• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Važiuokite tik į saugias stovyklas

Autorius: Mama.lt
2012-07-03 18:30:00

Važiuokite tik į saugias stovyklas
Freedigitalphotos.net
Savo darbo sezoną jau pradeda vaikų vasaros ir poilsio stovyklos. Šiaulių visuomenės sveikatos centras (ŠVSC) informuoja, jog stovyklos turi būti tinkamai pasirengusios priimti vaikus. Visuomenės sveikatos specialistai ragina atkreipti dėmesį į vasaros stovyklų organizuojamas pramogas, gyvenimo sąlygas, maitinimą.

ŠVSC Saugos kontrolės skyriaus vedėja Josana Motiejauskaitė informuoja, kad vaikų vasaros ir poilsio stovyklos visuomenės sveikatos specialistų yra tikrinamos kasmet. Pasak J. Motiejauskaitės, dažniausiai stovyklose pasitaiko šie pažeidimai: patalpų įrengimas neatitinka normos reikalavimų, neatlikta reikalinga patalpų rekonstrukcija.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad visi stovyklos teritorijoje esantys įrenginiai turi būti patikimai sutvirtinti, tvarkingi, nekelti pavojaus vaikų sveikatai. Žolė nupjauta taip, kad jos aukštis nebūtų didesnis nei 10 cm. Pagrindiniai keliai įvažiuoti į stovyklos teritoriją bei pėsčiųjų takai tamsiu paros metu privalo būti gerai apšviesti.

Stovyklose dirbantis personalas neturėtų užmiršti, kad įrenginiai ir baldai stovykloje turi atitikti vaikų amžiaus ypatumus. Draudžiama naudoti dviaukštes lovas vaikams iki 10 metų amžiaus.

Sanitarinėse ir higieninėse patalpose santechninė įranga (praustuvės, unitazai ir kt.) turi būti parinkta bei sumontuota taip, kad atitiktų vaikų ūgį.

Kiekvieną stovyklautoją reikia aprūpinti lova, pagalve, šilta antklode, lovos skalbiniais bei ne mažiau kaip 2 rankšluosčiais. „Rankšluosčius ir lovos skalbinius į stovyklą vaikai gali atsivežti patys. Apie tai, kad stovykloje nebus aprūpinama minėtomis priemonėmis, turi būti informuojama prieš atvykstant į stovyklą“, – įspėja ŠVSC visuomenės sveikatos specialistė.

Karštas vanduo turi būti tiekiamas į dušus, prausyklas, valgyklą arba kitą vaikus maitinti pritaikytą patalpą ar vietą. Dušuose, prausyklose vandens kokybė turi atitikti geriamojo vandens kokybę.

Anot Saugos kontrolės skyriaus vedėjos, vaikų maitinimas turi būti organizuojamas kas 3,5–4 valandas. Praustuvės, džiovintuvai ar vienkartiniai rankšluosčiai – visi šie dalykai yra privalomi ir būtini. Taip pat vaikams turi būti sudaryta galimybė bet kuriuo paros metu atsigerti geriamojo vandens.

„Prieš stovyklos atidarymą valgiaraštis turi būti suderinamas su visuomenės sveikatos centru. Maisto ruošimas ir patiekalų įvairumas privalo atitikti vaikų fiziologinius ypatumus ir sveikos mitybos principus“, – teigia visuomenės sveikatos specialistė.

Draudžiama gaminti patiekalus ir naudoti maisto produktus, netinkamus vaikų mitybai: subproduktus (inkstus, smegenis, plaučius), žuvų konservus (išskyrus žygių metu), sultinių koncentratus, nepramoninės gamybos konservuotus gaminius, nešiluminiu būdu pagamintus gėrimus, žlėgtainius, gruzdintus ir kremo gaminius, grybų, šaltienos, drebutinius mėsos ir žuvies patiekalus, taip pat patiekalus, kuriems tinkamai pagaminti trūksta technologinių įrenginių (blynelius su mėsa, makaronus su mėsa ir panašius patiekalus).

Vaikų režimas stovykloje organizuojamas pagal stovyklos vadovo patvirtintą programą ir privalo atitikti vaikų amžių bei būklę.

Į stovyklą priimami tik turintys Vaiko sveikatos pažymą, išduotą ne ankščiau kaip prieš metus, ar jo kopiją vaikai.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus