• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Akiniai nuo saulės... vežimėlyje?

Autorius: parengė L.Barzdaitienė
2011-06-28 11:18:00

Akiniai nuo saulės... vežimėlyje?
123rf nuotr.
Mažyliui ūgtelėjus ne viena mama susimąsto: kada laikas jam pirkti pirmuosius akinius nuo saulės?

Oftalmologai nesiginčija: mažylio akutes nuo saulės apsaugoti būtina. Šiandien vaiko akutes veikiantys ultravioletiniai spinduliai gali padidinti kataraktos ir kitų vėlesniame gyvenime atsirandančių akių ligų riziką. Todėl net ir sportiniame vežimėlyje sėdintis kūdikis jau gali retkarčiais pasipuikuoti „stilingu“ aksesuaru.

Tačiau jei vaikas saulės akinių nuolat dėvėti nenori arba yra labai judrus ir akiniai jam trukdytų žaisti ir dūkti – geriau dar palūkėti. Plačiabrylė skrybėlė ar kepuraitė su snapeliu, metanti šešėlį ant akių, taip pat pakankamai gerai apsaugo akis nuo saulės.

Jei mažylis pats rodo norą pasimatuoti saulės akinius – padėkite jam išsirinkti, pamokykite, kaip reikia juos dėvėti. Gali būti, kad jūsų vaikas taip noriai mėgdžios mamą ir tėtį.

Akiniai mažyliui turi būti patogūs, tinkamo dydžio – kad nesmukčiotų ir nespaustų. Nepamirškite, kad vaikas judės kiek daugiau nei jūs.

Be abejo, mažiesiems, kaip ir suaugusiesiems, tinka ne visi saulės akiniai. Prastos kokybės akiniai pridarytų daugiau žalos nei suteiktų naudos. Akiniai be specialaus filtro tik užtamsina saulės šviesą bet visiškai neapsaugo akių nuo jas žalojančių spindulių. Akies vyzdys tuo metu išsiplečia ir į jį patenka dar daugiau UV spindulių.

Vaikams rekomenduojami saulės akiniai su 99 arba 100 procentų UV spindulių filtru. Jei etiketėje vietoje procentų puikuojasi indeksas 400 nm, tai reiškia,kad akinių filtras sugeria iki 400 nanometrų šviesos bangos, taigi akims taip pat užtikrinama reikiama apsauga. Galite pasitikėti etiketėmis jei akinius įsigyjate optikoje ar specializuotoje parduotuvėje, tačiau geriau nerizikuoti vaiko rega perkant pigius akinius iš gatvės prekeivių.

Kokios tamsumo akinius rinktis priklauso tik nuo jūsų. Tiek visai šviesūs, tiek tamsūs akiniai gali turėti UV filtrus, taigi patikimai saugos akis. Jei vis dėlto neapsisprendėte dėl spalvos – rinkitės kompromisinį variantą, vidutiniškai tamsius akinius. Šviesesni lęšiai paprastai suteikia mažiau komforto akims, mažylį spinduliai vis tiek akins, o pernelyg tamsūs akiniai vaikui gali atrodyti neįprastai, galbūt trukdys jam pakankamai gerai orientuotis, žaisti, judėti.

Akinių lęšiams įtrūkus juos būtina pakeisti naujais.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus