• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar įmanoma "išgyvendinti" alergiją maistui?

Autorius: Lietuvos Sveikata
2011-08-02 10:40:00

Ar įmanoma
123rf.com

Visai neseniai teko skaityti straipsnį apie alergijas. Auginu penkerių metų sūnų, kuris alergiškas citrusiniams vaisiams. Straipsnyje buvo minima, kad organizmą galima pripratinti prie produktų, kurie sukelia alergijas. Negi, jei savo vaikui kasdien duosiu po dvi skilteles, tarkim apelsino, alergija išnyks. Ar išties taip gali būti? O gal tai tik mitas ir tokiais eksperimentais tik pakenksiu?
Violeta

Atsako specialistė:
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Krūtinės ligų, alergologijos ir radiologijos klinikos prof. Rūta Dubakienė:

 - Tokiais eksperimentais tikrai nepatarčiau užsiiminėti, tuo labiau su mažais vaikais. Valgydami alergiją sukeliančių produktų, jos tikrai nesumažinsite, o tik paskatinsite ją. Pasekmės gali būti liūdnokos. Norint alergijos išvengti, tokius produktus verčiau apskritai išbraukti iš raciono.
 
 Tiesa, alergologijoje yra gydymo metodas, vadinamas imunoterapija. Dažnai dėl jo žmonės ir pagalvoja, kad jei esi alergiškam kokiam nors produktui, pradėjus jį nedideliais kiekiais valgyti alergija išnyks. Tačiau tai tėra mitas.

 Imunoterapija - alergijos gydymo metodas, kurio metu organizmas "pripratinamas" prie tam tikro alergeno ir alerginiai simptomai išnyksta ar gerokai sumažėja. Paprastai ji skiriama ir efektyvi esant įsijautrinimui nedaug alergenų. Pavyzdžiui, žiedadulkėms, naminiams gyvūnėliams, namų dulkių erkėms, pelėsių sporoms, grybeliams, bet neefektyvi, jei žmogus alergiškas maistui, tabako dūmams ar cheminėms medžiagoms.

 Alergijos simptomai pasireiškia dėl organizme gaminamo per didelio kiekio antikūnų prieš įkvepiamus alergenus. Imunoterapija sureguliuoja imuninę sistemą taip, kad ji pradėtų gaminti apsauginius antikūnus, kurie sumažina alergines reakcijas ir gali slopinti per didelio kiekio antikūnų prieš alergenus gamybą.

 Alergenų injekcijos į raumenis atliekamos kas savaitę, kol yra pasiekiama dozė, maksimaliai sumažinanti simptomus. Priklausomai nuo įsijautrinimo stiprumo, tai gali užtrukti keletą mėnesių. Saugi pradinė dozė nustatoma pagal kraujo tyrimus ir odos mėginius. Kiekvienas pacientas turi savus ypatumus, todėl palaikomosios dozės dydis ir injekcijų dažnis nustatomas kiekvienam individualiai.

 Maksimaliai efektyvi dozė injekuojama kiekvieną savaitę, kol mažiausiai du sezonus iš eilės jums nepasireikš jokių alerginių simptomų. Tuomet dozė po truputį mažinama. Daugumai pacientų imunoterapija atliekama vidutiniškai trejus-penkerius metus.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus