• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pasiruošimas į mokyklą

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-08-22 07:40:00

Pasiruošimas į mokyklą
123rf.com

Vos spėjome priprasti prie vasaros atostogų, žiūrėk, beliko vos savaitė iki mokyklos! Bendraklasiai, mokytojos, skambutis į pamoką, valgyklos maistas... Ir vėl viskas iš pradžių. Eli.lt redakcijos bendruomenė pasiruošusi padėti nepasiklysti besiruošiant į mokyklą.

Mokyklinės prekės

Nuo rugpjūčio vidurio, didžiausios šalies parduotuvės skelbia, jog prasideda didysis pasiruošimas į mokyklą, o tai reiškia, jog parduotuvių lentynos apguldomos pačiomis reikalingiausiomis ir nereikalingiausiomis prekėmis. Jūs turėtumėte nepasiklysti tarp tokių vitrinų, neprarasti sveiko proto ir pirkti prekes tik gerai apmąsčius, ar tikrai to reikia. Iki ketvirtos klasės, klasės auklėtojos turėtų tėveliams bei moksleiviams pasakyti, kokios mokyklinės prekės yra reikalingiausios, kad nebūtų veltui išlaidaujama. Tačiau tikrai neapsiriksite, jei savo dukrytei ar sūneliui nupirksite mėlynai rašantį parkerį su kapsulėmis, pieštuką, trintuką, drožtuką, liniuočių rinkinį, spalvinimo pieštukus, flomasterius, piešimo sąsiuvinį, užrašų knygelę ir penalą, į kurį Jūsų mažasis mokinukas susidės tai, kas reikalingiausia. Nepamirškite ir kuprinės, renkantis svarbiausia dėmesį atkreipti į jos talpumą. Ji turėtų būti tokia, kad pratybų sąsiuviniai nesusiglamžytų, o didesnių išmatavimų vadovėliai laisvai į ją tilptų. Kas dėl sąsiuvinių - prieš pirkdami, turėtumėte pasidomėti, kokių reikės - ar dideliais langeliais, ar mažais, ar siauresnėmis linijomis, ar platesnėmis.

Sportinė apranga

Tiek pradinukai, tiek vyresniųjų klasių moksleiviai privalo lankyti kūno kultūros pamokas, todėl neišvengiamai turėsite savo vaikui nupirkti ir sportinę aprangą. Ji turėtų būti pagaminta tik iš natūralių medžiagų.

Kišenpinigiai

Dažnai mokyklose galima kiekvieną savaitę sumokėti už pietus (pinigus renka klasės auklėtoja) ir tokiu būdu Jūsų vaikas gaus valgykloje jam priklausančią sriubą ir karštą patiekalą - toks pietų meniu yra puikiai subalansuotas, tačiau nepamirškite savo atžalai į piniginę įdėti kelis litus, už kuriuos jis galėtų nusipirkti šokoladuką ar šviežiai iškeptą bandelę. Jei pastebėjote pati arba tėvų susirinkimo metu buvote informuota, jog Jūsų vaikas dažnai smaližiauja saldainiais, bulvių traškučiais ar saldžiaisiais gėrimais, būtinai pasikalbėkite su juo ir griežtai uždrauskite tai daryti. Mokykloje suformuoti netaisyklingi mitybos įpročiai (saldumynai, bulvių traškučiai ir t.t.) greitai taps saldžia pagunda ir neatsiejama vaiko gyvenimo dalimi. Todėl turėtumėte būti budri.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus