• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gydykime vaikus patys ir siekime natūralios atrankos?!

Autorius: Neringa Mikėnaitė
2012-05-25 15:24:00

Gydykime vaikus patys ir siekime natūralios atrankos?!
Freedigitalohotos.net
Atviras laiškas
Neringa Mikėnaitė, visuomeninės iniciatyvos „Saugok save“ vadovė

Ir vėlei kažkaip nejauku ir labai liūdna. Dėl konteksto. Vakar nuo kokliušo mirė pusės metų kūdikėlis, kurį mama nugydė natūraliomis priemonėmis – žolelėmis, ir tik visai išsekusį pagaliau atvežė medikams. Teigiama, kad vaikas tikriausia mirė dėl to, jog tėvai nenorėjo jam duoti stiprių vaistų, o mėgino išgydyti liaudies medicinos priemonėmis.

Perskaičiau žinutę viename didžiausių naujienų portalų Lietuvoje. Nusprendžiau peržvelgti ir kitų skaitytojų komentarus. Buvo įdomu, kaip visuomenė – ypač toji, kuri turi prieigą prie visagalio informacijos šaltinio (tiksliau – krioklio) – vertina situaciją. Kaip visada – pasidalinta į keletą stovyklų. Vieni prisiminė senas nuoskaudas, susidūrus su mūsų sveikatos apsauga, kiti bendromis frazėmis maišė medikus su žemėmis ir „ryškino“ jų sąmokslo teorijas su farmacininkais dėl skiepų ir antibiotikų, treti „gardžiavosi“ savo žiauriu sąmojumi, bjauriai žemindami ir kaltindami mirusio vaikučio mamą. Be abejo (ir ačiū dievui), buvo tokių, kurie užjautė dėl netekties skausmo ir, neabejoju, dar didesnį kaltės jausmą išgyvenančią šeimą. Prisidedu prie pastarųjų. Pati augindama panašaus amžiaus berniuką, suprantu, kokia atsakomybė auginti sveiką ir laimingą vaiką. O ypač tokioje visuomenėje, kur natūralizmo idėjos ir ekologiškas gyvenimo būdas interpretuojamas kaip atsisakymas visų medicinos mokslo pasiekimų kaip žalojančių mūsų atžalas.

Man įstrigo vienas komentaras – ne piktas, oi ne... Veikiau kupinas kartėlio. Jame komentatorius retoriškai paklausė, ar mes esame už natūralią atranką, rinkdamiesi gydyti vaikus žolelėmis? Tiksliai pasakyta. Tuomet pakalbėkime ir apie tai, kad nereikia ir reanimacijos skyrių neišnešiotiems naujagimiams (teišlieka stipriausieji!), onkologinių vaikų skyrių (juk nesąmonė brangiais vaistais gydyti vaikus, kurie jau nuo vaikystės „prastos kokybės“)... Arba pagirdykime juos žolelių arbata... Išvadinsite mane beprote? Kodėl tuomet medicinos mokslo laimėjimai kritikuojami tuomet, kai kalbame apie skiepus, kurie gelbsti milijonus vaikų gyvybių nuo infekcinių ligų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus