• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sėkmės principai paaugliams (III dalis)

Autorius: Žilvinas Jogėla
2010-09-17 08:00:00

Sėkmės principai paaugliams (III dalis)
Jupiterimages.com

"Neperplauksi jūros vien tik žiūrėdamas į vandenį" - Rabindranatas Tagorė, Nobelio premijos laureatas literatūros srityje.

Praeitoje dalyje pristatėme keletą pamokų, susijusių su tinkamu žmogaus požiūriu. Šioje dalyje aptarsime dar keletą nepaprastai svarbių sėkmės principų, kuriuos privalo išmokti kiekvienas paauglys (ir ne tik) prieš tampant savarankišku žmogumi.

Pamatyk, ko nori ir pasieksi, ką matai

Kai Voltas Disnėjus (Walt Disney) kalbėjo apie "stebuklingą karalystę", kuri turėtų driektis šimtus hektarų ir kasmet pritraukti milijonus žmonių, labai daug kam atrodė, kad jis pamišęs. Disnėjus pamatė daugelį vizijų virstant tikrove, tik, deja, išejo iš gyvenimo neišvydęs atidarant savo "Ateities miesto".


Per atidarymo ceremoniją korespondentas palinko prie Volto Disnėjaus žmonos ir pasakė: "Kaip apmaudu, kad Voltas negali šiandien čia būti ir šito matyti." Nė kiek nesusijaudinusi ponia Disnėj atsakė: "Ak, jis šitą matė - gerokai anksčiau už mus visus."

Štai tokia yra įsivaizdavimo galia. Tu mintyse susikuri gyvus paveikslus to, ko trokšti, kaip norėtum, kad būtų. Bet, ko gero, šia sėkmės siekimo priemone pasinaudoji mažiausiai iš visų savo turimų.

Tik pagalvok, pasaulis, kuriame gyvename, ir kiekvienas žmogaus sukurtas daiktas pirmiausia gimė kaip svajonė, vizija. Vaizduotė įkvėpė žmones sukurti tai, ką pirmiausia jie "išvydo" vien tik savo galvose. Kuo aiškiau vaizduojamės viską taip, kaip norime, kad būtų, tuo labiau padidiname galimybes sulaukti, kad viskas būtų taip, kaip norime.

Įsivaizdavimas veikia trejopai: 1) skatina kūrybingumą; 2) sutelkia protą padėti atkreipti dėmesį į tau prieinamas galimybes; 3) pritraukia žmones, teikia galimybes ir progas, - viską, ko tau reikia pasiekti savo tikslui.

Štai kas yra geriausia: įsivaizdavimas ne tik galinga, bet ir paprasta, ir visai nieko nekainuojanti priemonė! Tereikia užsimerkti ir pamatyti savo tikslus tartum jau pasiektus. Jei tavo tikslas yra pergalė finalinėse varžybose, vaizduokis mintyse varžybų aikštę. Ir save joje! Vaizduokis, kaip tu nepriekaištingai renkti taškus.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus