• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Burleska – gundymas su cinkeliu

Autorius: parengė Laura M.
2011-04-13 16:22:00

Burleska – gundymas su cinkeliu
Dreamstime nuotr.
Dar visai neseniai žodis burleska mums asocijuodavosi su retro, striptizu ir, žinoma, Dita Von Teese. Tačiau didžiuosiuose kino ekranuose pasirodžius „Burleskai“ su Christina Aguilera ir Sher, šio žanro populiarumas šovė į neregėtas aukštumas. Atsirado net ir sava vietinės reikšmės žvaigždutė Eglija, kuri savo nerealizuotas ambicijas tapti dainininke dabar iškeitė į ambicijas tapti šokėja.

Neskubėsime vertinti, ar jai yra vilčių sužibėti burleskos žanre. Užtai galime paplepėti apie pačią burleską: kokią įtaką ji daro šiuolaikiniai madai ir... kaip šiuos gundymo kerus pritaikyti savo miegamajame?

Burleskos mada

Nuostabu: apie burleską girdėjo daugelis, bet paaiškinti, kas tai yra iš tikrųjų, gali tik vienas kitas. Dažniausiai burleska vis dar painiojama su striptizu, bet tai tikrai nėra vienas ir tas pats.

Tad kas gi iš tikrųjų yra burleska? Tiksliausiai ją galima apibūdinti kaip provokacinio erotinio pobūdžio performanso meną su humoro elementais. Arba kaip teatro ir striptizo sintezę.

Tiesa, kitaip nei striptize, kur viskas baigiasi nusirengimu, burleska – visų pirma teatralizuotas šou, kuriame naudojami sudėtingi kostiumai ir dekoracijos, kur svarbu ne tik judesys, bet ir aktorinis talentas.

Burleska tinka visokio kūno sudėjimo moterims – tiek lieknutėms, tiek apkūnesnėms. Ji neturi jokio standartinio kostiumo. Kai kurios šokėjos savo pasirodymams adaptuoja pačius paprasčiausius apatinius – galbūt kai ką šiek tiek pakeičia, padailina.

Dabar burleska išgyvena atgimimą – per pastaruosius dešimt metų ji jau spėjo išpopuliarėti Vakaruose. Vienas audringiausių jos populiarumo šuolių įvyko apie 2001 metus: ėmė atsidarinėti burleskos klubai, pradėti organizuoti burleskos festivaliai, viena po kitos kūrėsi burleskos trupės.

Viena Los Andžele gyvenanti mados redaktorė Rose Apodaca Jones burleskos populiarumą paaiškino taip: daugeliui striptizo šokėjų skirtinguose pasaulio kampeliuose ėmė ir nusibodo paprasčiausiai nusirenginėti, pabodo sudisnėjintas striptizo kultas, ir imta ieškoti šio to daugiau. Tai tapo eksperimentiniu teatru striptizo rėmuose. Ir dabar burleska tapo bemaž savarankišku žanru.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus