• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nutukęs ikimokyklinukas: kaip gydyti

Autorius: lsveikata.lt
2010-03-31 14:00:00

Nutukęs ikimokyklinukas: kaip gydyti
jupiterimages.com nuotr.
Mano dukra rudenį eis į mokyklą, tačiau ji jau dabar atrodo kaip antrokė. Tai yra ji turi nemažą antsvorį. Nepasakyčiau, kad ir valgo labai daug. O ir šeimoje daugiau nieko antsvorio problemos nekamuoja. Ar tokiam mažam vaikui irgi galima laikytis griežtos dietos, o ir kaip jį priversti tai daryti?

Edita

Nutukusių ikimokyklinio amžiaus vaikų yra apie 20 proc. Beje, mergaičių bene du kartus daugiau. Nutukimą paprastai lemia medžiagų apykaitos sutrikimai, kai organizmas linkęs riebalus kaupti, o ne skaidyti.

Vaikučių nutukimą, be abejo, skatina kaloringas ir riebus maistas, saldumynai, saldūs gazuoti vaisvandeniai, kuriuose daug gliukozės bei konservantų. Kai kuriais atvejais dėl nutukimo “kalta” sutrikusi endokrininės ar nervų sistemos veikla. Tuomet mažylis labiau prakaituoja, jaučia stiprų bei varginantį alkio jausmą, troškulį, vaikas greitai pavargsta, jam dažnai svaigsta galva.

Dėl medžiagų apykaitos sutrikimo ir padidėjusio krūvio kaulams bei sąnariams gali atsirasti judėjimo aparato pakitimų, o vėliau ir kvėpavimo sutrikimų, kurie sukelia plaučių ir širdies nepakankamumą, tinimus. Dėl nutukimo gali susiformuoti cukrinis diabetas, aterosklerozė, tulžies akmenligė, hipertenzija ir kitos ligos.
Nutukusį mažylį “pasodinti ant dietos” ne taip paprasta, nes vaiko valia daug silpnesnė nei suaugusiojo, tad privertus laikytis dietos, vaikutį arba teks kankinti draudžiant valgyti ką valgo visi namiškiai, arba, solidarumo vardan, visiems kartu laikytis dietos. Tačiau reikėtų žinoti, jog taikant dietos režimą, mažylis dažniausiai vis viena atsigriebia paslapčia pripuolęs prie šaldytuvo.

Kita vertus, vaikučiui skirti dietas ar riboti kokius nors maisto produktus savo nuožiūra pavojinga. Juk vaikui augant denių, vitaminų ir mikroelementų.
Dėl to visais atvejais būtina tartis su pediatru ir endokrinologu. Nutukusiems vaikams geriau valgyti nekaloringas avižų ir grikių košes, mažiau smaližiauti ir vietoje saldžių gėrimų gerti mineralinį vandenį. Taip pat labai svarbu teisingai paskirstyti ir fizinį krūvį, o be gydytojo tai padaryti labai sunku.
Pas gydytoją su nutukusiu vaiku būtina apsilankyti ir todėl, kad nutukimo nesupainiotumėte su hipotiroze, kuria apsergama, kai susilpnėja skydliaukės funkcija.

Sergant šia liga vaikas taip pat atrodo aptukęs, patinęs, išblyškęs, o jo reakcijos, judesiai bei kalba sulėtėja, jis nuolat šąla, sutrinka nakties miegas, oda tampa blyški, sausa ir stora. Mažylį gali varginti nuolatinis vidurių užkietėjimas, kurio neįmanoma sureguliuoti mityba, jis tampa irzlus. Tėvams šie požymiai turėtų signalizuoti apie ligos pradžią.
 
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus