• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

120 metų „Borjomi“: nuo legendinio atradimo iki mūsų dienų ir tolimosios ateities

Autorius: Borjomi
2010-10-22 18:00:00

120 metų „Borjomi“: nuo legendinio atradimo iki mūsų dienų ir tolimosios ateities
Jupiterimages.com

Pirmasis J. Gagarino prašymas žemėje – stiklinė „Borjomi“

Įdomu kokie pirmieji poreikiai užvaldo kosmonautus, pasiekus žemę? Turbūt kiekvienam skirtingi, bet pirmojo į kosmosą pakilusio žmogaus prašymas tapo įsimintinu komplimentu „Borjomi“. Po pirmojo skrydžio į kosmosą į žemę grįžęs kosmonautas Jurijus Gagarinas pirmiausiai ko paprašė, tai atsigerti „Borjomi“ mineralinio vandens. Būtent tokį kosmonauto prašymą prisimena profesorius V. Volovičius, kuris buvo atsakingas už šios operacijos medicininį aprūpinimą.

Patikrintas receptas nuo pagirių

Kiekvienas galėtų pateikti savo receptą nuo pagirių. Vieniems jėgas atgauti padeda stiklinė kefyro, kitiems – įvairios sriubos ir pan. Tačiau, ar žinote, kad charizmatiškoji rusų kino žvaigždė Vladimiras Vysockis, kai nevartojo alkoholio, gėrė „Borjomi“? Įdomu kodėl? Atsakymas slypi „Bojomi“ vulkaninės kilmės mineralų sudėtyje, kuri turi organizmo valymo savybių. Jos ir padeda atstatyti sutrikusią organizmo pusiausvyrą bei teigiamai veikti jį pagirių metu.

Vienintelė gruziniška spalva pasaulyje


Pasirodo, pasaulis tas pačias spalvas suvokia visiškai skirtingai. Pavyzdžiui, balta mums simbolizuoja tyrumą, nekaltumą, tačiau Indijoje šią prasmę perteikia tik raudona, o Kinijoje balta iš viso yra gedulo spalva. Dar daugiau, nors pasaulis vienbalsiai žalią sieja su natūralumu ir gyvybe, tačiau japonams ji yra tiesiog modernumo simbolis, o Indonezijoje netgi draudžiama spalva. Atrodytų, jog siekiant išlaikyti vienintelę norimą spalvos prasmę, lieka tik sukurti naują. Būtent taip padarė gruzinai, kurie turi unikalios „Georgian green“ („Gruziniška žalia“) spalvos patentą. Įdomu, kaip ji atrodo? Žvilgtelkite į stiklinį „Borjomi“ buteliuką.


A. Tarkovskio „ateities“ mineralinis vanduo

Vieno garsiausių rusų režisieriaus Andrejaus Tarkovskio fantastinės dramos „Soliaris“, filmavimo aikštelėje kilo žymusis ginčas dėl „ateities“ mineralinio vandens. Veiksmas vyksta tolimoje ateityje, tad filmuojant konferencijos sceną, kūrybinė grupė pasiūlė taip išdėstyti ant stalų stovinčius „Borjomi“ butelius, kad į kadrą nepatektų jų etiketės. Tačiau A. Tarkovskis buvo neperkalbamas ir užsispyrė palikti „Borjomi“ taip, kad etiketės būtų matomos. Esminis režisieriaus sprendimo argumentas – šis mineralinis vanduo bus lygiai taip pat geriamas ir tolimiausioje ateityje.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus