• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

10 keisčiausių tradicijų

Autorius: Eli.lt
2014-03-21 14:48:00

Kiekviena tauta turi mums neįprastų tradicijų, kurių galbūt niekada ir nesuprasime, tačiau jas sužinoti tikrai įdomu! Kviečiame susipažinti su keisčiausių pasaulio tradicijų dešimtuku.1. Mes turime paprotį vieni kitus patapšnoti verbomis, o štai čekai panašiais į verbas ryšulėliais iš pražydusių karklų šakų tranko moterims per užpakalius. Manoma, kad tuomet moterys bus vaisingos ir gimdys sveikus bei stiprius vaikus.

2. Daugelyje Anglijos dalių egzistuoja paprotys nukelti kepurę ir pasisveikinti su šarka, jeigu ji tupi viena. Šitaip perduodami linkėjimai šarkos antrajai pusei. Tikima, kad tai apsaugos nuo nelaimių šeimoje ir į namus atneš santarvę.

3. Nyderlanduose su gimtadieniu sveikinamas ne tik pats gimtuvininkas, bet ir visa jo šeima. Norima parodyti, kad žmogaus gimimas yra šventė ne tiek jam, kiek žmonėms, kurie jį myli.

4. Slavų tautose egzistuoja paprotys trumpam susėsti su šeima ir tiesiog ramiai pabūti kartu prieš kiekvieną ilgą, sudėtingą kelionę. Tikima, kad tai užtikrina sėkmingą ir saugią kelionę.

5. Jeigu danas ar danė nėra susituokęs iki 25-ojo gimtadienio, tai jį švenčiant gimtuvininkas visą dieną barstomas cinamonu. O jeigu vestuvių nebūna ir iki 30-ojo gimtadienio, tai žmogų jo bičiuliai barsto juodaisiais pipirais.

6. O štai 25-erių sulaukusios prancūzės per Šv. Katerinos dieną gauna dovanų juokingas kepures, kurias turi būti užsimaukšlinusios visą dieną.

7. Žmonos nešimas ant kupros yra populiari sporto šaka Suomijoje, jos ištakos siekia XIX amžių.

8. Vasario 2-ąją amerikiečiai susirenka mažame Pensilvanijos miestelyje ir iš urvo traukia žiemos miegu miegantį švilpiką vardu Filas. Jeigu Filas pamato savo šešėlį, tai dar laukia šešios žiemos savaitės, o jeigu ne, tai pavasaris netrukus ateis. Beje, Filui stipriai apsigavus jam, laikantis tradicijų, buvo paskirta mirties bausmė. Žinoma, ji tą pačią akimirką buvo atšaukta ir Filas toliau spėlioja pavasario atėjimą.

9. Meksikoje, pasibaigus krikštynoms, vaikelis apiberiamas monetomis (tiesa dabar tikrus pinigus pakeitė šokoladiniai). Manoma, kad tai lems sėkmingą ir turtingą gyvenimą.

10. Japonijoje, jau nuo XVII amžiaus egzistuoja Matsuri festivalis, kurio simbolis yra penis. Festivalio dalyviai rengia eiseną, kurios metu jie seka paskui milžinišką penį, vėliau vaišinamasi penio formos saldėsiais. Festivalį gaubia legenda pasakojanti apie moterį, kuri turėjo dantytą vaginą ir vyrą, kuris susimeistravo metalinį penį ir tuos dantis išlaužė.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus