• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Vaikų viršsvoris šiandien - vėžio rizika rytoj
Autorius: "Ekoinstituto" info.
2009-10-01 08:57:00

Jupiterimages nuotr.
Viršsvoris praėjusiais metais galėjo sukelti virš 100.000 naujų vėžio atvejų Europoje, praneša naujienų agentūra ,,Bloomberg”. „Ekoinstitutas", reaguodamas į šią naujieną, kviečia atkreipti dėmesį į augančią kartą - vaikus, kurių viršsvorio problema tiek Lietuvoje, tiek Europoje kasmet tampa vis opesnė.

„Vaikų, turinčių viršsvorio, skaičius kasmet tik didėja, todėl jau šiandien Lietuvoje būtina susirūpinti per didelio vaikų svorio sukeliamomis problemomis. Jeigu reikiamų priemonių nesiimsime dabar, po kelerių metų kas antras Lietuvos vaikas turės viršsvorio. Neramina ir tai, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) praneša, jog 2025 metais, kai dabartiniai vaikai suaugs, nutukę bus apie 50 procentų pasaulio žmonių",- teigia Silvinija Simonaitytė, „Ekoinstituto" vadovė.

Europos Komisijos skaičiavimais, nutukusių ar viršsvorį turinčių vaikų skaičius Europoje kasmet padidėja 400 000. Nutukę vaikai turi sveikatos problemų, esama didelio pavojaus, kad jie sirgs diabetu, širdies ligomis, vėžiu, juos ištiks insultas, apims depresija. „Turime rūpintis, kad mūsų vaikai sveikiau maitintųsi ir daugiau judėtų. Negalime leisti, kad vaikai taptų siaurų komercinių interesų - parduoti dar daugiau greitų užkandžių ir dirbtinai saldintų gaiviųjų gėrimų - įkaitais",- sako Silvinija Simonaitytė, „Ekoinstituto" vadovė.

"Tėvai, kai stinga laiko vaikams, tačiau nori su jais pabūti, savo meilę, dėmesį, kurio trūksta vaikams, atperka greito maisto užkandinėse, kurias mažieji labai mėgsta. Kaip ir ne itin sveikus produktus...", - į problemą dėmesį atkreipia ir Aistė Jasaitytė, teigiamos kūno sampratos konsultantė. Pasak jos, labai svarbu, kokius maisto vartojimo principus tėvai perteikia savo vaikams: „Tėvai dažnai yra labai užimti, trūksta laiko šeimai susėsti prie bendro stalo ir lėtai, ramiai, su pasimėgavimu valgyti pačių gamintą maistą. To pasekmė yra viršsvoris". Šiuo metu pirmagimio besilaukianti Aistė Jasaitytė pabrėžia, kad apie vaikų nutukimo problemą Lietuvoje reikia daugiau kalbėti: "Turi būti siekiama, kad maisto vartojimo kultūra keistųsi iš esmės, kad maistas būtų gaminamas su meile, kartu, šeimos rate: turime žiūrėti, ką dedame į save".

Vis augantis dėmesys vaikų nutukimo problemai - žingsnis jos sprendimo link. "Siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų nutukimą, inicijuoti aktyvų dialogą, o vėliau galbūt ir tam tikrus įstatymų pokyčius - šią problemą galime išspręsti tik sutelktomis piliečių ir valstybinių institucijų pastangomis", - teigia Silvinija Simonaitytė, "Ekoinstituto" vadovė.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus