• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaikų mityba: ko nemato tėvai  1 

Autorius: "Ekoinstituto" info.
2009-12-11 16:00:00

Vaikų mityba: ko nemato tėvai
jupiterimages nuotr.

Daugelis vaikų sveiką maistą keičia į saldumynus, o ugdymo įstaigos negali užtikrinti visavertės vaikų mitybos – tai rodo neseniai atlikti Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro ir centro tyrimai.

Tėvų pastangos sveikai maitinti vaiką namuose netenka prasmės mažajai atžalai vos pasiekus darželį arba mokyklą: vaikai turi daugybę galimybių visavertę mitybą „sugadinti“ bulvių traškučiais ir saldumynais.

Nors dar praėjusiais metais, keičiant higienos normą HN 21:2005, bulvių traškučiai, saldainiai, gazuoti gėrimai, genetiškai modifikuoti produktai įtraukti į mokyklose nerekomenduojamų produktų sąrašą, situacija keičiasi labai iš lėto. Pastebima, kad mokyklose rečiau prekiaujama bulvių traškučiais ir gazuotais gėrimais, tačiau saldumynai ir kai kurie kiti higienos normoje minimi nerekomenduojami produktai iš valgiaraščių niekur nedingo.

„Augančiam organizmui reikia įvairių medžiagų, tokių kaip kalcis, geležis, cinkas, vitaminai. Jeigu nepadėsime to suprasti vaikams, jie greičiausiai rinksis maistą, kuriame ir vitaminų, ir kitų reikalingų medžiagų stinga. Dauguma vaikų pamėgtų užkandžių atneša daugiau žalos nei naudos organizmui“,- sako Silvinija Simonaitytė, „Ekoinstituto“, besirūpinančio aktualiomis sveikatos problemomis, tarp jų ir vaikų nutukimu, vadovė. Jos teigimu, visavertei vaikų mitybai svarbūs ir riebalai bei angliavandeniai, tačiau vaikai dažnai renkasi jais persotintus produktus: „Pavyzdžiui, vaikų pamėgtuose bulvių traškučiuose gausu druskos ir riebalų, o kai kurių gazuotų gėrimų stiklinėje esantis cukraus kiekis sudaro net daugiau nei pusę dienos cukraus normos“.

Diskusijoms apie sveiką mitybą tapus kasdienėmis, į jas dažnai numojame ranka, tačiau tai daryti pavojinga. Jungtinių Tautų agentūros teigimu, blogas vaikų maitinimasis – viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių beveik ketvirtadalį iš maždaug 60 mln. pasaulyje kasmet užregistruojamų per ankstyvų mirčių. Atrodo, kas gi nutiks, jeigu vaikas suvalgys saldainį? Greičiausiai, nieko blogo, tačiau jei saldainiai pakeičia sveikus pietus, gresia rimtos problemos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
b
2009-12-11 17:53:46
nu taip, tėvai labai daug ko nemato. Pamenu, kad budama 11-15 metų kimšau traškucius 3pakelius i diena, 2kg saldainiu i diena ir dar visokių "niekniekių skanių", o tėvai tipo matydavo kad sveikai maitinuosi :D