• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaiko lovytė nuo 2 metų amžiaus

Autorius: Mama.lt, freedigitalphotos.net
2012-09-12 09:10:00

Vaiko lovytė nuo 2 metų amžiaus
vaiko miego vieta
Saldus miegas savo lovytėje

Vaikų kambarys vaikui yra jo karalystė, tvirtovė, ypatingas pasaulis, kur galima pažaisti ir tuo pačiu pasislėpti nuo visų negandų. Savo vietos turėjimas daugeliu atveju padeda formuotis charakteriui, greičiau suaugti ir vystytis. Todėl labai svarbu, kaip sutvarkytas kambarys, kaip pastatyti baldai ir kokie kambario papuošimai. Ir vienas iš pagrindinių niuansų – lovytė. Juk pirmaisiais savo gyvenimo metais mažylis daug laiko praleis būtent joje.

Visų pirma – patogumas!

Vaikų lovytės formos visų pirma turi tarnauti ir atitikti mažo žmogučio vystymosi formas. Čiužinukas stuburo formavimuisi turi būti nei per minkštas, nei per kietas. Dydis turi tiksliai atitikti vaiko kūno sudėjimą. Spalva ir forma taip pat daro įtaką mažyliui vystymuisi, tačiau tai jau psichologinis požiūris. Geriausiai rinktis pastelinius tonus, kadangi jie geriausiai nuteikia geram miegui. Jei renkatės dekoracijas, reiktų pasitelkti ir kitų mamų patirtį. Atsimenate, kad kūdikio iki pusės metų lovytę dažnai puošia kabantys žaislai – jie ramina ir skatina geresnį miegą. Tokie žaislai sufokusuoja žvilgsnį bei nuramina net ir patį kaprizingiausią vaiką. Kaip ir apie šiuos, taip ir apie kitus žaislus bei dekoracijas vaiko kambaryje galite pasisemti kitų mamų patirties. Atminkite, kad papuošimai neturėtų būti per daug ryškūs, triukšmingi ar įkyriai skambėti.

Mažylio saugumas

Vaikučiai po dvejų metų amžiaus yra hiperaktyvūs. Jiems patinka išdykauti, galinėtis, pasimušti su pagalvėmis. Todėl lovytėje neturėtų būti aštrių kampų ar išsikišusių detalių, kurie gali sužeisti mažylį. Apsilankykite vaikiškų baldų parduotuvėje ir atidžiai patyrinėkite asortimentą, pačiupinėkite, išsiaiškinkite medžiagas, iš kurių gaminama lovelė. Atkreipkite dėmesį į formų aptakumą, nugludintus kampus, ar lovelė tvirta, kokios yra jos kojelės.

Gulamės miegoti

Miegas – didelė malonė, tačiau kaip tai paaiškinti mažajam išdykėliui, kuriam vakarais prasideda šėlionių metas? Parinkite jam smagią patalynę, tuomet jis pats noriai gulsis į savo lovytę. Papasakoti prieš naktį pasaką, galite suvaidinti trumpą spektakliuką iš minkštų žaisliukų. Ir būtinai pabučiuokite nakčiai. Tik tuomet miegelis bus saldus ir gilus.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus