• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kai vaikų konfliktas perauga į tėvų karą

Autorius: Balsas.lt
2010-11-23 13:00:00

Kai vaikų konfliktas perauga į tėvų karą
Jupiterimages.com

Apie vaikų žiaurumą ir patyčias pastaruoju metu kalbama ypač aktyviai, bet kiekvienas tokio elgesio atvejis labai skaudus, o pasekmės sunkiai nuspėjamos. Neseniai į Balsas.lt redakciją paskambinusi Kėdainių rajono gyventoja Giedrė Miliauskienė sunkiai tramdė ašaras, o jos papasakota istorija privertė suklusti.

„Mano dukra praėjusį rudenį ėmė lankyti naują mokyklą, šeštą klasę ir iš karto sulaukė devintoje klasėje besimokančios mokinės patyčių. Mano dukrai buvo sakoma, kad jos drabužiai, esą, iš savartyno ir nuolat akcentuojami kiti neigiami dalykai. Mergaitė turi rimtą negalią: viena akimi nemato ir turi širdies ydą, tad į patyčias reaguoja skaudžiai“, – sakė moteris.

Mergaitės mama guodėsi, kad pastaruoju metu sitaucija dar labiau pablogėjo: grįžusi iš mokyklos dukra net tik skųsdavosi, kad iš jos tyčiojamasi, bet ir prasitarė apie fizinį smurtą: „Vieną dieną prieš atostogas dešimtos klasės mokinė prirėmė mano dukrą prie sienos, ėmė ją smaugti ir grasino, kad sudaužys mergaitės akinius. Mergaitė skundėsi, kad nebenori eiti į mokyklą, vaikas yra įbaugintas.“

Moteris prasitarė, kad po moksleivių atsotogų, autobuse sutikusi minėtą mokinę, kitų vaikų akivaizdoje ją įspėjo, kad paliktų jos dukrą ramybėje.

„Kitą dieną parašiau dukrai žinutę, paklausiau, kaip sekasi, atsakymas buvo – blogai. Per pietus mokykloje taip pat buvo incidentas, kuomet mano dukra buvo apkaltinta keikusi vyresnę mokinę, bet jos klasės draugės patvirtino, jog tai ne tiesa. Po kurio laiko į mokyklą nuvyko minėtosios mergaitės mama, kuri apsilankė pas socialinę pedagogę. Socialinė darbuotoja pakvietės tos moters dukrą ir iš pamokos išsivedė mano vaiką. Dar kartą dukrai parašiau žinutę, o gautas visiškai neaiškus atsakymas privertė mane labai sunerimti, tad pati nuvykau į mokyklą“, – susijaudinusi kalbėjo moteris.

Mokykloje pamatytas vaidzas moterį šokiravo: „Socialinė darbuotoja stovėjo tarpduryje, kabinete sėdėjo dešmtos klasės mokinė ir jos mama, mano dukra taip pat buvo pasodinta kabinete ir negalėjo sulaikyti ašarų, kūkčiojo,“ – virpančiu balsu kalbėjo moteris. Pašnekovės teigimu, į klausimą, kas vyksta, buvo atsakyta, kad nieko, vaikas paprasčiausiai apklausiamas, aiškinamasi situacija. Moteris pasakojo, kad iš dukros socialinė darbuotoja norėjo paaimti mobilųjų telefoną, o šiai panorėjus išeiti iš kabineto, jos neišleido.

„Jei kita mergaitė buvo su mama, tuomet socialinė pedagogė turėjo paskambinti man, aš taip pat norėjau dalyvauti. Ateidama girdėjau socialinę pedagogę šaukiant, kad mano dukra kažką turinti prisipažinti. Atėjusi pas socialinę pedagogę ir pamačiusi, kas vyksta, pati pakėliau balsą, nes dukra yra neįgali ir tokie dalykai kenkia sveikatai, tačiau komentaras, kad mano dukra tik dangstosi neįgalumu, dar labiau mane pribloškė“, – pasakojo moteris.

