• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mokinio priešpiečiai: 5 būdai pateikti juos įdomiau (foto)

Autorius: Mama.lt
2009-09-25 10:00:00

Ką įdėti mažajam moksleiviui į priešpiečių dėžutę, kad mokslo šaknys neatrodytų tokios karčios? Galima paprasčiausią sumuštinį. Bet galima ir kai ką įdomesnio. Pamėginkime pafantazuoti priešpiečių dėžutės turinio tema!

1.    Vietoje duonos. Sakysite, sumuštinis be duonos – ne sumuštinis? Anaiptol! Jei duoną pakeistumėte lavašo paplotėliu ir iš jo pagamintumėte suktinukus – pati nustebtumėte įsitikinusi, kiek maistingų produktų galima sudėti į įdarą taip, kad net ir didžiausias išrankuolis juos mielai sukirstų. Pavyzdžiui, tuno, salotų, ir agurkų mišrainę su lašeliu majonezo, tarkuoto avokado, smulkintų špinatų ir tepamo varškės sūrelio mišinį, o jei neturite po ranka jokių egzotiškų priedų – visada tiks ir paprasčiausia pikantiška mišrainė iš kiaušinių, sūrio ir majonezo.2.    Spalvingas šedevras. Kartais pagrindiniu koziriu gali tapti meniškas sumuštinio išdėliojimas. Juk duonos riekė nebūtinai turi būti pusmėnulio ar stačiakampio formos – ją galima išpjaustyti ir kur kas įvairiau. Ir nevertėtų jaudintis dėl to, kad liks nereikalingų duonos atraižų – jas galima sudžiovinti ir permalti: turėsite naminių džiūvėsėlių kepsniams apvolioti!

3.    Ryžių lipdiniai. Jūsų vaikas gali nemėgti japoniško maisto. Tačiau kibūs ryžiai, skirti sušiui gaminti, gali tapti nuostabia „žaliava“ įdomiausioms figūrėlėms pagaminti. Išvirti jie lengvai sukimba, o dekoravimui puikiai tiks džiovintų dumblių lakštai: sudrėkinti jie puikiai prilimpa prie ryžių. O jei dar „paspalvinsite“ figūrėles mažučiais paprikos gabalėliais, morkomis ar agurkais – priešpiečių dėžutės turinys taps tikru meno kūriniu!4.    Mišrainė – taip pat „nešiojamas“ maistas. Jei mažyliui jau spėjo įkyrėti sumuštiniai – nepamirškite, kad į sumuštinių dėžutę galima įdėti ir sočios mišrainės. Spalvinga makaronų ir daržovių mozaika su šlakeliu alyvuogių aliejaus nuteiks žaismingai ir kels apetitą. O jei norite įdėti ir nesumaišytų pjaustytų daržovių gabaliukų – įdėkite juos į atskirus figūrinius indelius. Bus ir gražu, ir gardu, ir maistinga.

5.    Turiningi priešpiečiai. Eksperimentuoti galima ne tik su priešpiečių turiniu, bet ir su jų pakuote. Jei kasdien dedate priešpiečius į popierinį maišelį – galite ant jo užrašyti pačių įvairiausių žinučių savo vaikui. Taip kramsnoti bandelę bus kur kas įdomiau. Parinkite iš enciklopedijos įdomesnių faktų temomis, kurias kaip tik kremta moksleivis, užrašykite šmaikščią sentenciją ar netgi brūkštelkite priminimą, ką jis turi pasakyti mokytojai ar perduoti klasės draugui.

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus