• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Teddy meškiuko istorija  1 

Autorius: www.asmeniska.lt
2010-08-20 08:01:00

Teddy meškiuko istorija
Flickr.com nuotr.
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, labai mėgstama dovana yra pliušinis meškiukas. Šis mielas žaislas Vakarų valstybėse dažniausiai vadinamas Teddy arba Teddybear (išvertus iš anglų k. - Tedis arba Tedžio meškiukas). Lietuvoje retai vartojamas šis pliušinio meškiuko vardas, o dar rečiau kas nors žino iš kur jis kilo.

Meškiuko vardo ir kilmės istorija prasideda dvidešimto amžiaus pradžioje Amerikoje: 1902 metais, tuometinis JAV prezidentas Teodoras Ruzveltas nuvyko į Misisipės valstiją maldyti ginčo dėl sienos su Luiziana. Šeimininkai prezidentui, kuris buvo aistringas medžiotojas, norėjo padaryti malonę paimdami jį kartu į medžioklę. Tačiau laimikis buvo menkas. Dėl šios priežasties buvo pagautas lokys ir pririštas. Garbė nušauti vargšą žvėrį atiteko prezidentui, bet ponas prezidentas atmetė šį pasiūlymą. Deja, meškiuką vis tiek peiliu užmušė kitas medžiotojas Džonas M. Parkeris (tuometinis Luiziana valstijos gubernatorius).

„Washington Post“ 1902 m. lapkričio 19 dieną išspausdino karikatūrą sukurtą šio įvykio proga. Karikatūroje buvo pavaizduotas prezidentas Teodoras Ruzveltas, kurį draugai vadino tiesiog Tedžiu ( angl. Teddy) ir mažas lokiukas. Šį lokiuką skaitytojai iš karto praminė Tedžio meškiuku arba tiesiog Tedžiu ( angl. Teddybear/ Teddy).
 
Įkvėptas šio piešinėlio Niujorko saldumynų gamintojas Morrisas Michtomas užsakė nedidelį pliušinį meškiuką kaip dekoraciją savo parduotuvės vitrinai Brukline. Lokių tais laikais bijota, kaip pavojingų plėšrūnų, tačiau šį meškiuką vitrinoje visi greitai pamilo. Jį taip ir vadino - Tedžio meškiukas ( angl. Teddybear).

Taigi, šis vardas kilo nuo Tedžio Ruzvelto vardo sutrumpinimo. Naudoti savo vardą meškiukui šaukti prezidentas davė oficialų sutikimą. Pats Ruzveltas esą raštiškai leido meškiuką pavadinti Tedžio meškiuku. Meškiukų bumas netrukus perėjo ir į Europą. Tam tikri šaltiniai teigia, jog tai, kad panašiu metu meškiuką su besilankstančiomis galūnėmis sukūrė firma Steiff Vokietijoje, buvo tik sutapimas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
OLIVIJA
2010-08-20 13:44:31
O kaip džiaugiuosi ,kad sužinojau tikrąją meškiuko istoriją.Nes Tiddy man atvežė draugas iš Templino prieš 20metų ,ir aš galvojau ko tie vokiečiai taip dievina meškutį Teddy ,tai yra kaip meilės simbolis ,jiems.Dar ir dabar turiu tą meškutį ,labai gražus...