• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šeimos portretas vaiko akimis  2 

Autorius: parengė Laura Barzdaitienė
2008-09-01 00:00:00

Šeimos portretas vaiko akimis
"Gamma" nuotr

Būna akimirkų, kai susimąstome, kad puikiai žinome, ką mūsų penkiametis valgo, kiek laiko trunka jo pietų miegas, kada eina miegoti vakare, kokius žaislus mėgsta, bet... tektų gerokai pasukti galvą, kad atsakytume į klausimą – o ką jis galvoja apie savo šeimą, apie kiekvieną iš jos narių? Kaip jis jaučiasi gyvendamas tarp mūsų? Deja, net jei paklaustume jo paties, mažylis tikrai neatsakytų į tokius lengvus, bet kartu labai sudėtingus klausimus. Nes kapstytis savo širdelėje ir jausmuose jis dar nelabai moka – juk ne visi net ir suaugę lengvai žodžiais reiškia jausmus, kuriuos jaučia artimiausiems žmonėms.


Tačiau apie vaiko savijautą, nuotaikas ir vietą po saule savuose namuose galima spręsti iš to, kaip jis piešia šeimą. Taigi pateiksime pagrindinius raktus, kuriais galėsite iššifruoti spalvingą vaiko piešinėlių pasaulį.
Svarbu, kad vaikas piešinį pieštų spalvotais pieštukais, o ne kokiomis nors kitomis priemonėmis. Nes pagal pieštuko spaudimą piešiant tam tikras detales taip pat galima spręsti kai kuriuos svarbus vaiko jausmų niuansus.
Mažylis turėtų piešinėlį piešti ne verčiamas, ne probėgomis, o susidomėjęs ir atsidėjęs. Jei piešinėlio nebaigė – tiek to, spręskite iš tiek, kiek nupiešė. Beje, nerekomenduojama ir nuolat per petį stebėti, ką vaikas piešia. Geriau, kad jis nesijaustų varžomas jūsų žvilgsnio ir pieštų laisvai, nesistengdamas sąmoningai jums pataikauti.
Taigi pradedame analizuoti.


Ką piešia pirmiausia? Paprastai paprašyti nupiešti šeimą vaikai iš karto imasi piešti jos narius, o detalėmis savo piešinį užpildo vėliau. Jei jūsų atžala elgiasi atvirkščiai ir tempia laiką, vengdamas piešti šeimynykščius – gana iškalbingas ženklas, kad šiuo metu mažylis patiria psichologinį diskomfortą būdamas tarp artimiausių žmonių.
Iš šeimos narių pirmąjį vaikai paprastai piešia arba patį mylimiausią arba, jo nuomone, patį svarbiausią šeimos narį. Tiesą sakant, dažniausiai pačiais reikšmingiausiais vaikai laiko save, taigi pirmiausia lape atsiranda dailininko autoportretas. Kuo didesniu autoritetu vaikas laiko šeimos narį, tuo pirmiau jį piešia. Jei save vis dėlto nupiešė vėliau nei visus kitus, galima spėti, jog mažylis šeimoje jaučiasi nesvarbus, atstumtas, nereikalingas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ieva
2009-03-01 01:48:30
liuks straipsnis, man patiko. kadangi pati turiu 3 metuku sunu tai labai aktualu!
sis
2008-09-29 15:53:39
Geras straipsnis.