• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kai vyrai įsibrauna į moters erdvę  1 

2008-07-24 00:00:00

Kai vyrai įsibrauna į moters erdvę
"News Bridgepix nuotr.

Šiuolaikiniai tėveliai moka pakeisti sauskelnes ir išplauti grindis. Jie rūpinasi vaikų auklėjimu. Tačiau mamytės sunerimę: jų vaidmuo šeimoje tapo ne toks svarbus.

Statistika rodo: vis daugiau vyrų išeina tėvystės atostogų. Tačiau naujas darbų ir vaidmenų pasidalinimas šeimoje tampa ir naujų konfliktų priežastimi. Todėl tėvai turi būti atviri ir nuolat aptarti iškilusius neaiškumus, rašo "Welt".

Vokietijos Tėvų centro vadovas Eberhardas Schaeferis atlikdamas tyrimą apklausė 1500 vyrų, kurie turi vaikų. Beveik visi teigė, jog naujas tėvo įvaizdis jiems yra patrauklus ir priimtinas.

Tačiau visuomenėje aiškiai apibrėžtas šiuolaikinio tėvelio įvaizdis neegzistuoja. Nėra jokių orientyrų, kaip turi būti atliekami nauji vaidmenys. Jauni tėvai viską turi atrasti patys.

Kad situacija išlieka sudėtinga ir pasikeitus vaidmenims bei esant tariamai lygiavertei tėvų įtakai auklėjant vaikus, matyti ir už šeimos ribų.

„Jei tėvas kiekvieną rytą vaiką atveda į darželį, laikoma, kad tai šaunu. Tačiau vaikui susirgus ar iškilus įvairiems sunkumams, auklėtojos vis tiek kreipiasi ne į vaiko tėvą, bet į motiną“, - sako Eberhardas Schaeferis.

Tuo tarpu šeimos santykių ekspertė Gerlinde Gailer tvirtina: „Jei tėvas į darželį atvežtų nesušukuotą ar skirtingos spalvos kojinėm mūvintį vaiką, į tai būtų žiūrima tolerantiškai, su tam tikru humoru. Tačiau motina tokiu atveju būtų vertinama kur kas griežčiau“.

Motinai sunku atsiriboti

Kadangi nėra jokių aiškių pavyzdžių, kaip šeimoje turi elgtis vyras ir kaip moteris, tėvai patys turi apibrėžti savo vaidmenis.

„Žinoma, kai vyras vis toliau braunasi į tą šeimos gyvenimo sritį, kuri nuo seniausių laikų buvo laikoma moterų viešpatija, atsiranda prieštaravimų“, - sako E. Schaeferis.

Akivaizdu, jog motinai sunku vyrą traktuoti kaip lygiavertį partnerį auklėjant vaikus. Aiškiai apibrėžto motinos ir vaiko rato iširimas tampa tikru iššūkiu moterims. Jos dažnai turi neįsisąmonintą baimę, jog tokiu būdu praras vaiko meilę.

Tačiau būtina, jog tėvas vienas leistų laiką su vaiku, jį prižiūrėtų. Nes tik tuomet jis jausis tikrai atsakingas. Vaikui svarbu žinoti, jog šeimoje yra du kompetentingi asmenys, o ne vienas atsakingas ir vienas asistentas.

Pasikeitus vaidmenims dažniausiai iškyla konfliktai dėl buities, tvarkos, vaikų auklėjimo. E. Schaeferis sako, jog tėvus dažniausiai erzina nuolatiniai partnerės patarimai, kaip jie kažką galėjo padaryti geriau. Tėvai patys norėtų viską atrasti.

G. Gailer tvirtina, jog tėvai tampa pasyvūs atsiradus nusivylimo jausmui: „Ką aš bedaryčiau, vis tiek viskas blogai“. Tačiau toks atsitraukimas taip pat gali būti naujų konfliktų priežastis.

Ekspertai vieningai sutaria, jog problemas išspręsti gali tik atviri pokalbiai. „Vaikas yra didelis išbandymas poros santykiams. Šeimoje turi būti atrasti nauji vadybos metodai“, - sako G. Gailer. Kaip ir naujame darbe, tėvai turėtų daryti bendrus pasitarimus, kur kiekvienas turėtų vienodas galimybes pasisakyti.

Nereikėtų užmiršti ir, atrodytų, savaime suprantamų, nusistovėjusių dalykų. Dažnai nesusipratimų priežastimi tampa neišsakyti lūkesčiai ar įprastas elgesys, kuriuo kitas partneris nėra patenkintas.

Tačiau ekspertai sutaria, jog besikeičiant tėvo vaidmeniui atsirandantys konfliktai yra naudingi. Kur kas blogiau, jei viskas, kaip anksčiau, būtų užkraunama tik motinai.
 
 
Balsas.lt

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Agnyte
2008-07-25 22:33:34
fainiai :) , tuoj vyrukai pyks, jei ju moterys daugiau laiko praleis su vaikuciais, o merginos galbut daugiau gimdys, nebijos ir nesidarys..., tai ir Lietuvele neisnyks ;)
P.S. Man labai grazu, kai pamatau leliuka vezymelyje ir jo tevelius salia :)
Vyrukai, laikykites ;) !