• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar vieno vaiko pakanka?  5 

2008-02-19 00:00:00

Ar vieno vaiko pakanka?

"Vienas vaikas – ne vaikas", - mėgsta "paprotinti" jaunus vieną kūdikį auginančius tėvus giminaičiai ir bičiuliai. "O kai šitas vaikas užaugęs į užsienį sumanys išvykti – ar ne geriau būtų turėti dar vieną, kuris liktų čia?" – skaudžias su emigracija susijusias realijas primena tautiečiai. Taigi vos atslūgus džiugioms kūdikio gimimo emocijoms jauna šeima neišvengiamai susiduria su klausimu: ar reikia antro vaiko?


Turėti vieną vaiką – puiku

Trisdešimtmetė Valerija, auginanti 2 metų mergytę Žygimantę, vos jai gimus nusprendė, jog jos dukrelė liks vienturtė. "Vos supratusi, kiek energijos ir nervų reikia norint suderinti karjerą ir vaiko auginimą, apsisprendžiau, kad vienas vaikas yra viskas, ką aš galiu sau leisti," - sako ji. Moteris teigia, kad vienas vaikas – idealus variantas ieškančioms pusiausvyros tarp šeimos ir darbo. "Dukra suteikia man džiaugsmą, leidžia pasijusti mama, tačiau vis dėlto dar pajėgiu surasti laiko sau ir savo vyrui bei darbo reikalams. Tiesa, finansiniai barjerai taip pat egzistuoja, taigi kol kas man atrodo, jog turėti vieną vaiką mūsų šeimai yra optimalus pasirinkimas".


Ir nors mūsuose mėgstama kartoti, kad jei Dievas davė šaukštą – duos ir burną, vis dėlto savo ir vaikų ateitį atsakingai planuojanti šeima prieš apsispręsdama ryžtis pagausėjimui turėtų apsvarstyti:

• Ar emociškai ir fiziškai pajėgs rūpintis dar vienu vaikučiu?

• Kaip suderins darbo ir vaiko priežiūros reikalus? Ar motinystės/tėvystės atostogos nesužlugdys tėčio ar mamos karjeros, o jei taip nutiktų – ar kuris nors iš sutuoktinių yra pasiryžęs atsiduoti tik šeimai?

• Kokie šeimos planai artimiausius kelerius metus? Ar antrą kūdikį planuoti būtent dabar, ar dar kelerius metus palūkėti?

• Ar antrasis vaikas nesužlugdys šeimos finansinės padėties? Jei turite pasiėmę paskolą būstui ar išsimokėtinai įsigiję brangių daiktų – ar pajėgsite vykdyti finansinius įsipareigojimus ir pagausėjus šeimai?

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
as
2010-11-28 13:52:08
As ir auginu viena vaika, noreciau ir antro, bet bijau kad antro vaiko gimimas neistumtu musu i varga, db gyvenam gerai, visko pakanka, o siais laikais yra sunku.tikra tiesa kai seima vos viena islaiko jau apie antra galvoja kad butu pazaist su kuo. ziauru
1 vaiko mama
2009-06-17 15:37:44
Aš auginu vieną vaiką, kuriam 4 metai. Prisiminus nėštumą ir gimdymą bei visus su tuo susijusius sunkumus ir nerimą, apie antrą nėštumą - ir minties bijau. Esu apsisprendusi, kad, jei jau matysiu, jog mano vaikui reikia brolio ar sesers, tai tik įsivaikinsiu. Ir ne leliuką, o ūgtelėjusį, kad būtų panašaus amžiaus su mano vaiku. Mane tiesiog stebina pasisakymai tų, kurie jau turi 2-3 vaikus, kad vienas vaikas - ne vaikas. Argi ne dažnai tų tėvų lūpomis kalba pyktis ir pavydas? Kad jie nesugeba tiek dėmesio ir laiko skirti vaikams, nei ta šeima, kuri turi 1 vaiką. Tegul mėto dabar daugiavaikės mamos mane akmenimis, bet jei šeima nuoširdi ir mylinti, ji bus Šeima ir turėdama 1 vaiką.O jei gimdoma tik tam, kad vaikas turėtų su kuo pažaisti - tokių vaikų man gaila.Nes vaikui reikia ne tik žaidimo draugų, bet labiau reikia tėvų meilės, supratimo ir nuolatinio bendravimo, ką gauti gali tik konkuruodamas su broliais ir seserimis, jei jų yra.
TIK SU 3 VAIKAIS TURESI KAM PALIKTI TURTUS
2008-08-29 09:14:25
SEIMA-turetu tureti,ne maziau kaip 3 vaikus,nes vaiku nebuvimo problema isryskes ,kada reikes palikti turtus-palikima.VIENAS VAIKAS-LAIKYTINA BEVAIKE SEIMA.po karo atsistojo ant koju tik tos seimos ir gimines ,kurios turejo 3 ir daugiau vaiku-visi kiti atvejai TEVAMS PASENUS =TRAGEDIJA ,nes 1 vaikas nepajegia padeti tevams ir perimti turtu.KIEK JAU TUSCIU BUTU IR NAMU STOVI RAJONUOSE IR DIDELIUOSE MIESTUOSE-tai vieno arba 2 vaiku seimu griutis -vienas i avarija pateko ,kita bankai uz skolas ar draugai patvarke ir 2 vaiku nebera-2vaikai TAI BEVAIKE SEIMA .