• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Rita Karavaitienė
Darbo rinkos specialistė
Rita Karavaitienė
Adresas: www.cvonline.lt
UAB "CV Online LT" Marketingo vadovė
Mama namuose
Sveiki, kokį darbą pasiūlytumėt sėdinčiai namuose ir auginančiai vaiką mamai? Ar yra tik darbas internetu ir kompiuteriu? Ar yra kokios kitos galimybės dirbti namuose?
Rita Karavaitienė Sveiki,

Darbas kompiuteriu yra vienas iš populiariausių variantų, bet yra ir kiti darbai, priklauso nuo Jūsų gebėjimų ir fantazijos. Na, kad ir įvairūs rankdarbiai pagal užsakymus: mezgimas, siuvimas, siuvinėjimas ir pan Auklės darbas savo namuose, kai vaikutį prižiūrite savo namuose. Repetitoriaus paslaugos, mokant vaikus sutartu laiku savo namuose ir pan. Įvertinkite savo galimybes ir ryžtą dirbti namuose ir tikrai atrasite Jums priimtinų užsiėmimų.
Moksleivis
Sveiki, einu į 12 klasę, tačiau niekaip nepavyksta apsispręsti, kur norėčiau mokytis, baigęs 12-tą. Šiuo metu rimčiausiai svarstau policininko specialybę, tačiau jei ten nepavyktų įstoti, likčiau kaip ir aklavietėje. Dar mąstau apie specialybę susijusią su sportu, tačiau abejoju, ar tokiame darbe pavyktų normaliai uždirbti ir iš vis rasti darbą. Būtų įdomu išgirsti jūsų nuomonę apie profesijos pasirinkimą.
Rita Karavaitienė Laba diena,

Labai šaunu, kad rimtai mąstote apie ateities perspekytvas renkantis specialybę. Teisingai pasirinkus specialybę ir dirbant mėgstamą darbą, gyvenime nereikės dirbti nei vienos dienos :) Rinkitės Jums patinkančias sritis, tas, kurios Jums artimos, kuriose galite būti geriausiu, kuriose galite lengvai siekti rezultatų. Sunku nuspėti, kaip pasikeis darbo rinkos situacija kol baigsite mokslus, bet pasirinkus Jums nepatinkančią ar „bet kokią“ specialybę, nemanau, kad galėsite lengvai užsidirbti nemėgiamoje srityje.
Valeri Nove
Laba diena, labai gerai dirbant kompiuteriu, ar įmanoma rasti darbo krizės metu?
Rita Karavaitienė Darbo pasiūla IT srities specialistams sumažėjo neženkliai. Kaip greitai susirasite darbą IT srityje priklausys nuo to kokiomis programomis dirbate ir kokio lygio specialistė esate. Galite pasieškoti jums tinkamų darbo pasiūlymų čia http://www.cvonline.lt/new_tp/tp.php?par=tegvk&tegvk_id=11 , galėsite realiai įvertinti savo galimybes.
Elvina
Laba diena, turiu tokią problemą. Nori išeiti iš dabartinio darbo, nes negaliu pakęsti atmosferos jame: nepatinka nei kolektyvas, nei požiūris į darbuotojus. Tačiau šiuo metu krizė, yra draugų, kuriuos jau atleido iš darbo, taip pat žinau, kad žmonės jau neranda darbo. Bijau, kad išeidama „užšoksiu nuo vilko ant meškos“. Ar čia liguistas požiūris į dabartinę situaciją, ar visgi yra racijos? Dėkoju už atsakymą.
Rita Karavaitienė Laba diena,
Taip, sutinku, šiandienos darbo rinkos situacija nėra dėkinga. Išeiti iš darbo lengva, ypač jei jis nemėgiamas, bet ar bus lengva susirasti kitą darbą. Siūlyčiau neskubėti ir pasidomėti ar yra jums tinkamų darbo pasiūlymų. Ir ne tik ar yra, bet ir ar manote, kad būtent jus priims į siūlomą darbo vietą. Geriau iš darbo išeiti tada, kai turite pasiūlymą dirbti kitame darbe.
Austa
Sveiki, kaip patartumėte išspręsti amžiną problemą - studentas be patirties. Gaunasi kaip užburtas ratas: tu rašai cv, siunti darbdaviams, o jie tau atsako, kad tu neturi patirties. Bet iš kur gausiu darbo patirtį, jei nenorima įdarbinti studentų? Kaip pranešti darbdaviui, jog tu tikrai atsakingas, greitai besimokantis žmogus? CV įrašyti tokie žodžiai jau tampa šablonu ir darbdarvys į tokius jau nebereaguoja. Kaip patartumėte pateikti tokią žinutę?
Rita Karavaitienė Laba diena,
Situacija nėra nauja. Pirmos darbovietės paieška galima sakyti yra tikras iššūkis. CV ar motyvaciniam laiške reikėtų nurodyti ne tik, kaip Jūs įvardinot, šablonines savybes. Teks „kapstyti“ giliau, galite nurodyti kokioje užklasinėje veikloje dalyvavote, gal net esate laimėję kokiuose nors konkursuose, turite apdovanojimų, kokius pomėgius turite (ypač jei jie atitinka darbo specifiką), kokios jūsų išskirtinės savybės, gal net esate kokios nors srities talentas ir pan. Viskas kas aplenkia standartą ir yra tinkama būsimam darbui bus pastebėta.
Na ir žinoma, ieškant pirmo darbo galima šiek tiek nusileisti atlyginimo atžvilgiu, darbo pobūdžiui ir pan., t.y. dirbti uoliai už šiek tiek mažiau.
Sofija
Kada galima tikėtis tokiu pat atlyginimų ir darbo sąlygų Lietuvoje kaip ir išsivysčiusiose šalyse? Na, po kokiu 30 metų, kaip manote?
Rita Karavaitienė Šiandien ypač sunku prognozuoti atlyginimų lygio pokyčius. Dabartinės tendencijos: etatų mažinimai arba artimiausiu metu nenumatoma plėtra, įšaldyti atlyginimai ir pan. ir tai vyksta ne tik Lietuvos darbo rinkoje. Be to, nereikėtų Lietuvos vadinti neišsivysčiusia šalimi.
Svajonė
Galbūt kvailas klausimas... Bet kaip susirasti tą svajonių darbą: kai tu sėdi darbe ne tam, kad sėdėti ar susimokėti už butą, bet dėl to, kad tau GERA dirbti šitą darbą. Nuo ko pradėti tokias paieškas?
Rita Karavaitienė Ne kiekvienas gali pasigirti, kad dirba mėgiamą darbą.

