• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Raudona rožė reiškia meilę?  1 

Autorius: Pagal užs.spaudą, Gerda Zemenskaitė
2011-05-20 14:20:00

Rožė – tai gėlių karalienė. Tai gėlė, mėgstanti dėmesį ir meilę, norinti būti nuolat globojama ir saugoma. Tai kaprizinga dama, kuri primena kiekvieną iš mūsų – moterį. Galbūt dėl panašumo į mus, mes jas taip mylime?
 
Kiekvienais metais pasirodo vis naujesnių rožių spalvų. Tačiau ar kada susimąstėte, ką reiškia vienokia ar kitokia rožės spalva? Ar tiesa, jog raudona – reiškia meilę, o geltona – pavydą?

Raudona rožė – nebylusis „myliu“
 

Jei gavote raudonų rožių puokštę, neabejokite – gerbėjas trokšte trokšta Jums prisipažinti meilėje ir ištarti, jog būtent Jūs esate jo gyvenimo moteris. Raudona – tai meilė ir aistra, tai susižavėjimas ir noras lydėti Jus visą gyvenimą. Romėnų ir graikų mitologija – raudona rožė buvo laikoma meilės deive, ankstesnėse kultūrose vestuvių salė bei bažnyčia buvo puošiama ne kuo kitu, bet raudonomis rožėmis.

Balta rožė – skaistumas ir pagarba
 

Balta spalva nuo seno visiems asocijuojasi su nekaltumu, skaistumu ir tyrumu. Juk nuotakos per vestuves puošiasi baltos spalvos suknele ne tik dėl to, jog ji atrodo šventiškai, bet ir dėl to, kad nori pabžrėti savo nekaltumą ir tyrumą. Taigi ir baltos rožės simbolizuoja tik pačius tyriausius ir nesuteptus jausmus, kuriuos Jums jaučia tas žmogus, kuris tokias gėles Jums dovanoja. Baltos rožės – tai pagarbos ženklas Jums.

Rausva rožė – poetiškumas
 

Rausvos spalvos gėles renkasi meniškos ir romantiškos sielos žmonės, kurie dažnai savo mintis išreiškia eilėraščiais ar apsakymais. Tokių rožių mėgėjai – tai rožiniame pasaulyje gyvenantys žmonės, kurie svajoja apie tyrą meilę ir nuoširdžią draugystę. Ar tokia įmanoma? Spręsti Jums.

Geltona rožė – draugiškumas
 

Jei gavote geltoną rožę, tai žinokite, jog žmogus, kuris Jums ją padovanojo, Jums jaučia draugiškus jausmus. Kadaise, senais laikais, geltona rožė simbolizavo pasibaigusią meilę ir išsiskyrimą, tačiau dabar ši spalva – tai užuomina į džiugias akimirkas ir draugystę. Beje, ar žinojote, jog geltona rožė pasaulį išvydo 1700metais Viduriniuosiuose Rytuose, kur nuo pirmųjų akimirkų ji simbolizavo garbę, šlovę ir jėgą?

Mėlyna rožė – tebūnie taika
 

Nors mėlynos rožės gana retos, tačiau floristai teigia, jog dažnai atsiranda žmonių, pageidaujančių tokios spalvos gėlių. Dažnai mėlynos spalvos rožės akomponuojamos į kitokių spalvų puokštę. Taigi, mėlyna rožė – tai taika ir gėris, tai absoliuti pasaulio harmonija, kuriame nėra pavydo.

Juoda rožė – mirtis?

Juoda rožė simbolizuoja mirtį. Juodos rožės nebūna natūralios, juodai jas nudažo tik patys floristai su specialiais, gėlėms skirtais dažais. Nereikėtų dovanoti juodų rožių, jos simbolizuoja ne tik fizinę žmogaus mirtį, bet ir meilės ar draugystės pabaigą.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Virgutė
2011-05-20 15:09:14
labai estetiškai grazus straipsnis :) Gėlės puikios. Net užuodžiu kvapa