• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lėlių karai: Barbė prieš Bratz  36 

2009-03-15 00:00:00

Lėlių karai: Barbė prieš Bratz
Shkolazhizni.ru, Jupiterimages nuotr.
Šiemet gražuolė lėlė Barbė šventė savo penkiasdešimtmetį. Kompanijai „Mattel“ ji uždirbo milijardus dolerių. O pati Barbė savo anuomet revoliucinga didžiakrūtės ilgakojės blondinės išvaizda ilgam tapo perkamiausiu žaislu, nurungusiu pliušinius meškučius ir akimis mirksinčias lėles.

Pasakos pabaiga

Per pusšimtį metų Barbė nesuskaičiuojamą daugybę kartų keitė savo šukuoseną, rūbus, plaukų spalvą, draugus ir bičiulius, profesijas ir netgi rasę, tačiau esmė liko ta pati – ideali moteris, paslaptinga princesė.

Taip truko iki 2001 metų, kai į žaislų rinką kaukšėdama gremėzdiškais aukštakulniais įžygiavo nauja lėlė – Bratz, tapusi tikra priešingybe pasakiškai gražuolei. 4 lėlių personažai utriruotais veido bruožais ir bemaž koviniu makiažu – Jazmina, Chloja, Saša ir Džeidė – savo garderobo kiekybe ir kokybe nurungė pačią Barbę. Tiesa, šių lėlių rūbai – gerokai atviresni ir šiuolaikiškesni nei legendinės ilgakojės blondinės.

Šiose lėlėse nebeliko nieko princesiško: džinsai ir kniedės, saulės akiniai ir diržai, neproporcingas kūno sudėjimas, jausmingai milžiniškos lūpos, ryškiai dažytos akys ir blakstienos. Daugybę augančių mergaičių tiesiog pavergė stilių maišalynė, kurią propagavo Bratz. Net ir pati idėja šių paauglių lėlių buvo nauja – siūlė vaikams nusileisti iš svajonių padebesių ant žemės, su viliojančiu jos pramogų pasauliu ir ne visada idealiomis realijomis.

Per kelerius metus šios keturios bičiulės išsišokėlės stumtelėjo Barbę nuo jos pjedestalo, kuris atrodė nepajudinamas. Jau 2005-aisiais Bratz populiarumu prilygo Barbei. Net ir kompanija „Mattel“ pripažino, kad pagrindinis veiksnys, lėmęs Barbės pardavimų mažėjimą, yra ketveriukė Bratz.

Daiktų vergija

Jei Barbė turtėjo palengva, kaskart apsirūpindama vis naujais batais, rūbais, vaikais, naminiais gyvūnais, arkliais ir mašinomis, tai Bratz jau gimė su garderobu ir kosmetine: ji iš karto aprūpinta viskuo, ko gali prireikti savimi besirūpinančiai gražuolei. O svarbiausia – kad visi pastarosios atributai yra ultramadingi. Tai ne senutė Barbė su savo klasikos ir pasakų pasauliu.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ugne
2011-04-10 13:10:30
bratz geresnes nei barbes...ane ka
greta
2010-07-12 18:20:20
man labai patinka bratz leles
austeja123456789
2010-06-13 16:50:01
aš už bratz nes jos geriausios aš myliu jas