• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apie ką kalba vaikai internete?

Autorius: pagal Happywoman
2012-03-26 16:17:00

Apie ką kalba vaikai internete?
Freedigitalphotos nuotr.
-    Lb, kwk?
-    La, nk, ziuriu f bet 0 idm. Huh

Nelabai ką supratote? Nesujaudinkite, ši koduota kalba skirta ne jums, o jūsų vaiko bendraamžiams, su kuriais jis bendrauja internete. Tokių internautų amžius vis jaunėja.

8-12 metų berniukai ir mergaitės neretai sunkokai bendrauja vieni su kitais akis į akį, taigi interneto pokalbiai tampa idealia vieta komunikacijai. Tiesa, noras pabendrauti su priešingos lyties bendraamžiais – tikrai ne vienintelė priežastis, pasodinanti prie kompiuterio valandų valandoms.

Idealusis „Aš“

Asmeninės slaptavietės namuose ir kieme, išgalvotos šalys ir „sutartos vietos“ – visa tai paslapčių pasaulis, kurį turi visi vaikai. Ir šis pasaulis atlieka labai svarbų vaidmenį vaiko vystymesi.

Tai ypatinga, paslapčių kupina, fantazijomis užpildyta terpė, pasaulis, kuriame nėra vietos suaugusiesiems, - aiškina vaikų psichologai. Tame pasaulyje nėra realybės, bet yra idealybė: jame viskas, ir pats vaikas, ir tai, kas jį supa, atrodo geriau, ryškiau, išskirtiniau. Šio amžiaus vaikai realybę suvokia kiek kitaip nei mes, suaugusieji. Jie mato pasaulį per savo stebuklinę prizmę, o ten viskas vyksta kiek kitaip. Todėl jie bendraudami internete nevengia pasimatuoti pačių įvairiausių kaukių, išmėginti įvairiausių vaidmenų.

Pokalbiai internete jiems suteikia plačių galimybių. Tai praktiškai neparibota laisvė bendrauti, kurioje yra ir realybės, ir emocijų. Tačiau kokių vis dėlto pasekmių gali turėti šis kvapą gniaužiantis balansavimas tarp realybės ir savo idealaus pasaulio?

Bendravimas internete nėra vaikui visiškai saugus, net jei tėvai ir kontroliuoja, kada ir su kuo bendrauja vaikas. Toks bendravimas gali paskatinti vaiką vengti tiesioginio bendravimo su bendraamžiais. Tiesa, toks pavojus dažniau kyla paaugliams. Pradinukų amžiaus vaikai noriau matuojasi herojų kaukes: pokalbiuose jie tampa stiprūs, gražūs, drąsūs, kupini gyvenimo džiaugsmo. Maždaug iki 12 metų vaikams reikia tam tikro herojaus, idealo, o bendraamžiai būtini kaip veidrodis, kuriame vaikai randa patvirtinimą, jog su kažkuo galima pasidalinti savo idealais, kartu žaisti ir gyventi tame paslapčių pasaulyje, į kurį neįsileidžiami suaugusieji.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus