• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lėlė Barbė: draugė ar priešė?  33 

Autorius: L. Barzdaitienė
2008-07-25 00:00:00

Lėlė Barbė: draugė ar priešė?
Mama.lt, "Gamma" nuotr.
Ar gali pati populiariausia lėlė pasaulyje pakenkti vaiko psichikai? Ne paslaptis – kai kurios specialistų išvados pesimistiškos. Kuo gi žalinga Barbė mažoms mergaitėms ir kaip išvengti jos „šalutinio poveikio“?

Ar Barbė – tik žaislas?

Dauguma tėvų nesusimąsto, kaip žaislai, kuriuos vaikams perka šiandien, paveiks jų mąstymą rytoj. Mažylis pamato spalvingą reklamą per televiziją, paprašo žaislo, o tėvai jį galbūt ima ir nuperka. Juk vaikas nori, o tai – tik žaislas. Taip, tėvams Barbė – tik lėlė, kurios batai kartais mėtosi ant grindų ir juos gali įsiurbti siurblys, tuo tarpu daugybei mažų mergaičių Barbė tampa sektinu pavyzdžiu – moters idealu.

Psichologai nustatė, kad kai kurie vaikiški žaislai gali pridaryti rimtų socialinių ar emocinių nemalonumų vėlesniame gyvenime. Vaikiško žaidimo tikslas – parengti vaiką jo būsimam suaugusiam gyvenimui modeliuojant įvairias situacijas, ieškant tinkamiausios sprendimo, analizuojant kilusias problemas. Tačiau kai kurie žaislai vis dėlto gali tapti ne raktu į suaugusiųjų pasaulį, o būsimų problemų užuomazga. Lėlės barbės laikomos vienu tokių žaislų.

Toli nuo realybės

Dauguma mergaičių įsimyli barbes iš pirmo žvilgsnio, vos tik pasiekia tą amžių, kai kyla poreikis žaisti lėlėmis (paprastai tai nutinka apie 3-5 metus). Pasaulyje kas sekundę parduodama po vieną Barbę. Tipiška Barbė – lieknutė aukšta blondinė žvilgančiais plaukais ir didelėmis krūtimis. Ar tai – tikrai pats tinkamiausias suaugusios moters modelis, kurio mažos mergaitės turėtų siekti?

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
enrika
2011-10-16 22:27:15
man leles labai patinka ir as mekstu zaisti su jomis
Vanesa
2009-09-12 15:42:34
Barbe tai nuostabiausias mano vaikystes zaislas,turejau ju kruvas.Dievinau sia lele ir visus mielus niekucius su ja susijusius.tevai man noriai pirkdavo jas,ypac mama.Pamenu,ji nuolat man kartodavo "matai kokia grazi lelyte ir tu tokia busi kai uzaugsi,ar nori tokia buti? na, isrinkim jai grazia suknele,o dabar eile sukuosenai".as norejau buti grazi kaip barbe ir kopijavau ja,kopijavau mama,nes ji visada puoselejo isvaizda.dabar pati esu jauna mamyte ,auginu dukryte.kai ji paugs pirksiu jai barbes,nes sios leles tai puikus grozio ir patrauklumo pavyzdys.mergaite turi buti kaip mergaitiska,o dabar yra tokiu paneliu,kurios labiau primena berniukus.
Goda
2009-03-28 14:04:02
barbes slikscios nekenciu barbiu .