Moters teigimu, dukros sveikata labai suprastėjusi, vaikas negali ramiai miegoti, dažnai verkia. G. Miliauskienė tikina, kad dukrai bus ieškoma kitos mokyklos.

Nesantaika tarp dukrų virtu mamų karu

Gudžiūnų Pauliaus Ribikausko pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Onutė Miliukienė, komentuodama situaciją, sakė: „Užvakar mūsų mokykloje lankėsi mergaitės mama ir močiutė, tuomet ir ėmė aiškėti, kad esama problemų. Iki tol niekas į pedagogus nesikreipė. Iš situacijos supratau tiek, kad neva nuskriaustoji mergaitė daro tą patį, kaip ir ta, kuri iš jos tyčiojasi. Blogiausia tai, kad nei iš vienos, nei iš kitos pusės nėra raštiškų paaiškinimų. Situacija nėra tokia baisi, kaip ją bandoma parodyti, tai tėra dviejų mergaičių, o dabar jau tapo ir dviejų mamų, konfliktas. Bendravimas yra sudėtingas, nes abi mamos linkusios šaukti ir keistis ne pačiais gražiausiais žodžiais.“

Apie tai, kaip vertina faktą, kad į „apklausą“ atskubėjusi mergaitės mama ją rado ištiktą šoko ir šiuo metu vaikas turi rimtų sveikatos problemų, pedagogė sakė: „Socialinės pedagogės teigimu, vyresniosios mergaitės mama į mokyklą atėjo todėl, kad prieš keletą dienų jaunesniosios mokinės mama autobuse sutikusi išbarė vyresnę mokinę už patyčias. Kiek teko gidėti, ji iškeikė merginą visų kitų vaikų akivaizdoje. Grįžusi į namus mokinė apie incidentą papasakojo mamai ir ši kreipėsi į mokyklos socialinę pedagogę.“ Pedagogės teigimu, abiejų mokinių elgesiu skundėsi ir kiti vaikai.

Socialinio pedagogo pareiga – ginti vaiką

Mokyloje dirbanti socialinė padegogė Dalia Zimavičienė, komentuodama situaciją, sakė: „Socialinio pedagogo pareiga ginti vaiką ir, jei reikia, suteikti jam pagalbos. Kai į mokyklą atvyko vienos mokinės mama aiškintis, kas vyksta, nenorėjau, kad mergaitė būtų kuo kaltinama jai pačiai nedalyvaujant ir ją taip pat pasikviečiau pasikalbėti. Kadangi socialinio pedagogo pareiga ginti ir atstovauti vaiką, aš taip ir elgiausi, gali būti, kad mama situaciją ne taip suprato.“

Apie tai, kokios būklės vaiką surado į mokyklą atskubėjusi jaunesniosios mergaitės mama, socialinė pedagogė sakė: „Žinau, kad vaikas turi sveikatos problemų, bet to komentuoti negaliu. Šioje mokykloje dirbu jau ne pirmus metus, neva nukentėjusios mergaitės šeimai esame net organizavę finasinės parmos teikimą, o dabar teigiama, kad aš vaiką skriaudžiau. Toks atvejis mokykloje yra pirmą kartą ir labai skaudu girdėti kaltinimus, nes šiai šeimai buvo skirta daug dėmesio. Kartais tėvai užmiršta apie tai, kiek daug sau leidžia jų vaikai, o kartais ir patys vaikia ima manipuoliuti tėvais“.

Lietuvos Respublikos vaiko teisių kontrolieriaus įstaigos atstovė spaudai Olga Malaškevičienė naujienų portalui Balsas.lt teigė, kad mergaitės motina nedelsiant turėtų kreiptis į šios tarnybos specialistus, dirbančius Kėdainių rajone ir su jų pagalba spręsti esamas problemas.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus