• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Spalvų pasaulis vaiko piešiniuose  4 

2008-07-07 00:00:00

Spalvų pasaulis vaiko piešiniuose
Mama.lt, "Gamma" nuotr.
Vaiko piešiniai – tarsi raktas į jo vidinį pasaulį. Psichologai ir raidos specialistai nustatė, kad pagal tai, kokios spalvos dominuoja mažųjų piešiniuose, galima nemažai pasakyti apie vaiko charakterį, jo reakciją į įvairiausias gyvenimiškas situacijas bei mikroklimatą, tvyrantį mažojo dalininko šeimoje. Maža to, iš piešinių spalvų kai kada galima netgi sudaryti prognozes, kokiu žmogumi šis mažylis taps užaugęs.

Priklausomai nuo to, kokia spalva vaikas dažniausiai naudojasi piešdamas (nespręskite to iš vieno piešinio, kad spalva dominuotų – reikia kad ji pasikartotų daugelyje vaiko darbų) ir kokia yra jo mėgstamiausia spalva, galima įžvelgti daugybę jo charakterio ypatumų.

Pilka. Nedažnai vaiko piešiniuose sutinkama kaip dominuojanti spalva. Ir, tiesą sakant, nieko gero nereiškianti. Pilka – tai rutina, neviltis, atstūmimas, skurdas. Dažniausiai pilką spalvą pamėgę vaikai būna tylūs, neryžtingi, užsisklendę savyje. O jei žmogus vis dėlto nepajėgia apispręsti, ar jam pilka spalva patinka, ar ne – tai pirmasis nuovargio požymis.

Juoda. Grėsmės ir nerimo spalva, kurios vaiko piešiniuose turėtų būti kuo mažiau. Mažieji su šia spalva susidraugauja gana retai. Tačiau vis dėlto jei juoda spalva vaikui ima patikti labiau, nei kitos, tai gali signalizuoti apie jo amžiui nenatūraliai sudėtingą psichiką, patiriamą arba patirtą stiprų stresą. Ir kuo daugiau juodos jo piešiniuose – tuo dramatiškesnė vaiko būklė.

Geltona. Spalvų kalboje geltona – dvasingumo ir tuo pačiu grėsmės spalva. Tai laisvi, originalūs, nebijantys galvoti ir elgtis savaip žmonės. Jei vaikas dievina šią spalvą – jis pats yra tiesioginė grėsmė visiems „geležinės tvarkos“ šalininkams ir tiems, kuriems disciplina ir paklusnumas yra neginčytinos vertybės. Šie vaikai visur ir visada tas vertybes stengsis užginčyti ir paneigti bei kovos už savo pasaulį, savo vertybes bei įsitikinimus. „Geltoniukai“ – svajotojai, fantazuotojai, neretai puikūs pasakoriai ir pokštininkai. Jiems patinka žaisti vieniems, dievina abstrakčius žaislus: akmenėlius, šakeles, skudurėlius, kaladėles, kuriuos atgaivina ir prakalbina savo fantazijos jėga. Užaugę šie vaikai teikia pirmenybę įdomiam, nemonotoniškam darbui, savęs realizavimas jiems svarbesnis už atlyginimo dydį. Jie visada kažkuo tikės, kažko tikėsis, bus linkę gyventi ateities svajonėmis. Deja, dažnai šiems įdomiems ir kūrybingiems žmonėms būdingi ir tokie neigiami bruožai, kaip nepraktiškumas, neatsakingumas, bėgimas nuo problemų užuot jas sprendus.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Diva
2008-07-28 20:18:32
Maniškis mėgsta rožinę ir mėlyną spalvas...
Eva
2008-07-07 23:41:04
Žmogau, relax - čia gi apie vaikus. Nebent esi suvaikėjęs žmogus, kuriam patinka juoda :D
žmogus
2008-07-07 23:30:57
man patinka juoda.. tai jau tipo aš esu pchinė asmenybė??