• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Giedrė Gabrielė Burbienė
Advokatė
Giedrė Gabrielė Burbienė

Advokatė Giedrė Gabrielė Burbienė yra baigusi universitetines studijas ir įgijusi teisės bakalauro bei magistro kvalifikacinius laipsnius, siekdama nuolat kelti savo profesinę kvalifikaciją ir geriau suprasti klientų problemas nuolat tobulina savo žinias įvairiuose seminaruose, mokymuose.

Teisines paslaugas teikia pagrindinėse teisės šakose: civilinės (šeimos – išlaikymo priteisimo, globos/rūpybos, paveldėjimo, prievolių ir kt.), darbo ir administracinės.


Kontaktai:
Telefonas: 8~699 74496
www.advokatopagalba.lt

 
jolita
Laba diena. Mes su vyru susituokėme tik pragyvenę kartu 10 m. Iki vestuvių jis turėjo įsigijęs sodybą ir du žemės sklypus. Aš taip pat turėjau sodybą, kurią pirkau gyvendama su juo nesusituokusi. Dar būdami nesusituokę, pirkom lygiomis dalimis namą, kuriame gyvename iki šiol. Bendrų vaikų neturime, tačiau iš pirmų santuokų turime po pilnametę dukrą. Į kokią turto dalį galės pretenduoti mano dukra ir į kokią mano vyras, jei aš mirsiu anksčiau?
Giedrė Gabrielė Burbienė Jūsų mirties atveju, jeigu nepaliksite testamento, Jūsų vyras turės teisę pretenduoti į vieną ketvirtadalį viso Jūsų vardu esančio turto (tiek įgyto iki santuokos, tiek po santuokos), o likusi dalis atiteks dukrai.
jolita
Laba diena,
Man 19 m. Mano tėvelis mirė, kai man buvo 4 m. Ar aš galiu pretenduoti į mirusios močiutės (savo mirusio tėvo mamos) turto 1/3 dalį kartu su dviem tėvo seserimis?
Giedrė Gabrielė Burbienė Jeigu paveldėjimas vyksta ne pagal testamentą, taip, pretenduoti galite. Paveldėti turėtumėte lygiomis dalimis.
Eva
Laba diena.
Norėčiau sužinoti, ar juridiškai galioja sutikimas, duotas telefonu?
Bijau, kad būsiu užkibusi ant sukčių kabliuko. Paskambino iš kažkokios leidyklos moteriškė, paklausė, ar galėtų man atsiųsti jų leidžiamų knygų reklaminį katalogą. Nieko rimto negalvodama pasakiau taip. Tada pasiteiravo mano adreso, pavardės bei amžiaus – kam būtent siųsti. Nes siųs paštu. Tik baigusi pokalbį susimąsčiau: nuo kada reklaminiai katalogai siuntinėjami paštu? Taigi įtariu, kad gavus jį bus paprašyta sumokėti.
Norėtųsi iš anksto žinoti, kaip susiklosčius tokiai situacijai elgtis: ar galioja tas mano sutikimas gauti prekę telefonu (pokalbis, kaip perspėjo, buvo įrašinėjamas)? Ar ją gavusi galėčiau atsisakyti priimti? Daugiau mano duomenų, išskyrus vardą, pavardę ir adresą, jie neturi...
Giedrė Gabrielė Burbienė Tam tikrai atvejais žodine forma duotas sutikimas, kuris juo labiau, buvo įrašytas, gali būti pripažįstamas sutarties sudarymu. Tačiau Jūsų atveju pripažinti, kad buvo sudaryta pirkimo – pardavimo sutartis negalima, nes nesusitarėte dėl esminės sąlygos – kainos. Taigi, manau, kad be reikalo gąsdinatės, nes už reklaminio katalogo atsiuntimą mokėti neturėtų reikėti.
Juliana
Labas vakaras. Mano klausimas būtų apie mano mylimą žmogų. Norime gyventi užsienyje, tačiau būsimas vyras yra Ukrainos gyventojas, turi kitokią pilietybę, aš esu lietuvė. Turiu patogesnių galimybių išvykti svetur. Noriu sužinoti, ar sutuoktinis gali ir turi kitokių sąlygų vykstant į Europos šalį kaip vyras? Norime vykti į Angliją ar Daniją. Ar būtina man vykti į LT ambasadą, kad sužinočiau viską konkrečiau, ar visą informaciją turėtų rinktis jis? Dėkoju jums už dėmesį, laiką, lauksiu atsakymo.
Giedrė Gabrielė Burbienė Atsiprašau, bet tokio pobūdžio informacijos aš neteikiu, dirbu tik su Lietuvos Respublikos teise.
Vesia
Laba diena, ar tėvas vaikui gali perrašyti namą, kai yra tėvo nesumokėtų mokesčių už komunalines paslaugas?
Giedrė Gabrielė Burbienė Jeigu vaiką turite omenyje jau pilnametį asmenį, taip, gali. Paprastai tokiais atvejais dovanojimo ar pirkimo – pardavimo sutartyje išsprendžiamas klausimas ir dėl skolų likimo, t.y. kas už jas bus atsakingas – senasis arba naujasis savininkas.
Jeigu vaikas nepilnametis, dovanojimo sutartis, kuria perleidžiamas turtas kartu su nepadengtomis skolomis, būtų pripažinta kaip prieštaraujanti nepilnamečio vaiko interesams.
jolita
Laba diena, turiu jums klausimą. Mirus tėvui, kuris buvo susituokęs su antra žmona (t.y.mano pamotę). Jie turėjo bendrą butą. Ar man priklausytų dalis jo ar ne? Šiaip aš turiu dar dvi seseris: viena tikra, o kita iš antros santuokos (tas pats tėvas), o dabar esu globojama. Man 19.
Giedrė Gabrielė Burbienė Į bendrą butą pagal įstatymą pretenduojate visi tėvo vaikai ir sutuoktinė. Paveldima yra tėčiui priklausanti dalis, t.y. 1/2 buto.

Sutuoktinei priklauso 1/4 paveldimo turto dalies, likusi dalis po lygiai dalijama visiems vaikams.
Laima
Laba diena, yra tokia situacija: mirė tėvai, yra du paveldėtojai (aš ir sesuo). Sesuo - antros grupės invalidė, gauna neįgalumo pensiją. Ar tiesa, kad dalijant turtą sesei priklauso didesnė dalis tėvų palikimo nei man?
Testamentas nebuvo surašytas. Ačiū už atsakymą.
Giedrė Gabrielė Burbienė Teisė į privalomąją palikimo dalį atsiranda įpėdiniui tik tuo atveju, kai jis testamentu nušalinamas nuo paveldėjimo. Todėl įpėdinis, kuriam reikalingas išlaikymas, paveldi pagal įstatymą lygiomis dalimis su kitais įpėdiniais ir jokios papildomos turto dalies gauti neturi teisės.
1 2

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus