• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kai vyrai įsibrauna į moters erdvę

Autorius: Balsas.lt, freedigitalphotos.net
2012-09-17 13:00:00

Kai vyrai įsibrauna į moters erdvę
tėvo vaidmuo šeimoje
 Šiuolaikiniai tėveliai moka pakeisti sauskelnes ir išplauti grindis. Jie rūpinasi vaikų auklėjimu, bet mamytės sunerimusios: jų vaidmuo šeimoje tapo ne toks svarbus.

Statistika rodo: vis daugiau vyrų išeina tėvystės atostogų, tačiau naujas darbų ir vaidmenų pasidalijimas šeimoje tampa ir naujų konfliktų priežastimi. Todėl tėvai turi būti atviri ir nuolat aptarti iškilusius neaiškumus.

Vokietijos Tėvų centro vadovas Eberhardas Schaeferis atlikdamas tyrimą apklausė 1500 vyrų, kurie turi vaikų. Beveik visi teigė, jog naujas tėvo įvaizdis jiems yra patrauklus ir priimtinas.

Tačiau visuomenėje aiškiai apibrėžtas šiuolaikinio tėvelio įvaizdis neegzistuoja. Nėra jokių orientyrų, kaip turi būti atliekami nauji vaidmenys. Jauni tėvai viską turi atrasti patys.

Kad situacija išlieka sudėtinga ir pasikeitus vaidmenims bei esant tariamai lygiavertei tėvų įtakai auklėjant vaikus, matyti ir už šeimos ribų.

„Jei tėvas kiekvieną rytą vaiką atveda į darželį, manoma, kad tai šaunu. Tačiau vaikui susirgus ar iškilus įvairiems sunkumams, auklėtojos vis tiek kreipiasi ne į vaiko tėvą, bet į motiną“, – sako Eberhardas Schaeferis.

Tuo tarpu šeimos santykių ekspertė Gerlinde Gailer tvirtina: „Jei tėvas į darželį atvežtų nesušukuotą ar skirtingos spalvos kojinėm mūvintį vaiką, į tai būtų žiūrima tolerantiškai, su tam tikru humoru. Tačiau motina tokiu atveju būtų vertinama kur kas griežčiau.“

Motinai sunku atsiriboti

Nėra jokių aiškių pavyzdžių, kaip šeimoje turi elgtis vyras ir kaip moteris, todėl tėvai patys turi apibrėžti savo vaidmenis.

„Žinoma, kai vyras vis toliau braunasi į tą šeimos gyvenimo sritį, kuri nuo seniausių laikų buvo laikoma moterų viešpatija, atsiranda prieštaravimų“, 0 sako E. Schaeferis.

Akivaizdu, kad motinai sunku vyrą traktuoti kaip lygiavertį partnerį auklėjant vaikus. Aiškiai apibrėžto motinos ir vaiko rato iširimas tampa tikru iššūkiu moterims. Jos dažnai turi neįsisąmonintą baimę, jog tokiu būdu praras vaiko meilę.

Tačiau būtina, kad tėvas vienas leistų laiką su vaiku, jį prižiūrėtų, nes tik tuomet jis jausis tikrai atsakingas. Vaikui svarbu žinoti, jog šeimoje yra du kompetentingi asmenys, o ne vienas atsakingas ir vienas asistentas.

Pasikeitus vaidmenims dažniausiai iškyla konfliktai dėl buities, tvarkos, vaikų auklėjimo. E. Schaeferis sako, kad tėvus dažniausiai erzina nuolatiniai partnerės patarimai, kaip jie kažką galėjo padaryti geriau. Tėvai patys norėtų viską atrasti.

G. Gailer tvirtina, kad tėvai tampa pasyvūs atsiradus nusivylimo jausmui: „Ką aš bedaryčiau, vis tiek viskas blogai.“ Tačiau toks atsitraukimas taip pat gali būti naujų konfliktų priežastimi.

Ekspertai vieningai sutaria, jog problemas išspręsti gali tik atviri pokalbiai. „Vaikas yra didelis išbandymas poros santykiams. Šeimoje turi būti atrasti nauji vadybos metodai“, – sako G. Gailer. Kaip ir naujame darbe, tėvai turėtų rengti bendrus pasitarimus, kur kiekvienas turėtų vienodas galimybes pasisakyti.

Nereikėtų užmiršti ir, atrodytų, savaime suprantamų, nusistovėjusių dalykų. Dažnai nesusipratimų priežastimi tampa neišsakyti lūkesčiai ar įprastas elgesys, kuriuo kitas partneris nėra patenkintas.

Tačiau ekspertai sutaria, kad besikeičiant tėvo vaidmeniui atsirandantys konfliktai yra naudingi. Kur kas blogiau, jei viskas, kaip anksčiau, būtų užkraunama tik motinai.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus