• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vilties įžiebimas Tadukui

Autorius: balsas.lt
2010-03-17 13:00:00

Vilties įžiebimas Tadukui
asmeninis archyvas

Kuršėnuose gyvenančiai Avelių šeimai prieš ketverius metus sulaukto Sangero gimimo džiaugsmą aptemdė žinia — berniukas nieko negirdi. Sūnų viena auginanti mama Neringa tramdydama ašaras prataria, jog išeitis iš šios skaudžios padėties yra – vaikui būtina operacija. Jos kaina – 75 tūkstančių litų, bet tokios sumos ji neturi.

Mamos žodžių sūnus neišgirdo

„Tai, kad mano vaikelis tikrai nieko negirdi, supratau po gimdymo praėjus mėnesiui. Medikai apie vaiko kurtumą pasakė po patikrinimo gimdymo namuose, tačiau suteikė vilties, kad tai gali būti ir laikinas klausos sutrikimas“, – pasakojo mama Neringa.

Medikai suteikė vilties, kad klausa gali atsirasti po pusės metų. Moteris prisipažino, kad kiekvieną akimirką atidžiai stebėjo savo mažylį su viltimi, kad sūnus išgirs jos žodžius. Terminas praėjo, ir mama suprato, kad jos vaikui klausa nebeatsiras.

Mama neketino taikstytis su tokia padėtimi ir nuvežė vaiką parodyti Kauno medicinos universiteto Ausų, nosies ir gerklės specialistams. Daugybė įvairiausių tyrimų, bandymas parinkti klausos aparatėlį baigėsi nusivylimu – Sangeras negirdi net su klausos aparatu. Gydytojai berniukui diagnozavo abiejų ausų gilaus laipsnio neurosensorinį klausos pažeidimą.

Našta gula tik ant mamos pečių

Paėmusi ant rankų nenustygstantį vienoje vietoje anūkėlį, Neringos mama Janina Avelienė susigraudina – tai jos pirmasis anūkas. Dukrai stengiasi pagelbėti, kuo tik gali.

„Jai labai sunku, nes Sangero tėvas kartu negyvena, tik atsiunčia alimentus, visi rūpesčiai gula tik ant jos pečių. Neringa, sužinojusi, kad vaikui klausą gali grąžinti operacija, paprašė manęs pasaugoti berniuką, o pati praėjus trims mėnesiams po gimdymo išėjo dirbti. Reikia kaupti pinigus“, – susigraudino Sangero močiutė.

Močiutė Janina ilgai mąstė, kas galėjo giminėje sirgti panašia liga, nes medikai patikino, kad Sangero susirgimas – paveldimas. Abi moterys prisipažino, kad tokia liga sirgusių niekas neatsimena, o vaiko tėvo giminės nepažįsta.

Neringa, sužinojusi apie sūnaus ligą, stengėsi kuo daugiau apie ją sužinoti: pasikalbėti su žmonėmis, turinčiais panašių problemų, ieškojo medicininės literatūros, informacijos internete. Ji tikina, kad kiekviena žinia apie tokią ligą ir jos gydymo būdus suteikia vilties, jog jos vaikas galės girdėti.

Klausą atgauti galima

Avelių šeima gavo oficialų raštą iš Kauno medicinos universiteto Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos apie tai, kad Sangero ligos atveju vienintelis klausos atstatymo metodas – kochlearinė implantacija. Specialistų rekomenduojamo implanto kaina buvo 75 tūkstančių litų, Privalomojo sveikatos draudimo fondas kompensavo 42 tūkstančius, Avelių šeimai reikėjo susirinkti dar 33 tūkstančius litų.

Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas profesorius Virgilijus Ulozas pranešė Avelių šeimai, kad įstaiga yra pasiruošusi tokio tipo operacijai bei pooperacinei reabilitacijai.

„Gydytojai rekomendavo tokią operaciją atlikti, kol vaikui sueis dveji. Neringa taupė kiekvieną centą, aš gaunu tik neįgalumo pensiją. Sangero senelis išvažiavo į užsienį uždirbti pinigėlių“, – pasakoja močiutė.

Avelių šeimą medikai patikino, kad po operacijos vaikai ima girdėti, kalbėti, tačiau jų lauks ilgas reabilitacijos laikotarpis. Sangero mama Neringa prašė geros valios žmonių finansinės paramos, kad jos vaikui atsirastų galimybė išgirsti pasaulį.

Pagalbos Avelių šeima sulaukė iš „Bėdų turgaus“, fondo „Tadukas“ bei pavienių asmenų. Jiems pavyko surinki vaiko operacijai reikiamą sumą.

Vaikui operacija buvo atlikta 2007 metų lapkritį.

S. Avelis šiuo metu girdi, stengiasi suprasti, ką kalba jo mama. Vaikas lanko lopšelį-darželį, bando prisitaikyti prie vaikų, kurie jį supa.

Nelaimė tuo dar nesibaigė. S. Aveliui reikia pakeisti implanto viršutinę dalį bei pakeisti laidukus, kurie dažnai nutrūksta, o jo vieno kaina siekia 900 litų.

Šiai dienai Sangeriui reikalinga 7000,- Lt. Tėveliai prašo visų geros valios žmonių paremti. Tai galite padaryti svetainėje http://tadukas.org.
 
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus