvi nunešiotus batus, ieško kuo įdomesnių raštų ir faktūrų suknelių.

“Nemanau, kad mes kažkokie atsilikę, galiu drąsiai sakyti, kad žengiame koja kojon su kitų šalių jaunimu. Bet kokiu atveju jaunimas visada geriausiai jaučia mados vėjus, patys juos ir kuria, taip padėdamas dizaineriams atrasti naujo kūrybinio įkvėpimo”, - įsitikinusi E.Žiemytė. Pati dizainerė dar spėjo dėvėti senas tarybines uniformas, kurios grauždavo ir šiaip buvo labai nepatogios. Gudria maištautoja save vadinanti dizainerė vėliau rengdavosi originaliais, išskirtiniais, bet ne provokuojančiais drabužiais.

Ji įsitikinusi, kad bet kokio amžiaus moksleivis mokykloje neišsiverstų be švarko ir liemenės. Parduotuvėse jų yra puikus pasirinkimas, visokiausių siluetų, keleto derinių. Geriau, kad švarkelis būtų atraitotomis rankovėmis, įliemenuotas, be blizgių detalių.

1 taisyklė: venkite sintetikos

Žemesnių klasių mokinių tėveliams siūloma parinkti natūralesnių audinių, vengti sintetikos ir visokių nenatūralių pluoštų. Kadangi mažesni vaikai yra labai judrūs ir aktyvūs, jie geriau jausis su medvilninio pluošto audiniais. Kitas dalykas - kad drabužiai būtų laisvi, neaptempti ir patogūs.

2 taisyklė: venkite ryškių atspalvių

Jeigu nėra specialių mokyklinių uniformų, moksleiviai savo aprangoje turėtų vengti ryškių spalvų, margų raštų, blizgių dekoracijų, rinktis vienspalvius, natūralesnių, tamsesnių tonų, be raštų drabužius. Paieškokite vaikui drabužių su originalesnėmis detalėmis - įdomesnėmis kišenėmis, kirpimu ar klostėmis. Be abejo, geriausia švarkelį, liemenę ir palaidinę derinti prie tamsios spalvos džinsų ar kelnių.

Žemesnių klasių mokinių tėvai galėtų susitarti dėl visus metus gyvuosiančios teminės spalvos, kai mokiniai nešioja panašių atspalvių drabužius. Tokiu atveju išvengiama spalvinės netvarkos ir sukuriama bendra visos klasės nuotaika. O ir tėveliams lengviau: jiems belieka supirkti vienos spalvos drabužius ir nereikia galvoti, ką prie ko derinti.

3 taisyklė: venkite nenatūralumo

Visų pirma merginoms siūloma susitvarkyti plaukus ir pasirinkti tinkamą makiažą, nes visame pasaulyje karaliauja natūralus grožis. Jokio antakių pešiojimo, kuo jie platesni, tuo geriau. Jokių ryškiaspalvių šešėlių, ypač dieną. (Pvz., rožinės spalvos šešėliai, padengti nuo blakstienų iki antakių.) Geriau rinkitės žemės tonus. Jokių peroksidinių, oranžinių, raudonų, įvairiaspalvių sruogelių plaukų, nebent prijaučiate tam tikram gyvenimo būdui, priklausote tam tikro stiliaus grupei. Pamirškite besaikius soliariumus ar savaiminio įdegio kremus. Juk esate jaunos, nesendinkite, nepaslėpkite savo jaunystės grožio po besaikiais grimo sluoksniais. Geriau nusipirkit gerą tušą ir lūpų blizgį.

4 taisyklė: venkite vulgarumo

Figūros pranašumus būtina pabrėžti, ypač kai esate jaunas ir turintis gerą figūrą. Stenkitės pasirinkti nevulgarią aprangą, bet išryškinančią jūsų formas. Jei renkiesi džinsus, rinkis aptemtus, išryškinančius tavo figūrą, sodrios, tamsios spalvos (ši spalva dar labiau palieknins ir pailgins kojas), klasikinio kirpimo, be jokių rožių, deimantų ir siuvinėjimo. Venkite ryškių spalvų, margų raštų, įvairiausių blizgučių, didelių žibančių auskarų. Palaidinės gali būti aptemptos, bet geriau rinktis taip pat vienspalves, be užrašų, nebent su įdomiu susegimu, “polo” tipo ar klasikinio vyriško kirpimo marškinėlius. Trikotažines ovalo ar V iškirptės formos palaidines.

5 taisyklė: venkite sportiško tipo

Mokykloje nelabai tinka dėvėti džemperius ir įvairius sportinius drabužius, kad ir po švarkais. Vaikinai juk gali rinktis aptemptus, stilingus marškinėlius, papuoštus plonyčiu kaklaraiščiu ar stilinga liemene. Taip atrodysite labiau pasitempęs ir geriau bus matoma jūsų figūra.

6 taisyklė: venkite vakarinių papuošalų

Venkite vakarui tinkančios atributikos: stiklinės smulkios bižuterijos, blizgių akmenukų, perlinių karolių, ryškių, plačių, garsiai žvangančių apyrankių, taip pat religinės tematikos: kryžiukų, kaukolių, juk galite pasilaikyti savo įsitikinimus ir po pamokų. Gražus didelis laikrodis, stilingas vienspalvis diržas, didelė graži kuprinė ar rankinė, įdomūs ne kosminio dydžio auskarai tikrai netrukdo.

Jei merginos mėgsta aukštakulnius, 10 cm galėtų pakeisti bent į 5-6 cm bukomis nosytėm, spalvą gali rinktis nebūtinai juodą ar rudą, bet slyvų, žalią, mėlyną, tik spalvos tonas tegul būna tamsesnis, ne ryškus.

Siūlymai

- Liemenė, šviesūs marškinėliai, tamsios spalvos džinsai (ir merginoms, ir vaikinams).

- Švarkelis atraitotomis rankovėmis, juoda trikotažinė suknelė, ilgaauliai be kulniuko (tik merginoms).

- Trikotažinis švarkelis, balta pailginta palaidinė, po švarkeliu - liemenė, rašalo spalvos, cigaretės formos džinsai, žemakulniai, didelė odinė rankinė ar kuprinė (ir vaikinams, ir merginoms).

- Palaidinė, liemenė, plonytis kaklaraištis, tamsūs rašalo spalvos džinsai, didelė odinė rankinė (tik vaikinams).

Jaunimo tendencijos

- Vyriško klasikinio kirpimo švarkelis atraitotomis rankovėmis, kad būtų matomas būtinai su juostelėmis pamušalas, šis gali būti ryškios spalvos arba baltas.

- Visiškai minimalus vyriško klasikinio kirpimo švarkelis, siūtas iš medvilninio pilko ar tamsiai mėlynos spalvos trikotažo. Merginų pečiai pakelti, stipriai akcentuoti ir labai ryškūs.

- Ryškios spalvos džinsai: rožiniai, žali, mėlyni. Per trumpi, aukščiau kulniukų, gali būti atraitoti. Derinami prie zomšinių rudos, violetinės, žalios spalvos žemakulnių. Tinka ir vaikinams.

- Skalbtos odos švarkai, rankinės, batai, įvairūs aksesuarai, puošti sendinto metalo kniedėmis.

Kaip iš padėties sukasi jie

Televizijos laidų vedėja Livija GRADAUSKIENĖ:

“Manau, eidamas į mokyklą vaikas turi rengtis patogiai ir paprastai, šiuo aspektu nelenktyniauti su kitais, nesivaikyti mados dalykų. Asmeniškai man yra priimtinos uniformos, nes nereikia sukti galvos dėl apsirengimo nei tėvams, nei vaikams. Mokykloje dėmesys turi būti kreipiamas ne į drabužius, o į mokslą. Kita vertus, gyvenime uniformų nelabai būna, todėl vaikas turi susikurti savo stilių, atrasti savo santykį su drabužiu. Mano dukros Liepos, kuri šiemet eis į trečią klasę, skonis yra puikus. Džiaugiuosi, kad ji netrokšta pernelyg puoštis ir blizgėti. Stengėmės jai parodyti, kad rūbas yra smulkmena, kad vaikas visų pirma turi rengtis vaikiškai, o ne mėgdžioti suaugusiųjų rengimosi stilių”.
 


