• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl trejetukininkams sekasi?  4 

Autorius: Eli.lt
2009-06-21 08:00:00

Kodėl trejetukininkams sekasi?
Jupiterimages nuotr.
"Pats efektyviausias būdas užgniaužti vaiko valią - tai sukelti jam kaltės jausmą... Liberalios ir "progresyvios" auklėjimo sistemos nepajėgė pakeisti šios situacijos taip, kaip įprasta manyti...


Kadangi socialinis ir tėvų autoritetas siekia nuslopinti jo valią, spontaniškumą ir nepriklausomybę, vaikas, kad išsigelbėtų nuo šio slopinimo, kovoja su autoritetu... Jis kovoja ne tik už savo išsilaisvinimą nuo gniuždymo, bet ir už laisvę būti pačiam savimi, o ne automatu. Vieniems vaikams ši kova sėkmingesnė nei kitiems, bet tik nedaugelis pasiekia visiškos sėkmės." Erikas Fromas.


Jeigu tai būtų atskiri atvejai, o ne tendencija, aš apie tai nerašyčiau. Tačiau nesukime akių nuo, galimas daiktas, kažkam nemalonaus, tačiau visiškai akivaizdaus fakto, kad gyvenime sėkmingesni tie žmonės, kuriems nesisekė mokykloje. Kodėl socialiniame gyvenime į kalną dažniausiai kopia "trejetukininkai", o pirmūnai - rečiau? Kur pasideda pirmūnai?
Pirmūnai dažniausiai tampa samdomais darbuotojais. Kieno samdomais? "Trejetukininkų."


Pirmūnams, kaip samdomiems darbuotojams, žinoma, nėra lygių: jie klusnūs, disciplinuoti, lengvai palenkiami, kuklios fantazijos, labiau vertinantys žvirblį rankoje nei briedį miške, atsargūs, bijantys padaryti bet kokią klaidą, bijantys nuobaudų, pasirengę dirbti už atlyginimą ir stabilumą... Žodžiu, idealūs samdiniai. Idealūs vykdytojai. Idealūs instrumentai svetimiems sprendimams vykdyti.


Gaunu daugybę laiškų iš žmonių, kurie nori pradėti savo verslą, bet bijo, kad jiems nieko neišeis. Ką aš jiems atsakau? "O kas jūs tokie, kad jums viskas pavyktų iš pirmo karto? Dievai?"


Niekam nepasiseka iš karto. Nusileiskite ant žemės. Niekam niekada iš karto nieko neišeina, išskyrus Dievą, žinoma. Nors, galimas daiktas, ir jam teko mažumėlę paplušėti, kai nutarė per keletą dienų sukurti pasaulį ir į save panašų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Gintarė
2009-08-30 17:37:54
Gerbiu aurorių už tokį straipsnį, čia rimtai teisybė....
Karina
2009-06-26 18:26:30
Auč, Kristina nesinervuok taip;D čia juk ne žurnalistas sumastė tokią statistiką..tiesiog taip gyvenime būna:)
indi
2009-06-22 12:48:10
Kristinai, ikando sis straipsnis i kazkokia jautria vieta, kad taip priesiskai suregavo. Apskritai su straipsnyje issakyta nuomone sutinku, apie 80 procentu pedagogu Lietuvoje diegia paklusnumo ir informacijos ,,iskalimo" programa, o ne siekia ugdyti kurybiskuma ir savarankiskuma. Visa musu svietimo sistema dar iki siol turi sovietines ideologijos kvapo.