Pradėti reikėtų nuo savęs. Ką Jūs geriausiai mokate, kokių gabumų turite, kuri sritis Jums yra įdomi, patraukli? Ką labiausiai mėgstate daryti, o ko ne? Svarbu ir Jūsų asmeninės savybės, charakterio tipas ir pan.
Ieškant svajonių darbo siūlyčiau labiau įsigilinti į darbo pasiūlymus: kokia kompanija, kokia pozicija, koks darbo pobūdis, ką įmonė siūlo ir pan. Prieš priimant sprendimą gerai pasverti visus už ir prieš. Ar siūlomas darbas yra būtent toks, kokio ieškojote, ar tai tik dar vienas mėginimas pamėgti tai ko nemėgstate.
Eva
Esu baigusi filosofijos ir visuomenės mokslo bakalauro studijas, tačiau jau pusmetis, kaip dirbu visiškai kitokį darbą vien tam, kad būtų pinigų pragyventi. Norėtųsi dirbti pagal pabaigtą specialybę, juk tam 4 metus krimtau šiuos mokslus, tačiau mano žinios, kur galėčiau dirbti pagal šią specialybę kol kas apsiriboja tik mokytojo/dėstytojo profesijomis. Gal galite ką patarti?
Rita Karavaitienė Gaila, kad mokymo įstaigos suteikia per mažai (arba visai nesuteikia) informacijos apie tai, kur studentai galėtų panaudoti įgytas žinias... Jei Jūsų tikslas yra dirbti pagal įgytą specialybę, tai Jūs esate teisi sakydama, kad dėstytojo pareigos būtų tinkamas sprendimas. Bet... galima pažvelgti į šią situaciją ir kitaip. Prisiminkite ir įvertinkite kurie studijų dalykai Jums patiko labiausiai, na ir žinoma, geriausiai sekėsi. Imkite filosofiją ne kaip vienetą, o kaip daug atskirų sudedamųjų dalių, tokiu būdu bus lengviau atrasti kur galėtumėt panaudoti savo žinias. Sritys gali būti įvairios: ryšiai su visuomene, reklama, rinkodara, viskas kas susiję su kalbomis: vertimas, redagavimas, socialinis darbas ir pan.
Verslininkas
Nedžiugina joks darbas: kokio besiimčiau, rodos, visi aplink yra neteisūs ir dirba „neteisingai“. Vienas draugas juokais leptelėjo, kad man reikia dirbti „direktoriumi“. Aš susimąsčiau – o gal tikrai verta pabandyti. Norėčiau sužinoti, kaip įsitikinti, kad tikrai esi žmogus, gebantis vadovauti kitiems? Ar yra kokie testai, ar tam reikalinga nueiti pas specialistus, gal pas psichologus, kad jie galėtų patarti. Nesinori labai stipriai rizikuoti.
Rita Karavaitienė Taip, yra specialių testų vadovavimo gebėjimams nustatyti. Daug ką apie jūsų asmenines savybes pasakytų ir Kalifornijos psichologinis klausimynas.
Vadovaujantis darbas, tai ne tik „vadovavimas“ siaurąja prasme, bet ir didesnė atsakomybė, strateginių sprendimų (kartais ir nepopuliarių) priėmimas, darbuotojų motyvavimas bendriems įmonės tikslams pasiekti, tinkamas veiklos organizavimas, įmonės reprezentavimas, konfliktinių situacijų valdymas etc.
Geras vadovas turi būti šiek tiek psichologas, ekonomistas, rinkodaros specialistas ir t.t., turintis tiek teorinių žinių bagažą, tiek praktinių įgūdžių.
Rita
Esu mama, auginanti namuose vaiką. Domiuosi internetinėmis svetainėmis, aktyviai dalyvauju įvairiuose internetiniuose forumuose. Kokie galimi darbai mamoms, sėdinčioms su mažais vaikais namuose ir kurios turi galimybę dirbti kompiuteriu? Ačiū už atsakymą.
Rita Karavaitienė Sunku spręsti. Nežinau koks Jūsų išsilavinimas ir darbo patirtis, bet galiu pateikti kelis variantus, kokius darbus galima dirbti namuose - kompiuteriu. Gal rasite kažką sau tinkamo.

Kokie galimi variantai? Straipsnių rašymas, vertimas, prezentacinės medžiagos ruošimas, maketavimas, smulkaus verslo įmonių buhalterijos tvarkymas, elektroninės rinkodaros ar prekybos sprendimai, pvz. reklaminių skydelių, interneto svetainių gaminimas, programavimas.

Norint dirbti namuose – kompiuteriu nereikėtų labai akcentuoti, kad aktyviai dalyvaujate įvairiuose forumuose. Galite sudaryti pleputės įvaizdį : )Geriau įvardinkite tuos savo gebėjimus, įgūdžius, asmenines savybes, konkrečias kompiuterines programas, kurie padėtų gauti norimą darbą.
Vadovas
Jūsų nuomone, ar siūlomas aukštas atlyginimas garantuos, kad į personalo atranką ateis kvalifikuoti specialistai?
Rita Karavaitienė Garantijų nėra, nes visada atsiranda bandančių sėkmę. Atlyginimo nurodymas darbo skelbime gali šiek tiek sumažinti siunčiamų CV skaičių. CV nesiųs tie, kurie tikisi aukštesnio atlyginimo nei Jūsų nurodytas.
Norint išvengti didelio netinkamų CV srauto darbo pasiūlyme reikia kuo tiksliau įvardinti reikalavimus kandidatui, aprašyti darbo pobūdį, pristatyti pačią įmonę.

Sėkmės!
Vika
Laba diena,

Šiuo metu turiu darbą, kuris neteikia man džiaugsmo ir einu į jį kaip į katorgą. Tačiau niekaip negaliu „perlipti per save“ ir pradėti užsiimti darbo paieškomis. Kaip patartumėte – nuo ko pradėti?
Rita Karavaitienė Kažkas jus sulaiko įmonėje... Nesunkus darbas? Geras atlyginimas? Kolegos? Baugina nežinomybė dėl ateities – naujo darbo atžvilgiu?
Nes jei į darbą einate kaip į katorgą, tai ne tik Jums blogai, bet nukenčia ir įmonė, turėdama nepatenkintą darbu darbuotoją.
Nuo ko pradėti? Įsivaizduokite savo svajonių darbą. Pareigas, kuriomis didžiuotumėtės. Darbo užduotis, kurias mielai atliktumėt. Iššūkius, kuriuos įveiktumėte. Atsakomybės lygį, kuris jums būtų priimtinas. Kolegas ir darbo aplinką. Įsivaizduokite kaip jaustumėtės dirbdama jums patinkantį darbą jums patinkančioje įmonėje.
Siekių vizualizacija padeda pasiekti tikslus.
Kai žinosite ko norite, bus lengviau pradėti ieškoti.

Sėkmės!
1 2

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus