• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įdomūs faktai apie Egiptą

Autorius: Eli.lt
2014-03-17 16:17:00


Kelionės į Egiptą populiarios tiek dėl sąlyginai trumpo skrydžio, puikaus oro, gerai įrengtų viešbučių ir nedidelių kainų, tiek ir dėl susižavėjimo šios šalies istorija bei kultūra - juk daugelis jau vaikystėje susidūrėme su mistiškais pasakojimais apie piramides, mumijas ar gražuolę Kleopatrą. Siūlome paskaityti įdomių faktų apie šios šalies istoriją!
Kleopatra nebuvo egiptietė
. Įdomu tai, kad pati populiariausia ir žinomiausia Egipto valdovė gimė Aleksandrijoje, o pažvelgę į jos giminės medį suprasime, kad ši moteris buvo graikė. Įdomu ir tai, kad jos giminė Egiptą valdė apie 300 metų, tačiau ji vienintelė sugebėjo išmokti raiškiai šnekėti egiptiečių kalba.

Faraonai buvo nutukę. Išlikę faraonų sarkofagų piešiniai, raižiniai ant sienų ar ištapyta keramika rodo lieknus, sportiškus Egipto valdovus. Moksliniai tyrimai tą neigia - dauguma Egipto faraonų buvo stipriai nutukę, sirgo diabetu. Žinoma, tuo stebėtis nereikėtų - diduomenės dietos pagrindą sudarė medus, vaisiai, saldi duona ir didelis alkoholio kiekis.Egiptiečiai mylėjo gyvūnus. Egiptiečiai yra viena seniausių gyvūnus vardan pramogos ir kompanijos auginančių civilizacijų - buvo tikima, kad gyvūnai yra dievybių reinkarnacijos, tad jiems egiptiečiai skirdavo ypatingą dėmesį. Namuose buvo laikomi šunys, liūtai, babuinai, vanagai, ibiai, tačiau katės buvo ypač mylimos - netekę katės šeimininkai nusiskusdavo antakius, o katę, kaip ir kitus nugaišusius augintinius, mumifikuodavo.
Tiesa, gyvūnai taip pat dirbdavo, yra išlikusios informacijos, kad tvarką palaikantiems miesto sargams padėdavo dresuoti šunys ir beždžionės.  

Visi egiptiečiai dažėsi.
Tyrimai rodo, kad kosmetikos naudojimas buvo nesvetimas tiek Egipto vyrams, tiek moterims. Buvo tikima, kad kosmetika gali apsaugoti nuo dievų Horo ir Ra pykčio. Egiptiečiai akis apsivesdavo dažais iš trinto malachito ir galenito, moterys rausvai ryškindavo skruostus bei raudonai dažė ne tik nagus, bet ir pirštų galiukus.
Tiek vyrai, tiek ir moterys gausiai kvėpinosi kvepalais, pagamintais iš aliejų, miros, cinamono.Piramides statė patys egiptiečiai
. Filmuose neretai matome rimbais plakamus vergus, kurie priversti statyti piramides, tapsiančias valdovų amžino poilsio vieta. Graikų istorikas Herodotas pirmasis, prieš daugiau nei 2000 metų pateikė tokią hipotezę, tačiau šiuolaikiniai mokslininkai ją neigia.
Egipte randama nemažai pagarbiai, laikantis tradicijų palaidotų darbininkų kūnų - pasikeitusi skeleto sandara, artrito susukti kaulai parodo, kad šie žmonės dirbo sunkų, fizinį darbą, labai tikėtina, kad jie galėjo būti statybininkais, akmenskaldžiais, nešikais. Šių profesijų žmonės, kaip ir kiti amatininkai, buvo gerbiami, jiems buvo mokamas atlygis, yra duomenų, kad jie net keldavo streikus reikalaudami dar geresnių darbo sąlygų, o valdovai į tai atsižvelgdavo.
Egipto piramidžių tyrinėtojams pavyko aptikti plytų, kurias darbuotojai net pasirašė, nurodydami savo vardus ar komandos pavadininą, pavyzdžiui, „Cheopso draugai“.  
Vergai Egipte egzistavo, tačiau jiems buvo patikimi atskomybės ir įgūdžių nereikalaujantys darbai namuose arba žemės ūkyje.

Moterys buvo lygios vyrams
. Daugumos senųjų civilizacijų moterys buvo tėvo, o vėliau vyro nuosabybė, jos laiką leido prižiūrėdamos namų ūkį ir gimdydamos vaikus. Egipte situacija buvo šiek tiek kitokia - turgingos egiptietės galėjo laisvai prekiauti, lygiaverčiai reikšti nuomonę teismuose, sudaryti testamentą bei įvairias sutartis.
Dauguma moterų likdavo namuose, augindavo vaikus, tačiau nusprendusios dirbti jos gaudavo tokį patį atlygį kaip ir vyrai. Moterys taip pat turėjo teisę skirtis ir ištekėti dar kartą, poros net sudarydavo kažką panašaus į ikivedybinę sutartį, kurioje buvo nurodoma kam, koks turtas priklauso.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus