• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ko trokšta paauglio širdis  4 

Autorius: www.lsveikata.lt
2009-08-19 08:00:00

Ko trokšta paauglio širdis
Jupiterimages nuotr.
Jeigu augančio paauglio širdies paklaustume, ko jai trūksta, kad ji jaustųsi gerai, ši greičiausiai atsakytų: “Aš norėčiau, kad mano šeimininkas valgytų daugiau mėsos, gertų daugiau pieno ir kuo daugiau judėtų”.
 
Gydytojai teigia, kad paaugliai, o ypač berniukai, intensyviai augdami neretai jaučia be priežasties atsirandantį raumenų silpnumą. Kartais jie labai greitai pavargsta po sportinių užsiėmimų, skundžiasi skausmu širdies plote.

Toks silpnumas paauglius kamuoja dėl karnitino, kuris energija aprūpina širdies raumenį, trūkumo. Sparčiai augantis paauglio organizmas nepagamina reikiamo kiekio šios medžiagos, dėl to paaugliai greičiau pavargsta, krinta jų darbingumas.

Pagrindinis karnitino šaltinis - mėsa (jautiena ir veršiena) ir pienas.
Dar viena augančių mūsų atžalų širdies bėda - hipodinamija. Jeigu širdies netreniruosime, ji nebus pajėgi pakelti didesnių krūvių.

Vaikų kardiologai teigia, kad netgi širdies ydų turintiems vaikams reikia sportuoti, aišku, jiems turi būti skiriami daug mažesni fiziniai krūviai, tai jie turi daryti prižiūrimi specialistų.

Nejudrus paauglio gyvenimo būdas, nesubalansuota mityba gali sukelti ankstyvą išeminę širdies ligą. Anksčiau buvo manyta, kad išeminė širdies liga - vyresnių nei 45-erių metų amžiaus žmonių “privilegija”.

O dabar jau 30-mečiai, o kartais ir 25-erių metų sulaukę žmonės skundžiasi šiai ligai būdingais simptomais, tokiais kaip stenokardija (skausmas, jaučiamas širdies plote ir krūtinėje, ypač pavargus). Negi norite savo vaikui tokios ateities?..
 
Dvi rimtos priežastys apsilankyti su paaugliu pas kardiologą:

- Dažni galvos skausmai. Juos gali sukelti bloga kraujo cirkuliacija smegenyse ir padidėjęs arterinis kraujo spaudimas.

- Vaikas nepakelia net ir nedidelio fizinio krūvio: jis greitai pavargsta per fizinio lavinimo pamokas, daugiau pajudėjęs, greičiau paėjęs.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
as
2009-08-24 12:27:24
to omg - kiekvieno žmogaus organizmas skirtingas
che gyvai lelei
2009-08-22 12:46:59
nekenti, nes esi dura.
GYVA LELE to omg
2009-08-20 15:20:44
klausyk vegetare:),gal tu is tu gyvuneliu myletoju;D ir esi pries mesyte,naturalia oda, kailinukus?????????? jei taip tai noriu tave nudziuginti:Dp AS DIEVINU MESA,EINU IS PROTO DEL NATURALIOS ODOS BATELIU,ZIEMOS NEISIVAIZDUOJU MINIMUM BE 5 PORU SKIRTINGU NATURALIU KAILINIU,MANO KOSMETIKINEJE TIK NATURALIU SERELIU TEPTUKAI (O JU TIKRAI DAUG),BEI DUODU GARANTA,KAD DAUGIAU NEI PUSE KOSMETIKOS PRODUKTU BUVO ISMEGINTA SU TAVO NUMYLETAIS GYVUNELAIS:DDDDDDDD!!!!!!!!! ir man tai taip patinka,niekados to neatsisakysiu,o jei galeciau nudirciau visus pasaulio leopardus,nes ju kailiukas toks tobulas.tikiuosi visa tai tau svarbu ir tu dabar graudziai virkauji,bei mane keiki:D nes as tokiu kaip tu NEKENCIU!!!!!!!!