• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaikų miegas ne visada saldus  2 

Autorius: Eli.lt
2009-11-13 12:00:00

Vaikų miegas ne visada saldus
jupiterimages nuotr.

Kuo jautresnis vaikas ir kuo daugiau emocijų jis patiria dieną, tuo neramesnis jos miegas naktį. Dieną patirti stiprūs jausmai lemia ir tai, kad vaikas gali imti griežti dantimis sapnuodamas. Jo miego kokybei tokia veikla nekenkia, bet dantukus gadina. Jei tai kartojasi nuolat ir pakankamai garsiai, reiktų kreiptis į gydytoją, kuris patartų, kaip raminti per didelį vaiko jautrumą.

Košmarai

Vaikus taip pat kankina košmarai. Mokslininkai teigia, kad beveik kas antrą vaiką nuo dviejų iki dešimties metų kankina košmarai, prasidedantys ilgu sapnu, pamažu sukeliančiu baimę. Dažniausiai tai būna taip: vaikas pabunda vienas  tamsiame kambaryje, pradeda verkti ir bėga ieškoti prieglobsčio pas tėvus į lovą. Čia nuramintas ir užmiega. Tačiau problemos tai neišsprendžia.


Kaip galime padėti?

Vertėtų sutvarkyti vaiko kambarį, kuris gali būti lygiai tokia pati košmaro išgyvenimo dalis kaip ir pats sapnas. Grįžkite kartu su vaiku į kambarį, įtikinkite jį, kad šlepetė – ne kokios raganos pėda, kyšanti iš palovio. Paprašykite vaiką likti kambaryje, pabūkite su juo tiek, kiek reikia. Jei vaikui vis dar baisu, pastatykite jo kambaryje naktinę lemputę, palikite praviras duris.

Gal įsigykite augintinį? Daugelis mokslininkų teigia, kad geriausia priemonė nuo košmarų – leisti šeimos augintiniui miegoti vaikų kambaryje. Jei namie auginti gyvūnėlio, tai gal verta pagalvoti apie žaislinę jo imitaciją?

Tegul vaikas išsikalba. Leiskite vaiką papasakoti sapną. Apibūdinti baubai įgaus pavidalą ir nekels baimės. Košmaro baimė išsisklaidyti gali ir tada, jei vaikas nupieš savo išgyvenimus. Neleiskite vaikui prieš miegą žiūrėti kriminalinių laidų, sočiai prisivalgyti, aktyviai žaisti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
jone
2010-06-18 15:56:10
pritariu tau del patalynes, nes renkantis patalyne vaikams, reikia atkreipti demesi, kad ji butu naturali. O tokia butent ir yra tencel. Puiki patalyne, kuri tinka ir vaikams ir suaugusiems
elena
2010-05-27 11:55:21
jei vaikai blogai miega, tai gali buti kalta ir patalyne:) nes ji prilipma prie ju odeles ir taip vaikas tik muistosi. Vaikams rekomenduojama tencel patalyne, kuri sugeria dregme. Isties, kai as nupirkau is maximos sia patalyne, savo vaikams, tai jei daug geriau miega:)