Dainininkė EVA:

“Dėl vaikų mokyklinės aprangos problemų neturiu, tik mano, kaip mamos, rūpestis - kad sūnų drabužėliai būtų švarūs, nes jie patys dažnai pamiršta tuo pasirūpinti. Į septintą klasę rudenį eisiantis Simonas turi nešioti uniformą. O jaunėlis Kristupas, kuris nuo rudens eis į penktą klasę, per šventes paprastai dėvi kostiumą, o eilinę mokslo dieną renkasi kelnes, džinsus ir džemperį arba marškinėlius. Kartais pasitaiko ku-riozinių situacijų: buvo daug streso, kai po žiemos ištraukus vyresnėlio batus, paaiškėjo, kad jis juos visus yra išaugęs. Teko jam paskolinti savo sportinius batelius ir skubiai dumti į parduotuvę pirkti naujų. (Juokiasi.) Simonui labiau patinka juodi drabužiai su visokiomis kaukolėmis, o puoštis labiau mėgstantis mažasis dažniau renkasi spalvingesnius drabužius”.

Dainininkė, televizijos laidų vedėja Vaida GENYTĖ:

“Kadangi dabar yra platus vaikiškų drabužėlių pasirinkimas, man labai didelis džiaugsmas ieškoti rūbų savo šešiamečiam sūnui. Galima sakyti, man labiau patinka rinkti drabužius jam negu sau. Į mokyklą jo nerengčiau kostiumais, verčiau parinkčiau gražias kelnes, ne džinsus, prie jų derinčiau marškinėlius su liemene arba švarkelį. Žinoma, daug ką lemia pats oras, nes svarbiausia, kad sūnui būtų patogu ir šilta. Mokykloje, kurioje dirbau pedagoge, nereikėjo nešioti uniformų, todėl man buvo svarbu, kad mokiniai atrodytų tvarkingai ir estetiškai. Būdavo, į mokyklą vaikas ateina labai tvarkingas, tačiau popiet iš jos išeina jau visas išsiterliojęs. (Juokiasi.) Manau, mokytojo reikalas yra ir paprašyti mokinio susitvarkyti drabužius”.


Grupės “4 Fun” vokalistė Julija RITČIK:

“Mano sūnui iš pirmos santuokos Ivanui, kuris gyvena Vokietijoje, dabar yra septyniolika metų. O jaunėliui Aivarui - devyneri. Manau, vaikus į mokyklą reikia rengti praktiškais, laisvais drabužiais, todėl tam puikiausiai tinka džinsai ir megztukai su užtrauktukais. Stengiuosi, kad sūnų drabužiai nebūtų pernelyg puošnūs ar pernelyg laisvi ir sportiški. Kadangi mokykloje, kurioje mokau, nėra uniformų, vieni mokiniai mėgsta ramesnį, per daug neišsiskiriantį stilių, kiti renkasi stilingus drabužius. Tikrai žinau, kad aukštesnių klasių merginos, dėvėdamos provokuojančius drabužius su giliomis iškirptėmis, labai blaško klasės vaikinų dėmesį. (Juokiasi.) Tačiau manęs tai neerzina, kaip tik manau, kad apranga - tai žmogaus laisvas apsisprendimas”.
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
deimante
2011-03-27 19:03:36
pasizieti mokiklines sukusenas
nmmvbnvnbnbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbnbb
2010-02-10 16:44:34
djjfchnnnkiouiuhpfuppoguophupopogupohufpoioppdohiopoppoioiohiojuughgngngngngjghiuhguihtgurthufdgvkj k gfjghuihguhguihguhgjfgnjvhguhurghuhfujghfughtuhfhgjfhguifhgudfghdfuhgudfghdufghuhguhuhihiohjiojihjnioiohioihuigioundsknsgh jdhifidid jjdfhidhg bgvbiufuunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnngfhx ngjdgb n