• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

21 būdas, kaip nesustorėti žiemą  4 

Autorius: www.edieta.lt
2010-01-10 08:00:00

21 būdas, kaip nesustorėti žiemą
jupiterimages.com nuotr.

1. Per pietus neatsisakykite sriubos. Pensilvanijos universiteto tyrėjai tikina, kad sriubos skystis sukelia ilgalaikį sotumo jausmą.

2. Įsivaizduokite, jog esate liekna. Tai meditacijos, kurią praktikuoja jogai, atmaina. Ji padeda sutelkti organizmo jėgas, smegenyse sukurti idealų jūsų atvaizdą ir suformuoja gėdos jausmą (jis turi jus aplankyti visuomet, kai tik užsinorite dar ką nors suvalgyti).

3. Rašykite dienoraštį. Jame fiksuokite atvejus, kai pasidavėte rajumui. Pabadykite išsiaiškinti, ar nebuvo įmanoma šaltą žiemos vakarą jo išvengti ir pakeisti kuo nors ne mažiau jaukiu: partnerio apkabinimu ar šilta vonia.

4. Per pietus išeikite pasivaikščioti. Užteks ir 15 minučių. Jūsų tikslas – gauti papildomą serotonino – laimės hormono – porciją, kuri smegenyse susidaro esant dienos apšvietimui. Ši medžiaga pašalina nuovargį, sumažina apetitą ir apsaugo nuo noro suvalgyti bandelę.

5. Išsirinkite mėgstamiausius žiemos patiekalus ir įtraukite juos į įprastą jūsų dienos racioną, o ne valgykite jų papildomai.

6. Rinkitės „sveikus“ angliavandenius. Žmonės, negaunantys angliavandenių, suserga depresija ir stengiasi ją numalšinti maistu. Atsisakyti angliavandenių neprotinga. Verčiau „cukraus“ angliavandenius, pavyzdžiui, sausainius ir baltą duoną, pakeiskite rupia duona.

7. Išmeskite lankstinukus, reklamuojančius picos pristatymą į namus. Žiemą, kai šalta, padidėja tikimybė, kad jūs užsisakysite maisto į namus. Ir persivalgysite.

8. Mažiau kavos. Geriau šildykitės žaliąja arbata. Kofeinas skatina organizmą kaupti riebalus.

9. Užimkite rankas. Mezgimas, siuvinėjimas, kryžiažodžių ir galvosūkių sprendimas – visa tai sutrukdo ištiesti ranką link sausaininės.

10. Išmokite šokti. Valandą šokdama pilvo šokius sudeginsite 380kcal, šokdama salsą – 350kcal.

11. Papildykite baltymų atsargas. Jų gausu liesoje raudonoje mėsoje, vištienoje, kalakutienoje, žuvyje, kiaušiniuose, sūryje, riešutuose ir grūdinėse kultūrose. Baltymai reikalingi serotonino gamybai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Lukrecija
2012-05-22 21:30:01
Na aš esu stora sveru 68kg ka man daryti.?
cha cha cha
2010-02-18 17:49:16
tikrai taip, arvi kalakutai su rocket'u ;DD
Cha cha
2010-01-24 21:26:56
kazin kiek Judvie uz reklama pamokejo