• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Egzaminų maratonas: pasikliauti sėkme?  3 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2010-12-29 08:00:00

Egzaminų maratonas: pasikliauti sėkme?
Photos.com

Daugelis dvyliktokų kaip tik šiuo metu ruošiasi laikyti bandomuosius egzaminus, o jau pavasarį jų lauks ir pirmoji egzaminų sesija, kurios rezultatai nulems jų tolimesnius gyvenimo planus.


Vieni pasuks į realiuosius mokslus, kiti visą gyvenimą gilinsis į tekstus, pasirinkdami humanitarinę sritį. Kiekvienas iš mūsų yra išgyvenęs tą jaudinantį vakarą prieš egzaminus, kai norisi į galvą susidėti visas knygas, kai rankos dreba, o mintyse sukasi tik su atitinkamu dalyku susijusi medžiaga. Aplink nieko nematai, aplink visi trukdo ir kiekvieną minutę Tu žadi sau, jog bent jau po egzamino leisi sau pailsėti.


Sesija baigiasi, įstoji į išsvajotąją vietą ir Tu jau studentas! Manai, kad dabar Tavęs laukia pats geriausias gyvenimo periodas? Ne viena močiutė ir teta Tau kužda, jog studentavimas – puikiausia kas gali būti? Taip, laikui bėgant Tu tai suprasi. Laikui bėgant įvertinsi, jog paskaitos, kurių metu drąsiai gali gerti kavą arba skaityti studentams skirtą laikraštį, buvo tikras malonumas. Ypač šias akimirkas įvertinsi, kai prasidės eilinė egzaminų sesija.


Jei pasirinksi studijuoti universitete bakalaurą, kuris truks keturis metus, tai sesijos džiaugsmus patirsi aštuonis kartus. Nesunku apskaičiuoti, jog pasirinkęs studijuoti kolegijoje, kur mokslai užtruks trumpiau, sesijų skaičius taip pat bus šiek tiek mažesnis.


Būtų šaunu, jei kokiu nors būdu pavyktų visiems studentams palengvinti sesijos „džiaugsmus“. Tai galime padaryti patardami Jums kaip reikėtų taisyklingai mokytis. Kad nenuvažiuotų stogas nei Tau pačiam, nei Tave supantiems aplinkiniams.


Liko savaitė iki egzamino? Perversk dalyko aprašą ir pasižiūrėk kiek kreditų šis egzaminas turės ir pamąstyk, ar didelę įtaką jis turės tolesniems mokslams. Jei dalykas nėra itin svarbus, o jei jis laisvasis arba pasirenkamasis, gali drąsiai mokslams paskirti kelias paskutines dienas ir to pakaks! Tačiau jei ateinantis egzaminas yra itin svarbus, o Tu iki jo privalai padaryti brėžinius, maketus, eskizus, perskaityti knygas arba suredaguoti didžiulės apimties tekstus (viskas priklauso nuo Tavo studijų srities), tai, vaikuti, laikykis! Tavęs laukia bemiegės naktys ir dienos. Turėtumei nurimti, giliai įkvėpti ir pradėti mokytis. Jei Tavo mokslams reikalingas kompiuteris, būtinai išjunk Skype ir visas Tave gundančias programas! Jokių susirašinėjimų, jokių būsenų rašymų – susikaupk, tik Tu ir Tavo darbai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Karole
2012-01-15 15:18:17
Tikrai ne visi mokosi viena-dvi naktis. As pradedu visada kuo anksciau, suplanuoju viska, kad nereiketu mokytis nakti ir kad viska speciau. Taip ir turi buti. Tada rezultatai ir buna geri ir sveikata gera
studente
2011-01-03 11:29:12
Visi zino, kaip reikia mokytis pries egzaminus, bet visi mokosi 1-2 dienas ir naktis pries egzaminus, ne kitaip.
virga
2010-12-29 11:43:40
tikrai taip, atrodo apie mane rase :}