• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

11 patikimų būdų sulieknėti  1 

Autorius: Edieta.lt
2011-05-06 18:47:00

11 patikimų būdų sulieknėti
123rf.com

Griežčiausios dietos ilgai nesilaikysi. O ir pažadas, nuo pirmadienio pradėti naują gyvenimą, praktikoje yra sunkiai realizuojamas. Žymiai daugiau galima pasiekti „akcentavus“ produktų pasirinkimą, dienotvarkę, ir patį požiūrį į maisto gaminimą.

Ypatingas režimas

Įvertinkite – kalorijų trūkimas racione sąlygoja medžiagų apykaitos sutrikimus. Todėl siekiant sulieknėti, nepersistenkite! Būtinas minimumas – 1200 kalorijų per parą. Priešingu atveju organizmas automatiškai pereina į „badavimo“ režimą, sulėtina kalorijų deginimo bei maisto virškinimo procesus. Ir net sugrįžus prie normalios dietos, kaip protesto ženklas, jis atideda riebalus atsargai, kito padavimo atvejui.

Porcija –  santykinė sąvoka. Štai kur šuo pakastas! Nepraraskite saiko jausmo, nuoširdžiai kraunant kalniuką lėkštutėje. Štai jums padorios porcijos kriterijai: mėsa, paukštiena arba žuvis – kortų kaladės arba garso kasetės (nepainioti su vaizdo kasete) dydžio gabalėlis; daržovės – 1 stiklinė; makaronai, košės – pusė stiklinės.

Valgoma spalvų įvairovė

Tegu lėkštėje bus įvairiaspalviai produktai – žali, raudoni, geltoni. Daugiau spalvų – daugiau maistinių medžiagų ir mažiau riebalų ir kalorijų (suprantama, cheminiais dažikliais nudažyti produktai nesiskaito).

Ne sultys, o vaisiai

Suprantama, pageidautina gauti vitaminus iš šviežių vaisių. Pats kramtymo malonumas, daug ilgesnis ląstelienos įsisavinimo laikas sąlygoja sotumo jausmą. O ir kalorijų vaisiuose yra mažiau nei sultyse.

Venkite dirbtinių saldiklių. Tiems, kas bando sumažinti vartojamų kalorijų kiekį, pakeičiant cukrų dirbtiniais saldikliais, verta priminti, kad jie didina apetitą, ir to rezultate, jūs vis vien pulsite prie maisto. Todėl principas lieka toks pats – leiskite sau saldumynų, bet nedaug.

Du-trys stikliukai.. per savaitę

Esmė ta, kad alkoholis sumažina organizmo poreikį deginti riebalus.  Ir be to, turi įtaką persivalgymui, nes  sumažėja savikontrolė.

Naudingi ruošiniai

Išeinant į darbą, pasirūpinkite, kad šaldytuve vakarienei jūsų lauktų naudingas, kalorijų prasme, maistas. Tuomet, kai skrandis alkanas, į ji lėks ne viskas, kas papuola.

Rinkitės mažesnę lėkštę...

Akies apgaulė. Iš pradžių numalšinkite troškulį. Dar viena apgaulė: mes dažnai kaip alkį suvokiame paprasčiausią troškulį. Galbūt organizmas mums pasako apie tai , kad jam trūksta vandens, o mes jį vietoje to, apkrauname maistu.

Bandomasis laikotarpis

Faktas lieka faktu – daugelis mūsų pradeda valgyti ne tada, kai to organizmui reikia, o tiesiog todėl, kad mums atrodo, kad esame alkani. Pabandykite suteikti sau bandomąjį laikotarpį – palaukite 20 minučių. Jei ir po šios pauzės mintis apie valgį neištirpo, užtikrintai keliaukite į virtuvę.

Tamsu, tuščia ir švaru

Pavalgėte – išplovėte indus, išjungėte šviesą. Viskas. Daugiau į virtuvę nėra ko eiti. Tušti stalai – ir jokios pagundos.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Agne
2011-05-06 19:02:16
Alkoholis sumazina valia, kelia apetita, tiek - tiesa. Bet jis taip pat skatina medziagu apykaita - t.y. tirpdo riebalus greiciau.