• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Instrukcija tėčiams, kaip nuraminti verkiantį kūdikį

Autorius: Parengė Laura Barzdaitienė
2008-03-21 00:00:00

Instrukcija tėčiams, kaip nuraminti verkiantį kūdikį

Išgirdę nenumaldomą kūdikio verksmą neretai palūžta net ir patys stipriausi vyrai. Ne tik palūžta – daugelį jų gail ištikti tikrų tikriausias panikos priepuolis. Kaip gi nuraminti verkiantį vaiką?

Mamoms intuiciją, kaip elgtis su raudančiu mažyliu, dovanojo pati motušė gamta. Tėčiams šio gebėjimo tenka išmokti. O kad jiems būtų lengviau – įgimtos intuicijos stoką galima kompensuoti išmokta instrukcija.
Mama.lt siūlo 10 pakopų strategiją, subalansuotą specialiai tėčiams.

1. Nebijokite eksperimentuoti. Kol išmoksite atskirti, ko jūsų kūdikis iš tikrųjų šiuo metu nori, teks atmesti daugybę išankstinių nuostatų. Faktas, kad dabar jis turėtų ramiai miegoti ar palaimingai džiaugtis nauju barškučiu, reikšmingas jums, bet ne jūsų mažyliui. Todėl būkite pasirengęs daugybę kartų keisti raminimo taktiką ir apsišarvuoti kantrybė, jei tik pirmieji bandymai nesuveiks.

2. Priežastis – būsenoje. Jūsų mažyliui gli patikti daugybė dalykų (pvz. tyli lopšinių muzika ar lengvas pasūpavimas ant rankų). Tačiau jei jis jaučia diskomfortą dėl odą erzinančių sauskelnių ar maudžia besikalančius dantukus – tikrai nepagelbės net ir iki šiol dievintos pramogos. Taigi visų pirma pamėginkite atspėti, kokia šiuo metu mažylio būsena? Gal jis pervargęs nuo įspūdžių? Gal nori miego, bet negali užmigti? O gal klykia dėl pilvuko dieglių? Jei pavyks sėkmingai išsiaiškinti būseną – bus lengviau orientuotis, kaip elgtis ir ką daryti. Pervargusį ar miego norintį mažylį teks pačiūčiuoti, užpuolus pilvuko diegliams – švelniai pamasažuoti, panešioti.

3. Pirštas – patikimas indikatorius. Klasikinis būdas, praverčiantis daugeliui tėvų sužinoti, kodėl jų kūdikis verkia. Švelniai įkiškite tarp jo dantenų švariai nuplautą savo mažąjį pirštą. Ką daro mažylis? Pradeda jį čiulpti ir nurimsta? Gali būti, kad jam tereikėjo nusiraminti prieš miegą. Čiulpia godžiai traukdamas į save, o po keleto sekundžių išstumia ir vėl verkia? Veikiausiai jis alkanas ir metas šildyti mamos paliktą pienuką ar kūdikių maistelį. Kandžioja pirštą dantenomis? Užpuolė dantukų skausmai – patepkite dantenas skausmą ir niežulį malšinančiu tepaliuku.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus