• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaikas įsimylėjo: panikuoti ar džiaugtis?  1 

Autorius: pagal iVillage.com
2012-05-28 15:48:00

Vaikas įsimylėjo: panikuoti ar džiaugtis?
Freedigitalphotos nuotr.
Meilei amžius nesvarbu. Todėl meilės reikalai, pradėję rūpėti dar vaikų darželyje, vėliau lydi visą gyvenimą. Kaip į savo atžalos meilės nuotykius turėtų reaguoti mama?

Mažylių meilė

Pirmoji meilė aplanko tikrai ne paauglystėje, kur kas daugiau vaikų ją patiria sulaukę 5-8 metų amžiaus, švelnūs jausmai gali aplankyti ir dar anksčiau. Šios meilės prisiminimai neretai išlieka visą gyvenimą. Laimė, tokio amžiaus vaikams meilė paprastai neigiamų įspūdžių nepalieka.

Patarimas mamai: Ar verta susirūpinti, jei jūsų mažylis akivaizdžiai įsimylėjo? Ne! Tik šioks toks atsargumas nepakenks: stenkitės pati neskatinti jo meilės „žygių“ ir stebėkite, kad vaiko elgesys neįgytų seksualinių išraiškų.

Pirmieji išbandymai

Pirmieji didesni meilės išbandymai ateina sulaukus 9-12 metų. Tai gali būti jau ir kiek skausmingesnė meilės patirtis, lydima pavydo ir nusivylimo.

Patarimas mamai: Pamėginkite šiuos vaiko jausmus išnaudoti kaip dar vieną progą rimtam pokalbiui. Apie tai, ką reiškia rūpintis mylimu žmogumi, bet jo nesisavinti ir nereikalauti iš jo būtinai atsakyti į jausmus. Be to, šiame amžiaus tarpsnyje ypač svarbu pamokyti vaiką elgtis deramai ir iš meilės nekrėsti kvailiausių dalykų, dėl kurių vėliau teks gailėtis.

Pasimatymų laikas

Prasidėjus paauglystei daugelis vaikų jau pereina ir į pasimatymų, „susitikinėjimo“ etapą, susiranda porą. Seksualumas tokiuose santykiuose gali skleistis gana greitai, taigi tėvai stoja akis į akį su didžiausiomis savo baimėmis.

Patarimas mamai: Visomis išgalėmis skatinkite vaiką nepamiršti savo draugų, pomėgių. Neleiskite jam nerti į santykius stačia galva ir tapti priklausomu ar priklausoma nuo savo jausmų objekto.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
klik
2012-06-25 10:26:30
Paprastas darbelis! Registruojatės šia nuoroda http://www.twodollarclick.com/index.php?ref=edzius peržiūrite kelis puslapėlius ir gaunate už tai tikrai nemažus pinigus. Taip pat galite registruotis ne tik šiame, bet ir kituose puslapiuose, kurie veikia taip pat, tik uždirbti dar daugiau duoda! http://www.50dollarclick.com/?ref=edzius , http://www.milliondollarbuxx.com/?ref=edzius , http://www.25dollarclick.com/?ref=edzius . Patikėkit tai tikrai neapgailėtini keli centai. Žinoma, reikia šiek tiek pakentėti, kol gauni pirmuosius pinigėlius, bet jau kai gauni, tikrai jautiesi savimi patenkintas ir nenusivylęs, kad nepabijojai rizikuoti ir skirti kelias minutes savo laisvo laiko. Sėkmės!