• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jau trejų metų mergaitės nerimauja dėl savo svorio

Autorius: Balsas.lt
2009-11-30 08:00:00

Jau trejų metų mergaitės nerimauja dėl savo svorio
jupiterimages nuotr.

Mergaitės pradeda nerimauti dėl savo išvaizdos ir svorio būdamos vos trejų metų. Tyrimas, kuriame dalyvavo ikimokyklinio amžiaus mergaitės, parodė, kad 50 procentų iš jų jaučia nerimą dėl savo išvaizdos, o trečdalis norėtų numesti svorio ar pasikeisti plaukų spalvą.

Vis dėlto šio nerimo nesustiprina idealizuoto grožio vaizdavimas, pavyzdžiui, filmuose apie princeses, teigiama leidinyje „British Journal of Developmental Psychology“ publikuotame straipsnyje.

Centrinės Floridos universiteto mokslininkai 3-6 metų mergaičių grupei uždavė seriją klausimų apie tai, kaip jos įsivaizduoja savo kūną, prieš tai parodę joms ištraukas iš animacinių filmukų su moteriškais personažais.

Taip buvo siekiama nustatyti, ar filmukuose vaizduojamos stereotipiškai plonos princesės skatina mergaites jausti nepasitenkinimą savo išvaizda dar prieš pradedant lankyti mokyklą.

Beveik trečdalis (31 procentas) iš jų atsakė, kad beveik visada jaudinasi dėl savo išvaizdos, 18 procentų prisipažino, kad dėl to kartais jaučia nerimą. 30 procentų mergaičių atsakė, kad savo išvaizdoje norėtų pakeisti bent vieną aspektą.

„Mes turime padėti savo vaikams mesti iššūkį grožio, ypač lieknumo, vaizdavimui, kurį jie mato ir idealizuoja, bei paskatinti iškelti klausimą, kiek išvaizda gali lemti jų savivertę. Turime padėti jiems susikurti pozityvų savivaizdį, kuriame nebūtų stereotipinių kūno vertinimų“,- sako tyrimui vadovavusi profesorė Stacey Tantleff-Dunn.

Tyrimo metu vienai mergaičių grupei buvo rodomi filmukai, kurių personažai - jaunos gražuolės, pavyzdžiui, scena iš Disnėjaus „Gražuolė ir Pabaisa“, kurioje vyriškas personažas Gastonas sako Belle, kad ji yra gražiausia mergina visame kaime.

Antrai mergaičių grupei buvo rodomos filmukų ištraukos, neturinčios jokio „kūniško“ pranešimo, pavyzdžiui, apie Smalsutę Dorą.

Tačiau vėliau vykusio pokalbio metu nepastebėta, kad būtų skirtumas tarp to, kaip šių dviejų grupių mergaitės vertina savo kūną.

Ši apklausa parodė, kad mergaitės dėl savo išvaizdos pradeda nerimauti kur kas anksčiau, nei manyta.

Anksčiau atlikto didelio tyrimo metu nustatyta, kad kritinis amžius, kai pradeda ryškėti tokios problemos kaip anoreksija, yra 10 metų. Be to, paaiškėjo, kad pusė Didžiosios Britanijos mergaičių kaip vieną iš galimybių patobulinti išvaizdą rinktųsi plastinę operaciją, o beveik trečdalis pareiškė, kad norėtų būti plonesnės.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus