• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Darius Čiupailis
Kompiuterių saugumo specialistas
Darius Čiupailis
Adresas: www.eset.lt
Bendrovė „NOD Baltic“ pristato pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET produktus, tokius kaip antivirusinė programa „NOD32”, taip pat papildomus apsaugos sprendimus bei modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui.

www.eset.lt
gintare
Sveiki, patarkite kaip man susitvarkyti kompiuterio naršykles? Kad galėčiau žiūrėti filmus, nes negaliu žiūrėti nei vieno „užkrauto“ filmo, nes išmeta raudoną užrašą „video has not aploaded yet or th.“ Tai nežinau, ką daryti, patarkite.
Darius Čiupailis Nelabai aiškus klausimas. Jei norite žiūrėti atsisiųstus filmus kompiuteryje, tai gali būti ne naršyklės, o filmų peržiūros programos nustatymų problema. Pamėginkite atsisiųsti šią video programą: http://www.videolan.org/vlc/index.html#download
Kristina
Sveiki, norėjau paklausti, ar yra nemokama programa, kurią instaliavus į vaiko kompiuterį, matyčiau per savo kompiuterį, ką jis darė, kur naršė? Gal galėtumėte parašyti, iš kur būtų galima atsisiųsti? Jei nėra, tai kur galima įsigyti tokią programą ir kiek ji kainuoja?
Darius Čiupailis Rekomenduočiau pasidomėti http://www.saugivaikyste.lt/ tinklapyje rekomenduojama programa, jei ji jums tiks, galėsite ją įsigyti.
Andrius
Sveiki, turiu nešiojamą kompiuterį, kuriame yra įdiegtas vidinis modemas. Kai įdedu į jį SIM kortelę, nerandu kaip jį pajungti. Gal reikia kokios specialios paleidimo programėlės? Ačiū.
Darius Čiupailis Priklausomai nuo įrangos (pagal gamintoją) patartina internete susirasti aprašymą, kaip ja naudotis. Taip pat patikrinkite, ar įdiegti modemo „draiveriai“.
Liveta
Sveiki, norėjau paklausti, kaip iš kompiuterio ištrinti naršyklę Babylon Search? Per Control Panel programų ištrynime šios naršyklės nėra. Ieškojau failų Babylon, My Computer visus ištryniau, bet vis tiek kaip įeinu į internetą tą naršyklę man išmeta! Parsisiunčiau „Spybot: Search&Destroy”, bet Babylon ten neranda, arba nežinau, kaip tada ta programa naudotis... Kaip atsikratyti man šios naršyklės?
Darius Čiupailis Greičiausiai naudojatės Firefox naršyklę, kurios startinis puslapis ir tapo Babylon Seach. Pamėginkite pakeisti namų puslapį per „Priemonės“ – „Nuostatos“ – „Pradžios tinklapis“. Patikrinkite ar nėra Firefox įdiegtų Babylon Search plug-in‘ų. Jeigu nepadės, perinstaliuokite Firefox, uždedant varnelę ant „pašalinti „Firefox“ išsaugotus asmeninius duomenys ir nuostatas“ išdiegimo procese. Taip pat patikrinkite ar neliko kokių instaliacinių Firefox „folderių“ kompiuteryje.
Deividas
Sveiki, gal žinote kokios problemos mano kompiuteriui: kai aš įjungiu antivirusinę, ji išbūna 2-3 sekundes ir išsijungia... Gal čia koks stiprus virusas?
Darius Čiupailis Gali būti, kad tai virusas, arba kalta nekorektiškai įdiegta antivirusinė. Priklausomai nuo antivirusinės, jeigu yra galimybė paleisti ją „safe mode“ režime – praskanuokite šiuo režimu. Jeigu ne, atsisiųsti kokios nors antivirusinės LiveCD, įsirašyti programą į CD arba į flash atmintinę ir atlikti skanavimą iš jos.
Kesa
Jau kokius 8 metus naudoju Eset, bet kai instaliavau paskutinę Eset Smart Security 5 LT, tai pradėjo interneto greitis mažėti. Atjungiau Hits, truputį padėjo, bet ir tai nevisada. Mano interneto greitis 100 MB, o rodo dažniausiai nuo 10 iki 20 (kartais pašoka iki 100 MB). Pabandžiau su kitomis antivirusinėmis, pvz. Avira Free, F-Security, tai ten greičiai 100 MB. Kokia čia problema? Nes man Eset visada patiko ir kaip tik baigiasi lapkritį licenzija ir nežinau ką daryti.
Darius Čiupailis Kad būtų galima įvertinti, ar tikrai interneto greitį lėtina antivirusinė, reikėtų žinoti daugiau: kokia operacinė sistema, operatyvioji atmintis ir kt. Kol kas atsakyti į šį klausimą negalime.
Laura
Nežinau iš kur mano kompiuteryje atsirado Babylon Search programa ir ji tapo mano Homepage, kurio negaliu pakeisti. Ieškojau šios programos Control Panel Programs and Features, norėdama ją išinstaliuoti, tačiau jos ten nėra. Vėliau išsinstaliavau Firefox naršyklę ir instaliavau iš naujo, manydama, kad taip Babylon dings, tačiau tik atsidarius naršyklę kaip namų puslapis vėl tas pats Babylon. Kaip man ją panaikinti iš kompiuterio?!
Darius Čiupailis Jeigu nepavyksta pakeisti namų puslapio per „Priemonės“ – „Nuostatos“ – „Pradžios tinklapis“, pamėginkite perinstaliuoti Firefox , uždedant varnelę ant „pašalinti „Firfox“ išsaugotus asmeninius duomenys ir nuostatas“ išdiegimo procesr. Taip pat patikrinkite, ar neliko kokių instaliacinių Firefox „folderių“ kompiuteryje.
Gokas
Sveiki, kaip sužinoti, ar kas kitas nėra prisijungęs prie mano interneto ir juo nesinaudoja?
Darius Čiupailis Jeigu galinė įranga (modemas, routeris) yra jūsų patalpose, tai niekas prisijungti ir negali. Nebent routeris yra su Wi-Fi ryšiu, kuris turi būti apsaugotas. Jeigu apsauga išjungta, įjunkite ją, pasirinkite WPA arba WPA2 apsaugos protokolą - jeigu seniai naudojatės su apsauga, pakeiskite slaptažodį.
danius
Laba diena, turiu 2 kietus diskus. Kaip man juos pasijungti, kad veiktų abu, nes pasijungiu ir rodo, kad yra tik 1.
Darius Čiupailis Jeigu tai naujas vidinis diskas, per Computer Management – Disk Management patikrinkite, ar jis matomas, jeigu taip, reikia sukurti naują diską, priskiriant jam raidę (E, F ir t.t.) ir suformatuoti jį.
Jeigu ten jo nėra, užkrauti kompiuterį per BIOS ir pažiūrėti, ar matomas fizinis disko pajungimas.
aurimas
Sveiki, skanuojant Spybot - Search & Destroy programa randa babylon.toolbar ir toolbar.facemood, tačiau pašalinti jų neina, nes rašo, kad kenkėjiškos programos yra aktyvios ir negalima jų pašalinti. Antivirusinė Avira neranda nieko. Kas čia galėtų būti?
Darius Čiupailis Patikrinkite per Control Panel, kur yra įdiegtos visos programos, ar ten nėra galimybės išdiegti toolbar‘us. Jeigu ten nėra, patikrinkite, kokius plug-in‘us naudoją jūsų naršyklė (pvz. Firefox), jei rasite –išjunkite ir išdiekite juos. Patikrinkite Firefox įdiegimo folderyje (pvz. C:Program FilesMozilla Firefox), folderyje „searchplugins“ ar nėra babylon paieškos plug-in‘o, pašalinkite jį.
vika
Laba diena. Kai aš noriu saugiai išimti USB man ant ekrano iššoka lentelė "generic volume cannot be stopped right now". Ką reikėtų daryt, kad to neberodytų ir būtų galima saugiai ištraukti USB?
Darius Čiupailis Lentelę išmeta, nes vis dar veikia programų procesai. Reikėtų įsitikinti, ar visos programos ir dokumentai, esantys USB laikmenoje, yra uždaryti ir nebenaudojami. Kartais tereikia lukterti ir bandyti išimti USB dar kartą. Jei labai nekantru, galima parsisiųsti nemokamą įrankį Unlocker iš http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml. Jis parodys, kokie procesai neleidžia išimti USB ir juos sustabdys.
tautvydas
Įeinant į Opera naršyklę, išmeta tokį užrašą: nepavyksta rasti nuotolinio serverio. Nors prieš tai viskas kuo gražiausiai vartėsi. Jeigu galit, padėkit išspręst šitą bėdą - niekada to nebūdavo.
Darius Čiupailis Galbūt buvote nustatę pradinį naršyklės puslapį, kuris turėtų atsidaryti iškart paleidus naršyklę. Kadangi puslapis, į kurį kreipiasi Opera, neveikia, meta minėtą užrašą. Pabandykite atsidaryti kitą adresą, pavyzdžiui, google.lt ir jį pasirinkti kaip pradinį puslapį.
Rita
Laba diena. Turiu bėdą su “Babylon”! Jos programose nėra, o įrankių juostoje yra ir nežinau kaip ja atsikratyti. Gal patarsite?
Darius Čiupailis Jei programą išinstaliavote, galite paprastai ištrinti ir greito pasileidimo nuorodą iš įrankių juostos. Spauskite pelytės dešinį klavišą ir pasirinkite “remove/delete”.
Giedrė
Kiekviena kartą įsijungus kompiuterį "iššoka" nedidelis langas su japoniškais hieroglifais. Taip pat jis šokinėja kiekvieną kartą verčiant naują puslapį, todėl nuolat turiu jį nuimti. Kas tai galėtų būti? Gal koks virusas įsimetė?
Darius Čiupailis Siūlyčiau patikrinti savo kompiuterį ir pašalinti visas nenaudojamas programėles, gal kažką siuntėtės į savo kompiuterį ir automatiškai įsidiegė nepageidaujama programa, kuri ir mėto šiuos iššokančius langus. Kad būtų ramiau, atlikite išsamų kompiuterio skenavimą, tai galite padaryti su nemokamu skenavimo įrankiu „ESET Online Scanner“ (http://www.nod.lt/gresmiu-centras/scanner ). Jei iššokantys langai niekur nedings, kreipkitės į kompiuterius taisančius specialistus.
Dovydas
Sveiki norėčiau sužinoti kaip Test Drive Unlimited 2 žaidimą praplėsti per visa ekraną? Pas mane Windows 7 Ultimate.
Nes žaidimą paleidus pelė stringa žaidimas stringa vaizdas žaidimo mikčioja žaibuoja.
Darius Čiupailis Panašu, kad kompiuteris nepalaiko žaidimui reikalingų resursų, o šių reikia tikrai nemažai: 14 GB laisvos vietos kietajame diske, 2 GB RAM, gero procesoriaus Intel Core 2 Duo 2.2GHz ar AMD Athlon X2 4400+ , vaizdo plokštės Nvidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870. Pasitikrinkite, ar jūsų kompiuteris palaiko šiuos reikalavimus. Taip pat patartina žaidžiant žaidimą išjungti visas nenaudojamas programas, kurios naudoja kompiuterio resursus.
1 23 4 5 6

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus