• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Manekenės patirtis - "Olialia" mergaitėms

Autorius: Julius / Brigita
2009-04-27 00:00:00

Manekenės patirtis -
Olialia.lt nuotr.
Rūtos Bartašiūtės gyvenimo patirtis susijusi su grožio pasauliu ir modelio darbu, kuris leido jai apkeliauti daug užsienio šalių. Pabaigusi modelio karjerą, kuri, deja, nėra ilgalaikė, savo patirtį ir žinias Rūta perduoda jaunoms merginoms. Neseniai ji tapo naujos "Olialia models" agentūros, kurios tikslas peržengti šalies sienas ir propaguoti lietuvaičių grožį ir sugebėjimus užsienyje, vadove.

- Merginų, svajojančių apie podiumą, savo atvaizdus populiariuose Lietuvos bei pasaulio stiliaus žurnaluose, pastaraisiais dešimtmečiais daug ir, ko gero, daugėja. Tik tas podiumas ne visada gėlėmis nuklotas. Tai esi patyrusi pati.

- Manekenės darbas nėra lengvas. Jis susijęs ne vien su grožiu, stilingais drabužiais ar šukuosenomis, su gražiomis nuotraukomis žurnaluose. Svarbi ne vien tik merginos išvaizda, nes gražių merginų yra tikrai daug. Žymiai svarbiau yra savitumas, mokėjimas išryškinti savo individualybę, jeigu norite, užkoduota savotiška vidinė paslaptis. Be viso to, dar būtinos savybės yra kantrybė, ištvermė, o svarbiausia - geras užsienio kalbų, ypač anglų, mokėjimas.

- Kokius maloniausius savo darbo užsienyje momentus prisimeni?

- Na, žinoma, labai patraukli manekenės darbo dalis - galimybė pakeliauti po pasaulį. Dėl to mane, dar besimokančią Šiaulių gimnazijoje, labiausiai ir viliojo manekenės darbas. Tai buvo tarsi vartai į pasaulį, galimybė pažinti kitų šalių kultūrą, įžymybes, pabendrauti su žmonėmis. Lankiausi Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Japonijoje, Taivane, Korėjoje. Nors, tiesą sakant, pasižvalgyti po šalį, kurioje tenka dirbti, ne visada būna laiko. Labiausiai mane sužavėjo Ispanija. Ten dirbau ilgiausiai - pusę metų. Į šią šalį norėčiau sugrįžti.

- Ar pasitaikė momentų, kai norėjosi viską mesti ir grįžti namo?

- Na, tokių tragiškų momentų tikrai nebuvo. Tačiau kartais, kai žiemą tekdavo šalti demonstruojant pavasario ir vasaros sezono drabužius, o vasarą kaisti su kailiniais arba po varginančių ilgai trukusių fotosesijų, ištiesusi kojas pagalvodavau, kas gi mane vertė tai daryti. Pati to norėjau. Kad ir ką sakytum, malonu demonstruoti stilingus
drabužius, pamatyti save gražią populiariame madų žurnale. Kartais paklausdavau savęs, ar čia tikrai aš. (Juokiasi). Kartais vizažistai pakeisdavo mano įvaizdį taip, kad sunku būdavo save ir pažinti. Bet būtent tokie pasikeitimai ir yra įdomūs. Apskritai gyvenimas įdomus tuo, kad jame daug visokių netikėtumų, įspūdžių, pažinčių, spalvų.

- Esame girdėję visokių gandų apie tai, kad mados pasaulyje jaunoms merginoms gali pasitaikyti pavojingų dalykų - jos gali būti suviliotos turtingų bosų ar net parduotos suteneriams. Ar pačiai neteko susidurti su panašiais atvejais?

- Viskas priklauso nuo pačios merginos. Jeigu tu žinai, kur važiuoji ir ko važiuoji, pasirašai sutartis, pati elgiesi tinkamai, iš tiesų nieko bloga tau neturėtų nutikti. Kas kita, jeigu pačios merginos ieško nuotykių - tuomet visko gali nutikti. Ir nebūtinai tokie dalykai atsitinka užsienyje.

- Kokia buvo tavo karjeros pradžia?

- Kaip ir dauguma mergaičių, mada ir viskuo, kas susiję su grožiu, susidomėjau dar vaikystėje, kai rengiau drabužėliais lėles. Buvau aukšta ir liekna, todėl kai mokiausi Šiaulių vidurinėje mokykloje (dabar Didždvario gimnazija), mane pakvietė demonstruoti drabužių žinoma mieste dizainerė Neringa Jociūtė. Paskui lankiau grožio ir estetikos mokyklėlę. Iš jos ir patekau į "Baltic Models" agentūros akiratį. Man labai padėjo tai, kad mokykloje buvo sustiprinta anglų kalba, kurios labai reikia dirbant užsienyje.

- Puikią figūrą esi išlaikiusi iki šiol. Ar laikaisi kokių nors dietų?

- Dabar tikrai nieko nesilaikau. Valgau ką noriu ir kiek noriu. Visus riebalus tikriausiai sutirpdo darbas ir jam sunaudota energija.

- Esi buvusi "Baltic Models" agentūros atstove Lietuvoje, "Mis Photo Baltic" modelių konkurso organizatore, "Mis Lietuva 2008" projekto koordinatore, o dabar štai naujas iššūkis - "Respublikos" leidinių grupės agentūra, kurios tikslas - propaguoti "Olialia" projektą, o mergaitėms atverti platesnius vandenis užsienyje. Laiptelis po laiptelio kopi aukštyn, o tikslai iš esmės tie patys. Papasakok apie "Olialia models" plačiau.

- Man patikėta viena iš "Olialia" projekto sričių. Manau, mano dešimties metų darbo patirtis leis šiam sumanymui startuoti sėkmingai. Tad jau skelbiame modelių konkursą. Priimsime mergaites nuo 14 iki 24 metų, ir nebūtinai šviesiaplaukes - ir brunetes, ir rusvaplaukes. Jų ūgis turėtų būti nuo 170 iki 183 cm. Norinčios tapti "Olialia" modeliu, turi siųsti anketas su nuotraukomis, jose, be minėtų duomenų, reikia nurodyti krūtinės, liemens bei klubų apimtis, batų dydį ir parašyti savo telefono numerį. Beje, kaip jau minėjau, būtina mokėti užsienio kalbą, nes mergina, jos nemokanti, paprasčiausiai nesugebės savęs pristatyti užsienyje. O turėti gerus duomenis, bet tylėti ir tik mirksėti gražiomis
akimis modeliui tikrai nepakanka. Man bedirbant užsienyje teko susipažinti su tokiomis manekenėmis, kurios moka kalbėti
keturiomis penkiomis užsienio kalbomis.

Anketas reikia siųsti adresu: ruta.bartasiute@olialia.lt

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus