• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kas trečia moteris patiria smurtą

Autorius: AVON
2011-11-22 18:30:00

Remiantis neoficialia nevyriausybinių organizacijų statistika, Lietuvoje kas trečia moteris yra patyrusi savo vyro ar draugo smurtą. Ir tai ne vien smūgiai - smurtas gali būti psichologinis, ekonominis, socialinis, seksualinis. Smurtas luošina ne tik jį patiriančios moters gyvenimą. Jo pasekmes jaučia vaikai, smurto santykių modelį perkeliantys į savo žaidimus, o vėliau ir į tikrus santykius. Tai uždaras ratas. Tačiau apie tai kalbama vos puse lūpų, laikoma šeimos reikalu ar asmenine problema.
 

Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ąją – tarptautinę smurto prieš moteris dieną, ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – tarptautinės žmogaus teisių dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas iliustruoja, jog smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas. Tarptautinė kosmetikos kompanija AVON kartu su  Moterų informacijos centru pirmą kartą Lietuvoje surengė trumpametražių filmų konkursą „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“ ir festivalį. Pagrindinė idėja – paskatinti visuomenę visų pirma pamatyti ir pripažinti smurto šeimoje egzistavimą. Su žinomu priešu kovoti kur kas lengviau. Filmas – be galo įtaigi poveikio priemonė, galinti pakeisti esamą situaciją.

Dalyvauti konkurse galėjo visi kino kūrėjai: mėgėjai ir profesionalai, nebuvo taikomi jokie apribojimai kūrėjo amžiui ar išsilavinimui. Trys geriausių filmų režisieriai bus apdovanoti piniginiais prizais: 3000 Lt, 2000 Lt, 1000Lt čekiais. Apdovanojimų ceremonija įvyks šios socialinės akcijos atidarymo metu, jau šį penktadienį, 16 val., prekybos ir pramogų centre „Panorama“ esančioje kino salėje, kur įvyks darbų peržiūra. Filmus taip pat bus galima išvysti Kaune ir Visagine.

Geriausius trumpametražius filmus jau išrinko festivalio žiuri, sudaryta iš Lietuvos kino profesionalų bei smurto prieš moteris problemos ekspertų: lietuvių kino režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Mokomosios kino ir TV studijos direktorė Inesa Kurklietytė, režisierius ir operatorius Vaidotas Digimas, Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė, žurnalo „Moteris“ atstovė Virginija Rimkuvienė, AVON kompanijos ryšių su visuomene ir reklamos specialistė Vytautė Žalytė.
Idėją surengti tokį konkursą kompanija AVON perėme iš kolegų Meksikoje. Būtent ten „Avon Meksika“ ir Guanajuato tarptautinis kino festivalis jau 5-ąjį kartą organizuoja trumpametražių filmų konkursą „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“, kurio tikslas atkeipti visuomenės dėmesį į smurto prieš moteris problemą ir didinti informuotumą šia tema visame pasaulyje. Konkursas kasmet pristatomas Kanų kino festivalio metu, Trumpametražių filmų kampe („Short Film Corner”).
 
Šiandien, lapkričio 22 d., Vilniaus miesto savivaldybėje vykusios spaudos konferencijos metu buvo pristatytos ir kitos tarptautinės socialinės akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ veiklos: žymių Lietuvos moterų fotografijų (socialinė akcija „Mes galim“) paroda, teisinių žinių vakaras su UAB „Factum Vilnius“ teisininku Beniumi Brazaičiu, improvizacija “Sudeginti negalima pasigailėti. Joanos Arkietės manifestas“, apskrito stalo diskusija „Jaunų žmonių požiūris į smurtą prieš merginas, bei jo sąsajos su lyčių stereotipais“ ir daugelis kitų.
 
Kompanija AVON lėšas įvairioms akcijoms ir projektams, skirtiems kovoti su smurtu prieš moteris, renka parduodama „Moterų vienybės“ gaminius. Lietuvoje visas gautas pelnas skiriamas AVON socialiniam partneriui „Lietuvos moterų informacijos centrui“ – nevyriausybinei organizacijai, vykdančiai smurto prieš moteris įveikimo, prekybos moterimis prevencijos, moterų įgalinimo bei visuomenės švietimo programas visoje Lietuvoje.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus